pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Zakup samochodu

Dział dla miłośników motoryzacji, mechaników, hobbystów. Porady, pytania - ogólne dyskusje.
Otylio
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-20, 20:45

Post autor: Otylio »

Mam znajomego który zna się dość dobrze na samochodach i to z nim kupowałam auto.
kazik87
-#
-#
Posty: 320
Rejestracja: 2015-04-16, 11:39

Post autor: kazik87 »

A co z wypożyczalnią, o której pisałem wcześniej? Udało się coś ogarnąć czy raczej nie korzystaliście? Dobrze byłoby zerknąć chociażby tu http://www.fleetcorp.pl/lublin/, bo otworzyli kolejne oddziały i cenowo też jest lepiej.
Marta_
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-15, 12:15

Post autor: Marta_ »

Hej,pisałam ostatnio o zamiarze sprzedaży mojego starego auciska, a jako , że od niedawna mam firmę, to nie wiem czy brać nowe auto w leasing (chciałabym ale tak naprawdę to nie wiem czy zdołam co miesiąc płacić półtoratysięczną ratę na przykład :/ Czy leasing wychodzi taniej niż kredyt? I o co chodzi z kredytem ulgowym? Bo znalazłam ulgowy rodzaj finansowania, tylko nie wiem dla kogo jest przeznaczony... http://www.daciafinansowanie.pl/promocje/kredyt . Czy jako przedsiębiorca mogę z niego skorzystać, czy to jest raczej dla osób fizycznych?
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

Zakup auta trzeba dobrze przemyśleć, Mam takiego znajomego, który sugeruje się wyglądem auta a nie tym co ma w środku. Już nie raz się na tym przejechał i jeszcze się nie nauczył. Ostatnio musiał szukać miejsca gdzie mógłby naprawić klimatyzację bo ta się zachłysnął radością z jej obecności, że ją zajechał. Musiał wymienić ją całą i nauczyć się poprawnego dbania o klimatyzację w aucie, żeby takie sytuacje już się nie zdarzały.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Oj, o klimatyzację trzeba dbać, oj trzeba. Czyszczenie koniecznie raz w roku.
kacperr
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2016-05-09, 08:19

Post autor: kacperr »

Czesc wszystkim Kierowca.
Sam niedawno zdawalem egzamin na prawo jazdy - jak sie okazalo pozytywnie. Od kilku miesiecy jezdze samochodem pozyczonym od rodzicow. Przez ten czas uzbieralem troche pieniedzy i chcialbym kupic cos na wlasna reke. Chcialbym kupic cos sredniego rozmiaru, najlepiej zeby sie nie psulo.
Zastanawialem sie nad czyms od Renault np Kadjar Obrazek
Oczywiscie nie jakis najnowszy model tylko uzywany. Czy takie auto wg Was sprawdzi sie dla mnie? Czy moze szukac czegos slabszego i mniejszego rozmiarowo, zeby bylo latwiej parkowac itp. Dodam, ze przez ten czas jezdzilem Fordem Focusem MK1.
Dzieki z gory za rady.
Marta_
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-15, 12:15

Post autor: Marta_ »

Tak to prawda, nie powinno się wybierać auta na "oko", ale jestem kobietą i względy estetyczne sa dla mnie bardzo ważne :) Tak niestety wybrałam wcześniejszy samochód- i do tego jeszcze wygodnie mi się w nim siedziało... Czy to zbrodnia? :D Przecież jak chce się kupić auto dobre dla siebie to powinno też jakoś wyglądać i człowiek powinien czuć się w nim komfortowo, bo inaczej to po co?
kacperr
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2016-05-09, 08:19

Post autor: kacperr »

Nie jest to zbyt madre kupowac samochod na oko - bo wiadomo kto na oko zmarl ;)
Najwazniejsze jest to, ze Tobie sie podoba i czujesz sie dobrze ze swoim wyborem. Reszta jest juz mniej istotna.
Ajlar
-#
-#
Posty: 125
Rejestracja: 2016-01-28, 19:55

Post autor: Ajlar »

A co powiecie na odmienny srodek transportu, a mianowicie - rower elektryczny? - www.mocnerowery.pl - nie mowcie, ze to nie ciekawa opcja, szczegolnie w wiekszych miastach - omijamy korki, dojezdzamy do pracy nie pocac/meczac sie - same korzysci. No i cena - o wiele nizsza niz auta.
Bravo23
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-26, 18:12

