pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Chodzisz do Kościoła?

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
gostek1994
VIP
VIP
Posty: 16
Rejestracja: 2009-08-21, 05:17

Post autor: gostek1994 »

nie pamietam kiedy bylem ostatni raz bo i po co i tak nie interesuje mnie co ksiadz nawija tylko odliczam sekudny do konca wiec nie widze sensu w przychodzeniu tam przyznam sie ze odkad przeprowadzilem sie tu gdzie obecnie mieszkam (1/3 gim) w kosciele bylem tylko jeden raz bo moj kuzyn sie zenil


ale ostatniego lolka pamietam
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Do kościoła powinno się przychodzić dla Boga
MrsFlower
-#
-#
Posty: 26
Rejestracja: 2009-08-30, 15:45

Post autor: MrsFlower »

Nie chodze, nigdy nie chodzilam chyba, że msza była w środku zajec szkolnych.
Awatar użytkownika
Darcia
-#
-#
Posty: 73
Rejestracja: 2009-09-14, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Darcia »

Od małego byłam zniechęcana do kościoła, rodzice co tydzień wyprawiali mnie do niego z siostrą, bo przecież "do kościoła trzeba chodzić" (taa, a sami nigdy z nami nie poszli!). Kilka lat temu stwierdzili, że jestem już na tyle duża, że mogę ponosić odpowiedzialność za własne czyny, od tego czasu to, czy chodzę, czy też nie, jest moją sprawą. I wiecie co? Od tego czasu byłam w kościele tylko raz, i to nie z własnej woli - po prostu nagle zmarła moja przyjaciółka, szkoła szła na mszę za nią, to poszłam i ja. Jestem zdania, że wiara w Boga nie powinna zależeć od tego, czy ktoś do kościoła chodzi, czy nie. No i oczywiście, powinno się chodzić z potrzeby serca, a nie z poczucia przykrego obowiązku, a ja potrzeby nie odczuwam, więc nie chodzę. Do bierzmowania też nie idę.
Awatar użytkownika
Night
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-15, 21:11

Post autor: Night »

Taaa..^^
Do kościoła chodzę nawet lubię :mrgreen:
Ale księża są za bardzo traktowani jak by byli nie wiadomo kim !
Są tylko ludźmi...!
Pozdro ;s
Awatar użytkownika
usiek
-#
-#
Posty: 307
Rejestracja: 2009-09-09, 20:01
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: usiek »

Chodzę do kościoła, co niedziela. Nie z przymusu, po prostu z własnej woli. Moim zdaniem, jeśli nazywamy się katolikami, musimy przestrzegać przykazań. "Pamiętaj, aby dzień święty święcić". Owszem, nie zgadzam się z zakazami księży, które biorą się tak naprawdę znikąd. Ale cały sęk w tym, że dla Boga powinno się znaleźć tę godzinę, choćby raz w tygodniu i pójść do kościoła na Mszę Świętą, nawet wstać o 7 czy 8 rano, jeśli później nie można iść z jakiegoś ważnego powodu. Właśnie ten jeden dzień poświęcić Bogu.

Co do różnych zakazów/nakazów księży, które biorą się w sumie znikąd, a raczej ich wymysłów, odnoszę się do nich z pewnym dystansem. Niektóre z nich są wręcz absurdalne i ich nie przestrzegam, ot co. Ale tych podstawowych, Bożych praw, staram się zawsze przestrzegać.
Awatar użytkownika
PannaD
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2009-03-22, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: PannaD »

Sporadycznie i tylko, gdy tego na prawdę potrzebuję. Uważam, że wiara w Boga nie opiera się na klepaniu tych samych formułek co tydzień...
Awatar użytkownika
server
-#
-#
Posty: 161
Rejestracja: 2009-09-19, 07:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: server »

Chodzę wtedy gdy jak to mówią: Jak trwoga to do Pana Boga.. Nie zamierzam patrzeć na tych komercyjnych księży!!!
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

server pisze:Nie zamierzam patrzeć na tych komercyjnych księży!!!
Na szczęście nie wszyscy tacy są.

Ja chodzę do Kościoła najczęściej, jak się da, z własnej woli. Tak, sprawia mi to przyjemność ;]
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

chodzę do kościoła rzadko. A zawsze jak już postanowię iść, to ksiądz powie coś co mnie zirytuje, zbulwersuje, wkurzy albo coś podobnego. Czasami potrafią wygadywać takie bzdury, że włosy się jeżą na głowie. Nie ukrywam, jestem uprzedzona do kościoła i naprawdę nie wiem co by musiało się stać żebym zmieniła zdanie.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

chodze bo muszę i tyle, nie wierzę w kościół, wierzę w Boga, ale nie w kościół.
Awatar użytkownika
Burning
-#
-#
Posty: 726
Rejestracja: 2009-08-17, 20:29
Lokalizacja: Krk

Post autor: Burning »

A ja uczęszczam do kościoła w każdą niedziele.
Teraz mam na dodatek przygotowanie do bierzmowania to musze wiecej chodzić . Na różańce musiałem chodzić teraz na gorzkie żale i drogę krzyżową.
Wierzę w Boga.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Nie chodze do kosciola z tego powodu ,ze nie czuje takiej potrzeby pozatym jestem deistka.
Jednak zdarza mi sie dyskutowac z przedstawicielami Kosciola,sa to czasami naprawde interesujacy ludzie.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Nadal chodzę do kościoła.
Nie tylko dlatego, że przygotowanie do bierzmowania - tak jak to robi większość kandydatów. Dla siebie, dla swojej wiary.
Awatar użytkownika
Jelly.
-#
-#
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07, 11:48

Post autor: Jelly. »

Ostatnio bardzo się zaniedbałam. Dawno byłam na Mszy. Czasami myślę, że jeśli nie chce mi się poświęcić tej godzinki na pójście do Kościoła, to dlaczego Pan Bóg ma we wszystkim mi pomagać? też Mu może się nie chcieć..
ODPOWIEDZ