pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dawanie pieniędzy żebrakom

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Dawanie pieniędzy żebrakom

Post autor: psychiczna »

Tak jak w temacie. Jaki macie stosunek do tego? Sami pomagacie czy raczej nie chętnie?
Co uważacie o osobach które żebrają? Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ciężka sprawa. Nie oszukujmy się, duża ilość z nich przeznacza te pieniądze na alkohol. Dlatego pieniędzy nie daję nigdy, wolę mieć pewność, że nie pójdą na kolejne wino, bo żebrakowi się rączki trzęsą z pragnienia. W ostatczeności, gdy widzę, że raczej pieniądze nie pójdą na używki, daję pieniądze. Jednak wolę pójść do sklepu i kupić takiej osobie jedzenie, na przykład bułki. Niestety, już parę razy spotkałam się z tym, że taki żebrak wyrzucał bułki do kosza, a mnie wyzywał, no ale cóz :roll: Aaa, i nie mogę pojąć cyganek, które "na żebry" zabierają małe dzieci i szczypią je specjalnie, żeby płakały - bo i takie przypadki się zdarzają, wtedy szlag mnie trafia :?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Żal ściska moje serce jak widzę jak jakieś kobiety siedzą z dzieckiem na ulicy. Wiem, że znaczna większość takich ludzi to naciągacze i nie daje pieniędzy. Zamiast tego wolę dać coś do jedzenia, czy ubrania.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Podobnie jak koleżanki wyżej pieniędzy nie daje. Jeżeli już to mogę kupić coś do jedzenia.
Jednak spotkałam się że wiele osób daje pieniędze tym z napisem 'zbieram na piwo' (nagroda za szczerość), ale uważam że to niesprawiedliwe. Osoba która naprawdę zbiera na jedzenie nie dostanie pieniędzy, bo może kłamać. Czyli co, też powinna pokazać taką tabliczkę?
Znam też przypadki 'cudownie uzdrowionych' czyli spotykamy takiego pana na wózku, a później nagle chodzi. Co do wykorzystywania dzieci do 'zarobku' to uważam że to podłe. Dzieci słuszą im jako karta przetarkowa ...
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

jeżeli ktoś naprawdę nie ma tych pieniędzy, a ja np miałabym ich dużo to dlaczego sie nie podzielić z kimś kto ich potrzebuje?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

uniqex33 pisze:jeżeli ktoś naprawdę nie ma tych pieniędzy, a ja np miałabym ich dużo to dlaczego sie nie podzielić z kimś kto ich potrzebuje?
Tylko to nie rozwiązuje sytuacji. Oni ciągle tam stoją i żebrają. Nigdy z tego nie wyjdą. Gdyby tak wziąć każdego żebraka i dać mu pracę np. u siebie w ogrodzie to mogłoby sprawić że się wybiją.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

racja powinno się starać pomóc takim ludziom
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Na żebractwie niektórzy dorobili się majątku. Nie, nie i nie będę dawać pieniędzy żebrakom z tych samych powodów co dziewczyny z góry. Kiedyś w Rzeszowie złapała mnie za serce pewna dziewczyna dałam jej wtedy 5 zł a za parę godzin widzę ją, odwalą laskę która podobnie nie chodzi od tego momentu powiedziałam, dosyć. Jest pełno instytucji które pomagają takich ludziom, schroniska, jadłodajnie, ale wyciąganie kasy od naiwnych i dobrodusznych ludzi jest o wiele łatwiejszym sposobem na zarobienia na alkohol, dragi itp.
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Jego sprawa co z tym zrobi . 1 zł to nie taki majątek . Niech ma i sie cieszy . Nawet gdybym zaprowadziła go do sklepu i kupiła chleb i inne produkty niezbędne do życia co to da ? Jutro wróci znowu i znowu będzie żebrał .
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Kiedyś do mojej babci przyszedł żebrak. Chciał pieniądze na chleb, raz mu babcia dała. Patrzyła przez okno - poszedł do baru. Przyszedł drugi raz, niby umierający z głodu. Babcia powiedziała, że jak jest taki głody to mu zrobi coś do jedzenia. Uszykowała mu chleba i znowu podglądała przez okno. A on wyrzucił ten chleb w najbliższe krzaki...
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Jak większość. Nie daję pieniędzy tym, którzy wyglądają mi na zdrowych i zdolnych do pracy. Dlaczego nie pójdzie zarobić? Tak, łatwiej stanąć na ulicy i żebrać...
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

rzadko spotykam takich ludzi, zazwyczaj jeśli już mnie o coś proszą to wole dać i coś do jedzenia. A cyganek to się boje :roll: one jakoś tak dziwnie wyglądają...

Ort./Niki
Ostatnio zmieniony 2009-07-03, 22:59 przez Duszyczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

ja dzisiaj byłam w Karpaczu i tak sobie chodziłam tam, i na wózku siedziała taka starsza pani miała ok. 80 lat i przez cały czas tam siedziała chyba od rana do 19 i żebrała, w sumie to żal mi takich ludzi
Awatar użytkownika
Ultima
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-06, 13:13

Post autor: Ultima »

bez problemowo biednym kupię chleb, ogólnie coś do jedzenia do picia oczywiście nie mówa o alkoholu. na alkohol nie dam !
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

wolę dać coś do jedzenia czy do picia, niż kasę.
jak chcą na alkohol to niech zarobią własnymi siłami.
ODPOWIEDZ