Post autor: Bravo23 »

kacperr pisze:Czesc wszystkim Kierowca.
Sam niedawno zdawalem egzamin na prawo jazdy - jak sie okazalo pozytywnie. Od kilku miesiecy jezdze samochodem pozyczonym od rodzicow. Przez ten czas uzbieralem troche pieniedzy i chcialbym kupic cos na wlasna reke. Chcialbym kupic cos sredniego rozmiaru, najlepiej zeby sie nie psulo.
Zastanawialem sie nad czyms od Renault np Kadjar
Oczywiscie nie jakis najnowszy model tylko uzywany. Czy takie auto wg Was sprawdzi sie dla mnie? Czy moze szukac czegos slabszego i mniejszego rozmiarowo, zeby bylo latwiej parkowac itp. Dodam, ze przez ten czas jezdzilem Fordem Focusem MK1.
Dzieki z gory za rady.
W sumie bardzo ciekawa opcja. Sam mam renówkę.. Co prawda nie taką ale uważam, że to bardzo dobra marka. To co mogę Ci polecić przy zakupie takiego autka to spradzony salon - http://renault.jaszpol.pl . Sam tam kupiłem i jestem napradę zadowolony.
Ogólnie to bardzo fajny wybór. Jak na pierwszy samochód to rewelacja. Tylko uważać na zarysowania :P
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Czytałam na stronie poradnikowy.net o używanych autach z Niemiec, które najczęściej kupują Polacy i część mnie zdziwiła. Zerknijcie! A Wy jaki byście sprowadzili? A może już macie? Jeśli tak, to jaki?
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

Zakup samochodu musi być bardzo przemyślany bo w przeciwnym razie bierzemy na siebie cała odpowiedzialność w przypadku nietrafionego zakupu. Często z takimi problemami borykają się właściciele aut francuskich, które lubią sprawiać kłopoty. Pomóc w tym może ten artykuł http://eu-eu.eu/najczesciej-psujace-sie-czesci-w-samochodach-citroen/ z którego można dowiedzieć się, co najczęściej się w nich psuje i jak temu zaradzić.
magdazawada
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2016-05-10, 22:01

Post autor: magdazawada »

Zakup uzywanego samochodu to nie lada wyzwanie. W dzisiejszych czasach trafic na uczciwego handlarza praktycznie graniczy z cudem, dlatego pozostaja jedynie oferty samochodow rejestrowanych w Polsce od pierwszego wlasciciela. Poszla bym nawet dalej, najlepiej jakby to byl ktos znajomy. Moj maz jakis czas temu niestety dal sie naciac na kupienie stuknietego auta, ale na szczescie udalo mu sie odzyskac pieniadze. Kolejna sprawa jest dbanie o samochod, wiele osob robi tylko raz do roku przeglad okresowy a powinni do tego robic czesciej badanie techniczne, sporo na ten temat dowiedzialam sie na tym blogu http://panoramafirm.pl/blog/motoryzacja ... ktyce.html Dodatkowo warto na wlasna reke sprawdzac podstawowe rzeczy w samochodzie takie jak olej czy tez stan filtrow. Dorzucilibyscie cos jeszcze do tego tematu? Pozdrawiam
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Z używanym wozem trzeba uważać bardziej niż z nowym i częściej poddawać go kontrolom. Czy wiecie na przykład, jak sprawdzać i wymieniać płyn hamulcowy? Jeśli nie wiecie, to zapraszam tutaj http://sprzedajemy.pl/poradnik/jak-sprawdzic-i-wymienic-plyn-hamulcowy-art1632, trochę się dokształcicie :)
Matoc
-#
-#
Posty: 58
Rejestracja: 2016-03-18, 11:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Matoc »

Dobry, używany samochód, który nie będzie się psuł też można kupić. Wystarczy dobrze poszukać i wszystko sprawdzić. Mój samochód, też używany (konkretnie bmw), był kupowany tutaj http://bawariamotors.pl/ nie mam z nim żadnych problemów, cena była atrakcyjna, także polecam :)
ODPOWIEDZ