pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Księża

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Księża

Post autor: maadzia13 »

Co sądzicie na temat Księży? Dla niektórych to temat rzeka... co myślicie o tym w jaki sposób pogłębiają naszą wiarę. Czy powinno się płacić za pogrzeby/śluby/chrzty? Co z pieniędzmi na tacę? czy idą one na kościół? I wreszcie, czy wszyscy księża są z powołania? Wiele słyszy się, że ksiądz ma dzieci. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? zapraszam do dyskusji...
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Wg mnie nie powinno płacić się za pogrzeby i takie tam. Równie dobrze możemy zakopać nieboszczyka w ogródku, żyć bez ślubu i mieć nieochrzczone dzieci.
Emeryci :roll: tyle dają na tą tace a w tych kościołach nic się nie zmienia. Zaczynam wątpić, że te pieniądze idą na kościół.

Ksiądz powinien mieć normalną kochającą rodzinę. Bo jak inaczej docenić/poznać miłość jak nie przez założenie własnej rodziny?
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

Bells pisze:Ksiądz powinien mieć normalną kochającą rodzinę. Bo jak inaczej docenić/poznać miłość jak nie przez założenie własnej rodziny?
dokładnie tak.

Czy pieniądze na tacę idą na kościół? trudno powiedzieć.
w mojej miejscowości w kościele dużo się zmienia, ale oprócz tego ksiądz co pół roku ma nowy samochód prosto z salonu. nie wiem co o tym myśleć.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Uważam że za sakramenty nie powinno się płacić. Oczywiście ksiądz mówi 'co łaska', ale jak się mało da to zrobi [ np. pogrzeb] byle jak. Gdzieś czytałam że nawet ksiądz wywiesił cennik za co, ile się płaci. Wg. mnie pieniądze z ceremonni czy tacy nie idą na kościół tylko do kieszeni księdza. Oczywiście nie uogólniajmy, bo są i tacy którzy księżmi są z powołania i przykładają się do swojej 'pracy'. Czy ksiądz powinien mieć rodzinę, hm ... pytanie z czego by ich utrzymał ... :roll: nawet na wino mszalne by nie starczyło, gdyby musiał zadbać o swoją rodzinę.
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Moim zdaniem za sakramenty nie powinno się płacić! psychiczna ja też coś słyszłam o cennikach :? A to jest prawie oczywiste że pieniądze z tacy idą do kieszeni księdza, nawet kiedyś oglądałam wypowiedź księdza ile oni tak naprawdę 'zarabiają'. Noi temat rodziny, moim zdaniem księża powinni mieć rodziny.
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

psychiczna pisze:Czy ksiądz powinien mieć rodzinę, hm ... pytanie z czego by ich utrzymał ... :roll: nawet na wino mszalne by nie starczyło, gdyby musiał zadbać o swoją rodzinę.
uwierz, ze większość z nich ma tyle kasy, ze nie ma co z nimi robić, więc co pół roku mają nowe samochody.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Mariette pisze:uwierz, ze większość z nich ma tyle kasy, ze nie ma co z nimi robić, więc co pół roku mają nowe samochody.
Też prawda, ale to tylko i wyłącznie dzięki ludziom i ich 'hojności'. Czasami dają na tacę dużo kasy, tak jakby dzięki temu mieli wykupić sobie miejsce w niebie. :roll:
Awatar użytkownika
pasiek00
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2009-06-30, 20:40
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: pasiek00 »

No więc tak..
Nigdy nie dałam i nie dam na tacę.
Płacenie za coś ? O co to to nie.
Tzn. jeśli kościół jest jakoś szczególnie odpicowany czy coś w tym stylu to płacę tylko za dekoracje. Nie za samo odprawienie czegoś tam ;)
W ogóle co do księży to jestem na NIE. Niektórzy ... może i są z powołania. Ale większość się nie nadaje. Proboszcz mojej parafii ma cztery samochody.. i to nie byle jakie :> BMW bądź Mercedes ;) Ten to sobie pożyje.. Inny z kolei ma jaguara ;) A na świecie dzieci głodują... pfe ! :|
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Nie wierze w księży . Po prostu im nie ufam . I to każdemu po kolei .
Uprzedzenie .
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

figiel, ja też nie wierzę w księzy, wierzę w boga, a oni mi mają 'pomóc' w zrozumieniu tego... (tak mi się wydaje)
Ostatnio zmieniony 2009-07-01, 20:31 przez Duszyczka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

zgadzam się z Duszyczka, & figiel,
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

oj sporo mi się ciśnie na usta na ten temat. Aczkolwiek Ksiądz-też człowiek. jednak ciężko spotkać księdza naprawdę z prawdziwym powołaniem. Bycie Księdzem, traktuję jako zawód jak każdy inny. Nie patrzę na to jako służbę Bogu z miłości z powołania. Wiele się słyszy o księżach, którzy mają dzieci. O pedofilii itd. Jeżeli już decyduje się na bycie księdzem, powinien ściśle trzymać się określonych zasad. Jeżeli nie potrafi- po co poszedł na księdza? Co do pogłębiania wiary... Każdy ksiądz robi to na swój sposób. Opłaty za sakramenty? nie powinno się pobierać. Ale za co wtedy utrzymać kościół? opłata za pogrzeb? a jeżeli ktoś nie ma pieniędzy, by wyprawić bliskiej osobie pogrzeb? nie każdego na to stać. Co do pieniędzy z tacy. Na pewno część idzie do kieszeni księdza, ma prawo. W końcu nie ma innej 'pracy' więc musi z czegoś żyć. Spotkałam wielu księży... jednak takich prawdziwych, którzy trafili do seminarium z powołania, to na palcach jednej ręki policzę.
Awatar użytkownika
Barbie
-#
-#
Posty: 130
Rejestracja: 2009-08-01, 11:50

Post autor: Barbie »

maadzia13 pisze:Co sądzicie na temat Księży?
Mam przyjaciela księdza, który jest wikariuszem w mojej parafi i jest naprawdę wspaniałym człowiekiem i przyjacielem.
maadzia13 pisze: Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Ksiądz też człowiek i potrzebuje kobiety ;]
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Mam wiele do zarzucenia księżom, ale znam kilku wspaniałych kapłanów, dlatego nie można wszystkich księży wrzucić do jednego worka.
Ostatnio moja przyjaciółka nawiązała kontakt (przez Internet) z pewnym księdzem. Również go poznałam. Potrafimy rozmawiać długo o sprawach związanych z codziennym życiem, a także bardziej "duchowymi".
Barbie pisze:Ksiądz też człowiek i potrzebuje kobiety ;]
Szczerze podziwiam tych, którzy trwają w celibacie. Wiem, że to nie jest łatwe, ale chyba zostając księżmi przysięgali czystość...
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Ksiądz też człowiek i potrzebuje kobiety ;]
no niekoniecznie. idąc na księdza wiedzieli na co się piszą, że obowiązuje celibat, składają śluby czystości. a robią jak robią. ale to już ich sprawa, to oni odpowiedzą za to przed Bogiem.
ODPOWIEDZ