pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Co dzieję się z nami po śmierci?

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Igniis pisze:Po pierwsze to prawdziwymi katolikami nie tak łatwo jest manipulować ,bo są to ludzi którzy mają swój rozum.
I tu się mylisz. Może i owszem swój rozum mają, ale skoro wierzą w boga to wierzą również w niebo i piekło, a co za tym idzie chodzą do kościoła. Są posłuszni bogu, a zaraze książom.
Igniis pisze:Po drugie takich ludzi jest raczej mało i zwykle o wiele bardziej cenią swoje sumienie niź duchownego ,bo wiedzą ,że księża to tylko i wyłącznie ludzie...
Ale ksiądz jest pośrednikiem w rozmowie z bogiem, bo to kapłan przekazuje nam słowo boże.
Awatar użytkownika
Igniis
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-26, 20:01

Post autor: Igniis »

hmmm..... Czyli uważasz że ludzie ,którzy wierzą w niebo ,piekło i Boga są bezwzględnie posłuszni i nie mają nic do powiedzenia ?? Bo skoro tak to to się mija z moją wiarą ,ponieważ Mój Bóg nie chce bym cokolwiek robiła pod przymusem.
psychiczna pisze:Ale ksiądz jest pośrednikiem w rozmowie z bogiem, bo to kapłan przekazuje nam słowo boże.
Owszem msza świeta jest dla nas ważna bo dokonują się na niej sakramenty ,a do niej niezbędny jest ksiądz, lecz nie ma on żadnego wpływu czy je przyjmniemy Słowo Boże czy nie. A ksiądz wcale nie jest pośrednikiem w rozmowie z Bogiem. Ja sama z nim rozmawiam i nie potrzeba do tego żadnego pośrednika.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Igniis pisze:Czyli uważasz że ludzie ,którzy wierzą w niebo ,piekło i Boga są bezwzględnie posłuszni i nie mają nic do powiedzenia ?? Bo skoro tak to to się mija z moją wiarą ,ponieważ Mój Bóg nie chce bym cokolwiek robiła pod przymusem.
Pewnie, masz wolną wolę i nikt Cię do tego nie zmusi. Ale poniesiesz za to odpowiedzialność. Pójdziesz do piekła czy tam do czyśćca. A żeby tego uniknąć musisz spełniać przykazania boże i kółko się zamyka.
Awatar użytkownika
Igniis
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-26, 20:01

Post autor: Igniis »

No tak gro ludzi uważa ,że Przykazania Boże ograniczją wolność człowieka. To prawda. Najwyraźniej ty też tak sądzisz.
Awatar użytkownika
Virgo
-#
-#
Posty: 252
Rejestracja: 2009-07-23, 23:14

Post autor: Virgo »

Przynajmniej jak dla mnie teoria z tym że dusza przechodzi do innego ciała jest słuszna. I wieże w nią
Awatar użytkownika
Dartan
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Dartan »

Myślę, że dzieje się to samo, co działo się przed "narodzinami". Nic nie pamiętamy, ponieważ ktoś z wyższej półki poddaje nas amnezji wstecznej.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Wierzę, że po śmierci dusza ludzka trafia do nieba, czyśćca lub piekła, w zależności jak się "sprawowała" na ziemi. Jest Sąd Ostateczny i Bóg sądzi każdego człowieka.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Chciałabym wierzyć, że po śmierci jest coś więcej niż pustka. Naprawdę bardzo bym chciała żeby tak było. Lecz dopiero wtedy okaże się, czy to wszystko w co wierzymy jest prawdą.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Tak naprawdę to nikt tego nie wie...
Awatar użytkownika
riel
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2009-09-15, 18:41

Post autor: riel »

NAwiedzonA pisze:Tak naprawdę to nikt tego nie wie...
a osoby, które przeżyły śmierć kliniczną?

