pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dni niepłodne/płodne

Dział przeznaczony dla Kobiet.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Dni niepłodne/płodne

Post autor: Rose »

Czy potraficie sobie obliczyć dni płodne i niepłodne? Czy korzystacie z pomocy tych kalkulatorów z Internetu? Czy potrafilibyście zaufać tej naturalnej metodzie antykoncepcji?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie umiem sama wyliczyć i korzystam właśnie z kalkulatorów z internetu, ale ta metoda antykoncepcji jest najmniej skuteczna, dlatego nigdy bym się nie zdecydowała na to. Tym bardziej że mam nieregularne cykle.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

psychiczna pisze:nigdy bym się nie zdecydowała na to. Tym bardziej że mam nieregularne cykle.
Tez mam nieregularne cykle. I teraz za żadne skarby nie zgodziłabym się na współżycie stosując tę metodę.

Próbowałam sobie kilka razy wyliczyć, ale te kalkulatory są jakieś dupne i korzystałam z dwóch i na każdym wyszło mi inaczej...Pewnie coś pokręciłam.
Ale np. prezerwatywa może być dobrym uzupełnieniem tej metody, byłabym pewniejsza i czułabym się bezpieczniej.
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Tez mam nieregularne cykle. I teraz za żadne skarby nie zgodziłabym się na współżycie stosując tę metodę.
Ja tak samo . Nie lubię takiego ryzyka , nie ufam mojemu organizmowi .
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Nie umiem sobie wyliczyć kiedy przypadają mi te dni. Mam strasznie nieregularny okres :/
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Nie potrafię, mój okres często wariuje i jest nieregularny.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

figiel pisze:nie ufam mojemu organizmowi .
Otóż to. Natura bywa bardzo przewrotna :) To może być dobra metoda dla małżeństw, które mogą mieć dziecko, ale nie muszą :P
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

mam nieregularny cykl, więc nie zaufałabym tej metodzie. wolę się zabezpieczać.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Nie, nie potrafię. Z kalkulatorów nigdy nie korzystałam. Ta naturalna metoda antykoncepcji jest ponoć dość często zawodna, także...
Rose pisze:To może być dobra metoda dla małżeństw, które mogą mieć dziecko, ale nie muszą :P
Być może podpiszę się pod słowami Rose. ;D
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Od roku mam regularne miesiączki. Znam nim więcej zasady obliczania dni płodnych i niepłodnych. Czuję nawet kiedy pojawiają się takie 'dni'. I w żadnym przypadku nie wierzę, że to sposób na zabezpieczanie przed niechcianą ciążą. Jak wyżej natura najzwyczajniej czasem płata figle nie chce na niej polegać.
Martysia
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-23, 14:13

Post autor: Martysia »

Łatwo jest obliczyć samemu kiedy te dni wypadają, jednak warto sprawdzić to w kalkulatorze w internecie ... należy też obserwować swoje ciało - to chyba mówi najwięcej.
Ola44
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2012-05-15, 15:07

Post autor: Ola44 »

a ta zabawa w mierzenie temperatury... no cóż, heh - historyczna metoda:)
temperatura nie jest dokładnym wykładnikiem - wystarczy infekcja, zwiększony wysiłek fizyczny, stes i wiele innych czynników nie zależnych od nas...
teraz żeby ustalić termin owulacji najwygodniej jest zrobić usg - widać, czy jest czy jej nie ma... można ewentualnie badać poziom hormonów - estradiol ma najwyzsze stężenie właśnie podczas owulacji, potem spada i rozpoczyna się produkcja progesteronu.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Zawsze obliczam kiedy przypadają mi dni płodne sama Nie używam żadnych kalkulatorów Robię to tak jak nas uczyli w szkole Poza tym czuję kiedy tak mam Nawet kiedyś wybrałam się do ginekologa zeby sprawdził czy faktycznie tak jest jak to czułam i się sprawdziło.
Jeżeli chodzi o współżycie to tylko sugeruję się kalendarzykiem. Póki co sprawdza się ale nie jest to żadna metoda antykoncepcji!!!! To że kobieta jest płodna tylko ok 30 godzin to trzeba pamietać że plemniki potrafią przeżyć do 5 dni w organizmie kobiety więc jak ktoś nie chce dzidziusia to sie nie powinien na tym opierać.
marix
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-18, 18:55

Post autor: marix »

Metoda może być skuteczna i nie ma co jej wyśmiewać, ale to dla osób skrupulatnych, cierpliwych, które obserwują swoje ciało - nie chodzi o kalkulator, a o wspomnianą temperaturę, mierzoną zawsze rano, przed wstaniem, o śluz - ktoś się może wzdrygnąć, ale to konieczne, codzienne badanie na papierze, na palcu, czy się lepi, jaki ma kolor, konsystencję itp., do tego oczywiście bóle jajników, badanie szyjki macicy (palcem, nic kłopotliwego) i zapisywanie tych wszystkich wskaźników, codzienne, żeby niczego nie przeoczyć. Wtedy robi się całkiem bezpiecznie, trzeba tylko poczytać i nie bać się analizy własnego ciała.
Ciekawaswiata
-#
-#
Posty: 75
Rejestracja: 2011-11-15, 14:19

Post autor: Ciekawaswiata »

Naturalna metoda antykoncepcji niestety nie jest zbyt precyzyjna, wystarczy sie przeziebic zeby temperatura sie rozlegulowala
ODPOWIEDZ