pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Portal odrobi lekcje za ucznia

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Portal odrobi lekcje za ucznia

Post autor: psychiczna »

Powstał serwis, który umożliwia otrzymanie rozwiązania zadania domowego. Treść zadania wysyła się mailem, natomiast usługę opłaca się za pomocą SMS’a. Serwis ten oferuje rozwiązanie prac domowych przez specjalistów z konkretnych dziedzin. Jak zapewniają nie wysyłają tylko odpowiedzi, ale także sposób rozwiązania. Korker.pl zrobił już sporo sensacji. Waszym zdaniem ten serwis uczniom narobi więcej szkody niż pożytku?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Czy to rzeczywiście są specjaliści i czy jest też sposób rozwiązania, to nie wiem. Oceniam tylko na podstawie Twojej informacji.
psychiczna pisze:Waszym zdaniem ten serwis uczniom narobi więcej szkody niż pożytku?
Sama czasem muszę bardzo się natrudzić, aby rozwiązać jakieś zadanie. A i parę razy zdarzyło się, że nie poradziłam sobie z pracą domową. Myślę, że to dobry pomysł dla uczniów szukających ostatniej deski ratunku, gdy już sami nie będą mogli sobie poradzić z zadaniem domowym. Jednakże pewnie częściej będą korzystać z tego osoby leniwe, które będą szukały tylko pójścia na łatwiznę..
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

psychiczna pisze:Waszym zdaniem ten serwis uczniom narobi więcej szkody niż pożytku?
Jeśli ktoś idzie na łatwiznę to dużo nie pomoże.
Jak dostałam zestawy na egzaminy to nie ma mowy, abym coś podobnego znalazła na necie. A taka strona (wnioskuję po Twoim tekście) może okazać się pomocna, gdy ktoś załapie jak coś zrobić czy rozwiązać. Zapewne tą stronę wypróbuję, bo w niektórych zestawach "stoję w lesie". A, że nie znam na tyle doświadczonej księgowej, aby wytłumaczyła mi po ludzku niektóre operację - to chętnie skorzystam z takiej strony.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Empatia pisze:dla uczniów szukających ostatniej deski ratunku, gdy już sami nie będą mogli sobie poradzić z zadaniem domowym
W sumie w takich sytuacjach powinien pomóc nauczyciel, prawda ;p?
Generalnie z takich serwisów należy korzystać z głową. Jeżeli podejdzie się do tego z refleksją 'a kij, wszystko zrobią za mnie - ja nic nie muszę wiedzieć' to owszem, zaszkodzi. Ale może od czasu do czasu i się przydać. Zależy od podejścia ucznia ;). No i ciekawe czy to faktycznie "specjaliści".
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

selene pisze:W sumie w takich sytuacjach powinien pomóc nauczyciel, prawda ;p?
W teorii i owszem, w praktyce już trudniej.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Empatia pisze:W teorii i owszem, w praktyce już trudniej.
No tak. Kolejna rzecz z listy "Czego selene nie lubi w polskich szkołach". ;p
Podejrzewam, że gdyby system był bardziej przyjazny dla ucznia - niewielu uciekałoby się do takich portali.
ODPOWIEDZ