Oczywiście opinia o tym, co będzię z nami po śmierci jest kwestią wiary.
Ja wierzę, że przechodzimy w zupełnie inny, niematerialny wymiar i spotykami się z Bogiem. Swoją drogą ciekawą książką na ten temat jest "Życie po życiu" Moody'ego :)
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

riel pisze:a osoby, które przeżyły śmierć kliniczną?
oni niekoniecznie widzą ten 'drugi świat'. Nasz organizm jest naprawdę nieodkrytą do końca maszynerią. To po prostu mogła był reakcja mózgu albo cokolwiek innego. Tyle się mówi o tunelach i wyobrażaniach o odchodzeniu, że możemy mieć zakodowaną taką właśnie reakcję.
Awatar użytkownika
riel
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2009-09-15, 18:41

Post autor: riel »

niepokorna pisze:
riel pisze:a osoby, które przeżyły śmierć kliniczną?
oni niekoniecznie widzą ten 'drugi świat'. Nasz organizm jest naprawdę nieodkrytą do końca maszynerią. To po prostu mogła był reakcja mózgu albo cokolwiek innego. Tyle się mówi o tunelach i wyobrażaniach o odchodzeniu, że możemy mieć zakodowaną taką właśnie reakcję.
bardzo być może :)
ale czytając tą książkę uświadomiłam sobie, że tych podobieństw jest więcej i to takich, o których się po prostu nie mówi.
Zwłaszcza, że są sytuacje, gdy dwie nieznające się kompletnie osoby mają prawie identyczne przeżycia, i nie mówię tu o wyłącznie tunelu (który swoją drogą nie zawsze się pojawia w takiej postaci) bo Moody wyodrębnił (w okolicach 10) elementy występujące u większości osób z którymi przeprowadził wywiad, takie jak np. dukuczliwe, a czasem piękne dźwięki towarzyszące nam podczas opuszczania ciała. Ponadto skąd osoba u której stwierdzono już zatrzymanie akcji serca mogłaby wiedzieć, co podczas jej 'śmierci' powiedziała dana osoba?..
Braveyoungjable
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2011-12-11, 23:07

Post autor: Braveyoungjable »

Przede wszystkim uważam piekło za kompletną bujdę i absurd, jak miłosierny Bóg, który Cię powołał do życia, który chciałby dla Ciebie jak najlepiej mógłby pozwolić na to, żebyś się całą wieczność smażył? Bardzo mało prawdopodobne, tak jak to, że ludzie po śmierci idą do nieba. Bóg stworzył dla ludzi ziemię, żeby ją zamieszkiwali. Gdybyśmy rzeczywiście po śmierci byli rozdzielani do nieba, piekła, lub czyśćca, sensu nie miałaby cała księga objawienia, skoro i tak każdy umrze i tak dostanie "przydział", po co to wszystko? Zapominamy o wzmiance, że Bóg stworzy "nowe niebiosa i nową ziemię". Jeśli ludzie idą do nieba na życie wieczne, po co nowa ziemia?
patka
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-01, 00:29

Post autor: patka »

Nie czytałam wszystkich postów,więc wypowiem się jak ja to widzę.
Jeszcze nie dawno wierzyłam głęboko że Bóg jest i nie żyjemy na darmo,tylko aby coś zmienić na świecie---MOŻE TO I JEST DLA NIEKTÓRYCH PRAWDA.
Lecz coraz częściej mam wrażenie że nasze życie jest pomyłką ,i świata wprawdzie nie powinno być...Skoro mamy umrzeć po co mamy żyć,nieprawdaż?
Jak można wierzyć w coś czego nikt nigdy nie zobaczył,jesteśmy ludźmi pełnymi nadziei,coraz ciężej jest mi żyć z tą beznadziejnością.patrzę jak moi bliscy odchodzą..Moim zdaniem Bóg stworzył świat ale ludzi stworzył niestety już Diabeł.i to jest cholernie przykre.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

zasypiamy, po prostu.
ODPOWIEDZ