pompy abs, abs pump

wiercenie studni

W piątek bez mięsa?

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
Kanonimka
-#
-#
Posty: 111
Rejestracja: 2010-09-30, 16:37

Post autor: Kanonimka »

Nie jem mięsa w piątek. Ten nakaz, a raczej zakaz wiąże się z upamiętnieniem śmierci Jezusa na krzyżu, właśnie w piątek. Staram się przestrzegać zasad, tradycji wiążących się z moją wiarą.
Awatar użytkownika
WeźWyluzuj
-#
-#
Posty: 190
Rejestracja: 2010-09-24, 17:40

Post autor: WeźWyluzuj »

jem normalnie mięso w piątek :)
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Jem mięso w piątek, nie widzę nic przeciwko. Dwa razy w tygodniu co prawda jem rybę na obiad, ale nie mam jakichś szczególnych dni wyznaczonych na to.
Awatar użytkownika
sensi
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2011-10-04, 21:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: sensi »

Chyba jak każdy - słyszałam o tym.
Moja rodzina nie jest specjalnie religijna, więc do tego się nie stosujemy. Piątek jak piątek, raz jemy mięso raz nie. ; p
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Słyszałam o tym, ale nie stosuję się do tego i nigdy nie stosowałam. Zawsze koleżanki w szkole piorunowały mnie wzrokiem, jak jadłam kanapki z szynka lub jakieś mięso na obiad...
Braveyoungjable
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2011-12-11, 23:07

Post autor: Braveyoungjable »

Nie no, poważnie jest takie prawo, że w piątek nie wolno jeść mięsa? Ludzie kochani, kto to wymyślił? Z jakiej racji, jakie jest uzasadnienie tego? Przecież ani Jezus, ani sam Bóg nigdy nie zakazał ludziom jeść mięsa w piątek, przynajmniej w Biblii nie ma o tym żadnej wzmianki...
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

"Faryzeusze i uczeni w Piśmie rzekli do Jezusa: "Uczniowie Jana dużo poszczą i modły odprawiają, tak samo uczniowie faryzeuszów; Twoi zaś jedzą i piją"
Jezus rzekł do nich: "Czy możecie gości weselnych nakłonić do postu, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, i wtedy, w owe dni, będą pościli." (Łk. 5,33-35)
A ponieważ w piątek zabrali Pana, dlatego w ten dzień pościmy.
I wzmianka sie znalazła.
Braveyoungjable
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2011-12-11, 23:07

Post autor: Braveyoungjable »

O ile potrafię czytać, nie ma tutaj ani słowa o zakazie jedzenia mięsa. Ponad to nie wiemy, kiedy zabrano Jezusa, równie dobrze mógł to być czwartek, lub środa. Piątek jest jedynie powszechnie przyjmowanym dniem porwania Jezusa, wiemy tylko, że na pewno umarł 14 Nisan.

Chciał bym przytoczyć też jeden fragment.
1 Tym.4:1-5
Jednakże natchniona wypowiedź wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach niektórzy odpadną od wiary, zwracając uwagę na zwodnicze natchnione wypowiedzi oraz nauki demonów, 2 przez obłudę ludzi, którzy mówią kłamstwa, napiętnowanych w sumieniu jakby rozpalonym żelazem, 3 zabraniających zawierania związków małżeńskich, nakazujących powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby były spożywane z dziękczynieniem przez tych, którzy mają wiarę i dokładnie znają prawdę. 4 Wszystko bowiem, co Bóg stworzył, jest wspaniałe i niczego nie należy odrzucać, jeśli się to przyjmuje z dziękczynieniem, 5 gdyż zostaje uświęcone przez słowo Boże i modlitwę nad tym.

Zabraniającym zawierania związków małżeńskich- celibat?
Nakazującym powstrzymać się od pokarmów (...) ABY BYŁY SPOŻYWANE Z DZIĘKCZYNIENIEM (...)
Awatar użytkownika
Grrrruuubas
-#
-#
Posty: 70
Rejestracja: 2014-08-07, 12:17

Post autor: Grrrruuubas »

Braveyoungjable pisze:Nie no, poważnie jest takie prawo, że w piątek nie wolno jeść mięsa? Ludzie kochani, kto to wymyślił? Z jakiej racji, jakie jest uzasadnienie tego? Przecież ani Jezus, ani sam Bóg nigdy nie zakazał ludziom jeść mięsa w piątek, przynajmniej w Biblii nie ma o tym żadnej wzmianki...
Bardziej jest to wymysł kościoła żeby "poszerzać" nasze oddanie i miłość dla kościoła :))
modnisia
-#
-#
Posty: 109
Rejestracja: 2015-01-03, 13:24

Post autor: modnisia »

Ja słyszałam że niby teraz można jeść ale ja i tak przeważnie trzymam się tradycji tak jak w domu zostałam nauczona:) chyba ze naprawdę zapomnę:)
pakoo
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-06-03, 13:12
Kontakt:

Post autor: pakoo »

Ja nigdy tego nie przestrzegałem i nigdy nie uczono mnie żę nie moge jeść mięsa w piątek co nie znaczy że nie wierze w boga :)
Profesjonalna skanowanie dokumentów !
simplebjuti
-#
-#
Posty: 91
Rejestracja: 2015-05-18, 19:46

Post autor: simplebjuti »

uważam, że czasem dobrze jest nie zjeść mięsa dla zdrowia po prostu i ta tradycja jest spoko. Warto zastąpić go warzywami np. sałatką ;) lub pierogami z owocami od czasu do czasu.
Najlepsze materace - blog z ciekawostkami o materacach :)
Pafet
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-01, 12:54
Kontakt:

Post autor: Pafet »

Każdy o tym słyszał. Nie znam ludzi, którzy w piątek nie jedzą mięsa.
Jjasperss
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-22, 10:10
Kontakt:

Post autor: Jjasperss »

Od kilku lat kościół zniósł zakaz jedzenia mięsa w piątek. Jestem zdania, że był to dobry krok z jego strony.
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Bo to nie powinien być zakaz, lecz dobrowolne wyrzeczenie. Ja nigdy nie jadam mięsa w piątek i nie widzę w tym żadnego problemu.
ODPOWIEDZ