pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Matura

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Tandetna pisze:A gdybyś dorzucił WOS to turystyka chyba...
Chyba nie;) Sama wybieram się na turystykę i na uczelni o wosie nie wspominali już bardziej geografia i przedmioty ekonomiczne ;]
Rogik, wybierz studia pod swoje zainteresowania.
Czy tylko ja na forum jestem podczas zdawania matur?;>
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Moja za dwa lata :>
sasza
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2009-05-15, 15:37
Lokalizacja: z Polski

Post autor: sasza »

Moja matura była dawno temu, ale patrząc na tą, która wejdzie za rok gdzie obowiązkowa będzie matematyka - byłoby mi ciężko zdać.
anita
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2009-05-15, 16:47
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: anita »

no właśnie jak tylko pomyślę o matematyce to słabo mi się robi :|
a to już za rok poza tym czeka mnie biologia rozszerzona milusio
sasza
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2009-05-15, 15:37
Lokalizacja: z Polski

Post autor: sasza »

Właśnie przeczytałam coś takiego na tvn24:
Ponad osiemset kamer będzie śledzić przebieg egzaminów maturalnych w bułgarskich szkołach - zapowiedział minister oświaty Bułgarii Daniel Wyłczew. Kamery mają zapobiec... podpowiadaniu przez nauczycieli. Niedziela jest pierwszym dniem egzaminów bułgarskich abiturientów.
Ciekawe co by to było gdyby nasze szkoły wprowadziły coś takiego ;)
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Ja jestem załamana wiadomością, że będę musiała pisać z matematyki maturę. Jak to zdam to będzie cud. Jeżeli chodzi o polski to prawdopodobnie zdecyduję się na poziom rozszerzony. Język obcy to niemiecki a przedmioty dodatkowe to na pewno historia i może wybiorę geografię xD
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja zdawałam rozszerzony polski, rozszerzony angielski (i na nim najbardziej mi zależy) i podstawę wos...Poszło chyba nieźle.
Z polskiego materiał rozszerzony omawialiśmy na lekcji, ale wiadomo z lektury na rozszerzenie musiałam przypominać sobie sama. Co do angielskiego to chodziłam rok na korki, i dużo mi one dały. I mnóstwo pracy w domu...A wos - praca całkowicie samodzielna, nauczyciel za dużo nie pomógł. Konsultacje miałam tylko z wosu (bezużyteczne).
tanczenalace
-#
-#
Posty: 496
Rejestracja: 2009-05-22, 22:12

Post autor: tanczenalace »

już śpiewam sobie " Hej, za rok matura..." :lol:
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

O, jaki sympatyczny temacik.
Hura, hura, czwartego, piątego, szóstego i siódmego maja matura. Jeszcze się nie boję. Jeszcze.
Zdaję ojczysty język na poziomie rozszerzonym, pikuś. Wiedzę o społeczeństwie, również na poziomie rozszerzonym, sympatycznie. Angielski język, również na poziomie rozszerzonym. Nie pytajcie, jak dam radę, bo sama nie wiem.
Ach, no i matematyka. Podstawa. I tylko dlatego, że muszę.
Niedługo zaczynam korki z ojczystego, z WOSu przygotuje mnie nauczyciel. Co do angielskiego - 5 miesięcy przed maturą idę na kurs do szkoły językowej. No i praca w domu samodzielna. Dużo pracy w domu samodzielnej.
Jakoś to będzie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

yel. pisze:Zdaję ojczysty język na poziomie rozszerzonym, pikuś.
Też tak myślałam^^ Próbną zdałam najlepiej w szkole, 84% (czy 86, nie pamiętam). Próby pisane na lekcji szły mi świetnie. A na maturze..sama nie wiem co się stało. Test był dobitnie trudny, wypracowanie- klucz "za***isty". Zdać zdałam, ale żałuję, że wzięłam rozszerzony, bo myślałam, że jak dla mnie to "pikuś", a i tak mi się nie przydał.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Tak właściwie, to z tą maturą jest jedno wielkie zamieszanie ;| są obowiązkowe 3 przedmioty- matematyka, polski i język. A jeśli ktoś chce zdawać dodatkowy, wybiera go na podstawie lub rozszerzeniu? czy nie ma wyboru i musi zdawać rozszerzenie :? Może mi to ktoś wyjaśnić :D Bo wychowawczyni mówi, że czwarty przedmiot musi być na rozszerzeniu, a my twierdzimy że to nieprawda. Kto ma rację ? :|
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Rose pisze:Test był dobitnie trudny,
Właśnie tak dzisiaj stwierdziłyśmy z koleżanką, iż dowalą nam maturą z ojczystego, skoro w tym roku była tak prosta. Cóż, nie ma co się martwić na zapas, płakać będę później.
maadzia13 pisze:Kto ma rację ?
Hm, z tego, co mi wiadomo, to dodatkowy przedmiot nie musi być na rozszerzeniu. Chociaż mogę się mylić. W sumie nam też ciągle trąbią, że dodatkowy na rozszerzeniu.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

yel. pisze:to dodatkowy przedmiot nie musi być na rozszerzeniu.
Zawsze zdawało się na rozszerzeniu. Tak było do tego roku i z tego co się orientuje nic się nie zmieniło.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ale fajnie, czeka mnie rozszerzona geografia, chemia i może biologia.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Rose pisze:Zawsze zdawało się na rozszerzeniu. Tak było do tego roku i z tego co się orientuje nic się nie zmieniło.
No właśnie aż z ciekawości sobie wyguglowałam. Przedmioty obowiązkowe - jeżeli rozszerzenie, to wcześniej podstawa. Co do przedmiotów dodatkowych - można wybrać czy podstawa, czy rozszerzenie.

http://www.maturzysta.info/matura.php
ODPOWIEDZ