pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Muzyka bez opłat

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
Maciuszek87
-#
-#
Posty: 251
Rejestracja: 2020-08-07, 08:34

Muzyka bez opłat

Post autor: Maciuszek87 »

Mam taki nietypowy problem trochę w związku ze swoją działalnością gastronomiczną, ale piszę na takim ogólnym forum, bo może ktoś się też z tym spotkał. Mam taką sytuację, że płaciłem za puszczaną w lokalu muzykę do ZAIKS i właściwie nic się takiego nie działo, myślałem że wszystko jest ok jeśli chodzi o prawne kwestie, a teraz mi ZAIKS nalicza opłaty 5 razy tyle i informuje, że pobiera także za inne organizacje, do których powinno się płacić, więc dla mnie trochę szok, a co jeszcze gorsze to każą mi płacić 3 lata do tyłu za to, że do tych innych firm nie płaciłem. Może ktoś z Was miał taką sytuacje i ewentualnie podpowie jak sobie z tym poradził?
Awatar użytkownika
KrucaBomba
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-02, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Muzyka bez opłat

Post autor: KrucaBomba »

Wiesz co tutaj to najlepiej od razu skierować kroki po poradę prawną. Pamiętaj, że tu jest internet i nawet jeśli wśród potencjalnych odpowiedzie znajdzie się coś na sto procent prawdziwe to kurczę, nigdy nic nie wiadomo. Pomyślałabym, że faktycznie wystarczy płacić do ZAIKSa i sprawa załatwiona, ale jak to u nas wszystko jest szemrane. Serdecznie współczuję i trzymam kciuki za pozytywny, dla Ciebie, finał sprawy. Leć do prawnika.
miki789
-#
-#
Posty: 258
Rejestracja: 2019-05-10, 13:15

Re: Muzyka bez opłat

Post autor: miki789 »

Dla mnie od zawsze muzyka w sklepie to właściwie była konieczność i nie bardzo w ogóle widziałem funkcjonowanie sklepu bez muzyki więc długi czas płaciłem do ZAIKS bo wyjścia innego nie było, dopiero jak znajomy z butiku obok mi podpowiedział ofertę Publicmusic (https://www.publicmusic.pl/) to inaczej na to spojrzałem i się okazuje, że można mieć dostęp do muzyki ponosząc znacznie mniejsze koszty.
ODPOWIEDZ