pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Eutanazja

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Eutanazja

Post autor: Rose »

Eutanazja jest bardzo kontrowersyjnym tematem i wzbudza wiele dyskusji. Czy uważacie, że eutanazja powinna być legalna? Jesteście zwolennikami, czy przeciwnikami eutanazji. Dlaczego?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:Jesteście zwolennikami, czy przeciwnikami eutanazji. Dlaczego?
Zwolenniczka, chociaż z pewnym "ale". Człowiek powinien mieć prawo wyboru. Jeśli jest świadomy swoich decyzji (w pełni poczytalny) powinien sam decydować o swoim losie.
W sytuacji gdy rodzina chcę pozbyć się "problemu", decydując za bliskiego, ale wtedy gdy życie składa się jedynie wegetacji nie ma szans na powrót do normalnego życia powiedziałabym tak, chociaż nie wiem co by zrobiła gdyby chodziło o mojego bliskiego.
Awatar użytkownika
Liquorice
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-23, 00:10

Post autor: Liquorice »

M. zgadzam się z Tobą. Jestem za eutanazją, ale tylko w wypadku, gdy człowiek jest skazany wyłącznie na wegetacje. dla mnie jest to po prostu czekanie na śmierć, co jest bez sensu i jeszcze bardziej go pogrąża w chorobie. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby podpisanie papierów na zgodę na eutanazję, i tylko wtedy lekarze mogliby orzec, czy przypadek jest na tyle beznadziejny, że już nic nie da się zrobić.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja jestem osobą wierzącą i jestem przeciwna każde formie eutanazji, bo dla mnie eutanazja z własnego wyboru jest jakby samobójstwem, a eutanazja w przypadku gdy decyduje się z chorą osobę jest zabójstwem.
Moim zdaniem Panem Naszego życia jest Bóg, i to on decyduje o tym, kiedy zabierze Nas do siebie. Każde cierpienie ma sens.
Ale rozumiem, że są tu ateiści, którzy twierdzą, że eutanazja jest raczej aktem miłosierdzia.
Myślę, że zalegalizowanie eutanazji prowadziłoby to wielu nadużyć.
Awatar użytkownika
Liquorice
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-23, 00:10

Post autor: Liquorice »

Rose też jestem osobą wierzącą, jednak stawiam na wolność wyboru. W pewnym sensie to my decydujemy o naszym życiu, tak zwana wolna wola.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Kochasz swoich bliskich? Wyobraź sobie, że ktoś z nich choruje, jest jak roślinka. Godzisz się, aby go uśmiercili, skazujesz na śmierć? Ja do końca wierzę w cud.
Awatar użytkownika
Liquorice
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-23, 00:10

Post autor: Liquorice »

Jeżeli wcześniej, gdy był zdrowy i zgodziłby się na takie postępowanie w takim wypadku pozwoliłabym na eutanazje. I wiem, że może wydać Ci się to brutalne i nie ludzkie, ale taki jest mój pogląd na ta sprawę.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Rozumiem, choć mam odmienne zdanie. Bo niby każdy człowiek powinien mieć prawo decydować o własnym życiu. W każdym razie eutanazja to coś sprzecznego z moim kodeksem moralnym. Nigdy nie wiadomo jak postępowalibyśmy w chwili cierpienia.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:coś sprzecznego z moim kodeksem moralnym
I przede wszystkim z religią, która jest przeciwna temu. Eutanazja to forma samobójstwa, ucieczka a raczej kresem bólu i życia które pozostało wegetacją. Skoro mamy wolną wolę dlaczego w odpowiedzialny sposób nie możemy jej wykorzystać?
Rose pisze:że ktoś z nich choruje, jest jak roślinka
Osobiście nie umiałabym patrzeć na cierpienie kogoś mi bliskiego. Nie, nie potrafiłabym przyczynić się do eutanazji bliskiego, ale jednak powinna być legalna. Powinien być wybór.
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Moim zdanie eutenazja powinna być legalna. Jest wiele przypadków w których wiadomo że człowiek nie wróci do zdrowia, a rodzina nie ma siły patrzeć na cierpienie bliskiego. T o naprawde jest okropne patrzeć jak bliski cierpi, coś o tym wiem... :(
Ale nie potrafiłabym się zdecydować na eutanazje bliskiej mi osoby...To trudna decyzja, coś w rodzaju zabujstwa...tylko tym pomagamy tej osobie, chyba pomagamy jeżeli po śmierci jeszcze coś istnieje to pomagamy, aby skończyły się cierpirnia i nastał błogi spokuj i brak problemów...
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Ja popieram eutanazję, ale tylko gdy człowiek sam tego chce i pod warunkiem, żę straszliwie cierpi, i nie ma szans na ratunek. Ale jeśli jest mała nadzieja, to nie wolno się poddawać, no i oczywiście rodzina nie powinna ingerować w wybór tego człowieka.
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Lina, no ok, a jeśli ten człowiek ma uszkodzony mózg i nie może sam podjąć decyzji to co wtedy :?:
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Duszyczka pisze:a jeśli ten człowiek ma uszkodzony mózg
to szanse na wybudzenie ze śpiączki są zerowe, więc...
tanczenalace
-#
-#
Posty: 496
Rejestracja: 2009-05-22, 22:12

Post autor: tanczenalace »

jestem za eutanazją w przypadku gdy człowiek leży jak roślina i żyje tylko dlatego, że aparatura podtrzymuje go przy zyciu... Sądzę też, że jest to podtrzymywanie życia wbrew woli Boga- za pomocą sztucznej aparatury.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Uważam, że eutanazja powinna być legalna. Ponieważ każdy człowiek będzie mógł wybierać czy chce ulżyć sobie w cierpieniu czy chce aby śmierć przyszła sama.
ODPOWIEDZ