pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Związek, a kariera.

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Związek, a kariera.

Post autor: Tandetna »

Od pewnego czasu zastanawiam się, czy w ogóle można, a jeśli to w jaki sposób pogodzić rozkwitającą karierę i związek. Czy powinno się kosztem kariery 'nadszarpnąć' trochę związku, albo w drugą stronę - czy w imię związku można nie tyle rezygnować, co utrudniać sobie ścieżkę kariery. A może uważacie, że powinno się wybrać jeden cel i to jego właśnie pielęgnować. Jeśli tak to który

Oczywiście mówię tutaj już o prawdziwej karierze, wymagającej dużego zaangażowania, przede wszystkim czasowego.
Awatar użytkownika
emilkka
-#
-#
Posty: 1386
Rejestracja: 2010-10-03, 21:13
Lokalizacja: koniec świata.

Post autor: emilkka »

Wszystko zależy od priorytetów jakie mamy. Ja jestem zdania, że wszystko można ze sobą pogodzić, kwestia dogadania się.

Chociaż mam koleżankę, która stwierdziła, że prędzej rzuciłaby chłopaka niż pracę :)
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

Ostatnio często się słyszy,że np,rodzice w pogoni za karierą i pieniędzmi zaniedbują swoje dziecko,którym zaczynają się interesować dopiero wtedy,kiedy dochodzi do tragedii.A jeśli chodzi o pary,czytałam ostatnio,o znanej celebrytce,której mąż nie jest związany ze sztuką, ma inne zainteresowania,ale wie,że praca żony jest dla niej ważna i stara jej się bardziej pomagać,niż przeszkadzać.To jest godne podziwu,bo nie każdy z małżonków idzie na ustępstwa,w niektórych małżeństwach każda ze stron sądzi,że ma bardziej odpowiedzialną pracę,a nie myśli o konsekwencjach takiego zachowania.Dobrze,gdy umieją się właśnie dogadać,a przede wszystkim szanować siebie wzajemnie i dbać o to,aby uczucie nigdy nie wygasło.Potrzeba wiele zrozumienia dla drugiej osoby i szacunku do jego pracy.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Kariera jest dla mnie bardzo ważna. Sama nie wiem. Już teraz praktycznie cała poświęcam się pracy, a co dopiero będzie później... Myślę jednak, że starałabym się to wszystko jakoś pogodzić, a gdybym miała dziecko, to robiłabym wszystko, co w mojej mocy, żeby poświęcić mu jak najwięcej czasu.
Justyś88
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2012-09-03, 14:29

Post autor: Justyś88 »

Absolutnie nie warto marnować związku dla kariery ... zresztą uważam że da się pogodzić te dwie sfery, jeśli tylko będziecie chcieli i jeśli wasz związek jest na tyle dojrzały.
Garden Trading na White House Design.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Hm.
Ja nie wahałabym się ani chwili. Kariera jest dla mnie zdecydowanie ważniejsza od związków. Podejrzewam, że porozmawiałabym na ten temat z partnerem, a jeżeli by tego nie zrozumiał... Wiadomo, droga wolna. Dobrze zapowiadająca się kariera to okazja, która często się nie trafia i moim zdaniem lepiej inwestować w to, ponieważ... Hm, nie ten to następny. Związki nie są trwałe, a jeżeli któryś miałby taki być, to partner zrozumiałby jak ważne jest dla mnie osiągnięcie czegoś.
Awatar użytkownika
natii89
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2012-10-15, 16:20

Post autor: natii89 »

To zależne od tego co jest dla Ciebie ważniejsze. Ja osobiście bym stanęła na głowie, żeby obie rzeczy jakoś pogodzić :P
Awatar użytkownika
emilkka
-#
-#
Posty: 1386
Rejestracja: 2010-10-03, 21:13
Lokalizacja: koniec świata.

Post autor: emilkka »

natii89 pisze:Ja osobiście bym stanęła na głowie, żeby obie rzeczy jakoś pogodzić :P
ja pewnie też. ale wydaje mi się, że nie byłabym w stanie zrezygnować z drugiej osoby na rzecz kariery
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Wiecie co ja jestem teraz w takiej sytuacji i nawet nie jestem w stanie nic teraz napisać bo tylko płakać mi sie chce.....
Aleksandra_090
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-26, 10:44

Post autor: Aleksandra_090 »

Wolałabym zrezygnować z kariery, niż z ukochanego.... jakim trzeba być człowiekiem żeby zrobić na odwrót? Można tak zrobić tylko, kiedy nie kocha się prawdziwie.
Eskaa
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2012-11-19, 20:58

Post autor: Eskaa »

Jeżeli bardzo się chce to można. Poprostu kariere trzeba robic a związek w przerwach. Partner powinien to zrozumieć.
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

Ale bywa, że partner nie stara się tego zrozumieć. W czasach dzisiejszych wszystko jest ważne i praca, a w związku z tym i kariera, bo to wiąże się z większymi zarobkami i sam związek. Kariera kiedyś się kończy, a związek w takiej sytuacji pomoże przetrwać nie jeden kłopot, zmartwienie czy stres spowodowany utratą np, pracy lub niemożnością dalszego naszego rozwoju. Wtedy jest ktoś kto nas pocieszy, przytuli, pomoże. Czasem nie jest warte poświęcenie związku dla kariery, ale póki tego się nie zrozumie, może być już niestety za późno. :(
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Szkoda ze wszystko teraz kręci się wokół pieniędzy....
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

redi - niestety, takie jest życie. Spróbuj żyć bez nich. Chociaż niektórym to się udaje, bo... nie mają innego wyjścia. Czasami związek z karierą idą w parze, ale czasami mijają się. Niestety,takie jest życie. Nie lekkie, nie. :)
wazkez
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-07, 10:31

Post autor: wazkez »

To zależy od tego czego tak naprawdę oczekujesz od życia. Jeśli wiesz, że Twój obecny partner to nie jest Twój książę z bajki to lepiej idź w karierę.
ODPOWIEDZ