pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Warsztaty - wasze odkrycia i wtopy

Dział dla miłośników motoryzacji, mechaników, hobbystów. Porady, pytania - ogólne dyskusje.
wervo
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-23, 21:40

Warsztaty - wasze odkrycia i wtopy

Post autor: wervo »

Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, przygodami z obsługi warsztatowej swoich pojazdów. Czy zdarzyło wam totalnie nieprofesjonalna obsługa? a może wmówiono wam pięć usterek w samochodzie więcej?
Ja ogólnie jestem wymagający i najczęściej jeżdżę albo do znajomych.
[ciach]
Ostatnio zmieniony 2011-07-01, 16:23 przez wervo, łącznie zmieniany 1 raz.
paprocki
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-05, 22:24

Post autor: paprocki »

kilka wpadek zaliczyłem ale to raczej kasy za wykonana usługę niż za złą diagnozę. Od kilku dobrych lat serwisuję swoją Skodę w Polmot. Rzetelna firma i solidnie wykonana robota. Pracę mechaników mozna podejrzeć na monitoringu - jeśli ktoś nie ma na początku zaufania. Ceny maja dość przyzwoite - wiec ja te serwisy jak najbardziej polecam.
rabbek
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-03, 09:36

Post autor: rabbek »

Podepnę się pod temat.Powiedzcie mi czy wolicie korzystać z małych warsztatów czy raczej większych sieciówek jak np Feuvert,http://www.motointegrator.pl czy Nastapol ?? Bo ja korzystałem z tych większych później zmieniłem na korzyść mniejszych i wcale nie jestem zadowolony W małych niby znajome fachury ale też naprawy ciągną się bardzo długo i robią fuszerkę.
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

Jeśli warsztat to taki,który ma dobrą sławę,dużą klientelę i niezbyt wysokie ceny.Wprawdzie nie mam własnego samochodu,ale ma moja druga połowa i mamy właśnie taki pewny w-tat samochodowy z którego nieraz korzystamy. i jesteśmy z niego zadowoleni.
alakam1
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2012-12-14, 11:25

Post autor: alakam1 »

Ja na szczęście trafiłam na gościaq który się na prawdę zna i nie miałam nigdy wtop
oxytocin
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-14, 16:03

Post autor: oxytocin »

Ja bardzo lubię warsztat autoopony.eu w Warszawie ;) Dwa razy oddawałam już tam samochód do naprawy ( generalnie na trzy usterki). Żałuję, że mieszkam w Krk, a już nie w Warszawie, bo mi nie po drodze do nich. Ale jak wracam do domu rodzinnego, to tam staram się robić przeglądy. Przemiła obsługa :)
lewiosa
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-21, 11:54

Post autor: lewiosa »

Dlatego dobrze mieć znajomego, który ma swój własny warsztat. Człowiek wtedy ma rozeznanie gdzie ma jeździć, do jakich warsztatów, a jakie omijać szerokim łukiem.
oxytocin
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-14, 16:03

Post autor: oxytocin »

ja jestem niezwykle zadowolona z www.autoopony.eu - nawet nie wiedziałam, że mają warsztat, a tu się okazuje, że tak :)
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Post autor: puzon »

Zdecydowaniem moim najlepszym ostatnim odkryciem jest argo-hytos. Znalazłem tam wszystkie części które były mi potrzebne. Chyba jestem odkrywcą;)
Kamyk
-#
-#
Posty: 80
Rejestracja: 2014-08-09, 12:57

Post autor: Kamyk »

Niektóre warsztaty odwalają fuszery i nie ma to tamto. A przy próbie udowodnienia czegokolwiek jest wieka awantura. Raz miałem epizod z szybą w samochodzie, na której był odprysk. Znajomy policjant powiedział mi abym wymienił na nową bo wlepią mi mandat i punkty karne, a wiadomo - są limitowane. Zawiozłem furę do warsztatu, załatwili wszystko za mnie, skasowali i do widzenia. Nie wiem jakim cudem, ale wyjeżdżając z warsztatu szyba pękła po przekątnej. W końcu udowodniłem, że nie mogło to być z mojej winy i zwrócili mi pieniądze, ale za samą szybę, robocizna to robocizna. Pojechałem do innego warsztatu, w NordGlass wymienili mi od ręki. Jeżdżę na prawdę po różnych trasach, zdarza mi się nadepnąć na gaz, nie raz kamyki odbijają się od przedniej szyby na tyle mocno, że to słychać, żadnych pęknięć nie ma.
Awatar użytkownika
Grrrruuubas
-#
-#
Posty: 70
Rejestracja: 2014-08-07, 12:17

Post autor: Grrrruuubas »

Ja już nie raz przejechałem się na różnorakich salonach samochodowych, w końcu stanęło na salonie który według internetowych opinii jest najlepszy na Śląsku, co prawda to serwis ogrzewania samochodowego, ale opinie internetowe sprawdzają się jak najbardziej ;)
mastrek
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-06, 21:40

Post autor: mastrek »

Ja się zaskoczyłem jak się dowiedziałem, że Ford ASO ma teraz ofertę dla samochodów czteroletnich i starszych. Za 279 zł sprawdzą auto, wymienią olej i filtry: oleju i powietrza. Jest to oczywiście pozytywne zaskoczenie.
Kamyk
-#
-#
Posty: 80
Rejestracja: 2014-08-09, 12:57

Post autor: Kamyk »

Co to jest to ASO Forda, ze tak z buta się zapytam?
A jeżeli chodzi np. o naprawę szyby to jakich warsztatów unikać?
mastrek
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-06, 21:40

Post autor: mastrek »

ASO- Autoryzowany Serwis Obsługi
maks
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2013-06-25, 16:32

Post autor: maks »

Warsztatów dookoła pełno jak supermarketów. Ja polecam Wam serwis samochodowy Feu Vert. Przy każdej wizycie macie gratis przegląd płynów, stan oleju i regulacje świateł gratis. Naprawiałem auto na Ochocie już 2 razy(rozrząd i amortyzator) i za każdym razem było ok. Oby moje zadowolenie trwało jak najdłużej :D Przegląd w tym roku też tam zrobię. Polecam http://www.feuvert.pl/
ODPOWIEDZ