pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Egoizm

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Egoizm

Post autor: kashmira »

Czasami wydaję mi się, że cofamy się w epokę kamienia. Rzadko, praktycznie nigdy w swoim otoczeniu nie spotkałam się aby ktoś zrobił coś dla drugiej osoby bezinteresownie. Patrząc z drugiej strony kiedyś my będziemy potrzebować pomocy, mam nadzieję że nie usłyszę "coś za coś".. Generalnie ludzie już przestali nawet prosić o pomoc, inni zrobili się nieczuli na czyjeś "nieszczęście".. Jakby człowiek człowiekowi był wyłącznie wilkiem a najlepiej byłoby pogrążyć kogoś żeby samym odbić się od dna.
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Egoizm nie jest wcale taki zły. Każdy powinnien go w sobie trochę mieć. A to że mało jest ludzi którzy pomagają bezinteresownie to nie prawda:)
Znam kogoś kto cały czas pomagał, doradzał innym. Chciał dla nich dobrze. Ale ci którym on pomagał gdy czegoś potrzebowali byli mili, gdy dostawali to czego chcieli nawet nie dziękowali. Kiedyś ta pomocna osoba gdy juz przejechała się na otaczających ją ludziach doszła do wniąsku że właściwie lepiej jest być egoistą. Że nie można przez całe życie myśleć o innych, trzeba pomyśleć też o sobie. Obecnie ta osoba już raczej nie pomaga.

I moim zdaniem mniejszy jest egoizm osoby dającej, większy jest tej co bierze.
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Egoizm jest czymś niezbędnym do przetrwania, serio. Oczywiście z jego ilością nie wolno przeginać, ale jakąś nutkę mieć należy. Niestety, czasy mamy takie jakie mamy, niewiele osób patrzy na to co potrzebują inni, więc należy zadbać o siebie. A że to często jest egoistyczne - przykre, ale konieczne.
Awatar użytkownika
Miyu
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2009-01-14, 20:34

Post autor: Miyu »

Hmm nie wiem czy jestem egoistka,ale zdazrza mi sie dosyc czesto robic pewne rzeczy ktore sa dla mnie korzystne nigdy nie mowie nic jak ktos o cos prosi ale zawsze musze w tym widziec cos dla siebie.Nie jest tak zawsze no ale.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Ludzi bawi nieszczęście innych, a jeszcze bardziej bawi ich człowiek, który stara się im pomóc. Życie nas uczy, że najlepiej być zapatrzonym w siebie egoistą, tacy się stajemy czasem nawet nie zależnie od nas samych. Sama się tego nauczyłam, owszem pomagam osobą, które są mi bliskie, co do reszty czasem mało mnie to obchodzi.
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Ludzie sa zapracowani, zabiegani..
Kazdy potrzebuje pomocy innych, przyjac ja przyjmie, ale niestety juz tej pomocy nie odwzajemni - niestety.. Człowiek czasem naiwny jest, kiedy ciężko pracuje, robi coś dla kogoś, a jak on o coś prosi, coś, co zajmie czasem temu komuś 1/100 czasu, ktorej się jej poświęciło - ona nie pomoże.. smutne to jest..
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Jeśli chodzi o moją osobę, egoizm jest mi zupełnie obcy. Nigdy nie zachowywałam się egoistycznie. Jestem raczej altruistką, która zawsze najpierw myśli o innych, a dopiero o sobie:) Czasami jestem zbyt naiwna, i kiedyś ludzie wykorzystywali mój charakter dla własnych korzyści;/
NaćpanaSłońcem.
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2009-05-21, 20:19

Post autor: NaćpanaSłońcem. »

Myśle,że każdy z nas jest po części egoistą, bo nie ma ludzi takich którzy zawsze ! stawiają siebie na oststni miejscu.
inny
-#
-#
Posty: 57
Rejestracja: 2009-04-30, 22:53

Post autor: inny »

pomagając innym mamy z tego satysfakcje wiec tez robimy to dla siebie. od egoizmu sie nie da uciec juz to pisalem :) znam kogos kto zawsze jest skory do pomocy i uwazam ta osobe za najbardziej wartościową z wszystkich moich znajomych :)
Awatar użytkownika
Liquorice
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-23, 00:10

Post autor: Liquorice »

Oj zgadzam się egoizm jest nieodłącznym czynnikiem człowieka, każdy jest choćby trochę egoistą. Sama kiedyś myślałam, że taką egoistką nie jestem, bo patrzyłam na dobro innych i zamartwiałam się ich problemami, próbując je rozwiązać. Jednakże człowiek to przeważnie taki osobnik, któremu łatwo jest coś brać aniżeli dawać. Łatwo jest brać, a potem gdy nie potrzebne wyrzucić jak śmiecia. Dlatego teraz patrze jedynie na dobro moich najbliższych, na innych sporadycznie.
niewiadomojaka
-#
-#
Posty: 53
Rejestracja: 2009-06-25, 20:41

Post autor: niewiadomojaka »

Egoizm ma w sobie każdy z tą tylko różnicą, ze u niektórych jest on bardziej nasilony...dobrze jest kiedy ma się we wszystkim umiar...
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

ja jestem egoistką i potrafię się do tego przyznać, Ale nie mogę powiedzieć, ze nie pomogła bym innej osobie. Lubię pomagać
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Każdy z nas jest egoistą. A jeśli nie to uważam że choć trochę egoizmu jest potrzebne, aby zadbać również o siebie a nie tylko o innych.
niewiadomojaka
-#
-#
Posty: 53
Rejestracja: 2009-06-25, 20:41

Post autor: niewiadomojaka »

Tym bardziej ze nie wszyscy naszą troskę potrafią i chcą docenić:/
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Takie mamy czasy . Każdy walczy o przetrwanie i robi wszystko żeby chronić swój tyłek i mieć jak najlepiej . Nic na to nie poradzimy . Wraz z rozwojem świata rozwija się negatywna mentalność ludzka . Aż strach pomyśleć co będzie za 10 lat ^^
ODPOWIEDZ