pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Sala Samobójców

Tutaj możesz podzielić sie spostrzeżeniami, jakie filmy warto obejrzeć. Premiery kinowe, wasze recenzje, itp.
Awatar użytkownika
małapaskuda.
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2011-05-14, 18:03
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Sala Samobójców

Post autor: małapaskuda. »

A wy co o tym filmie sądzicie ?
Awatar użytkownika
insane.
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2011-05-14, 18:25

Post autor: insane. »

Byłam. Podobał mi się bardzo. Większość narzeka, że smutno z takim złym zakończeniem. Ale według mnie to była taka 'wisienka na torcie' tego filmu i dzięki temu lepiej się go zapamięta. Ta cisza na sali pod koniec niezapomniana. Ja się nie spodziewałam takiego końca. Myślałam, że wszystko skończy się pieknie i przyjemnie, tak jak w większości filmów, a tu takie miłe zaskoczenie.
Wszystko miało przekaz, nie nudziłam się, soundtrack bardzo fajny, efekty też. Film bardzo na plus.
Awatar użytkownika
małapaskuda.
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2011-05-14, 18:03
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Post autor: małapaskuda. »

Mi osobiście bardzo się podobał. To film, który porusza 3 ważne kwestie; Jak bardzo można zranić człowieka przez zwykłą głupotę, jak życie może się zmienić przez jedną chwilę i co może się stać jeśli zbytnio zaufasz ludziom poznanym przez internet...
Awatar użytkownika
insane.
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2011-05-14, 18:25

Post autor: insane. »

Nie tylko 3, ja bym wymieniła znacznie więcej. Film porusza ważną kwestią jaką jest brak wychowania i uczuć w rodzinie- gdy rodzice myślą, że pieniędzmi zastąpią wszystko, co najważniejsze w rodzinie. Przez pieniądze Dominik nie był przystosowany do życia, był podatny na wpływy zupełnie nieznajomych osób.
Awatar użytkownika
małapaskuda.
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2011-05-14, 18:03
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Post autor: małapaskuda. »

Muszę przyznać, że wzruszyłam się na końcu kiedy Dominik wołał o pomoc...
Awatar użytkownika
insane.
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2011-05-14, 18:25

Post autor: insane. »

małapaskuda., ciarki przechodziły mi wtedy po plecach. Prosił o pomoc i jej nie dostał, pokazane było to cierpienie.
Awatar użytkownika
małapaskuda.
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2011-05-14, 18:03
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Post autor: małapaskuda. »

Ten film jest zaj*
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Najlepszy polski film jaki do tej pory widziałam.
Zgadzam się w Waszymi opiniami, ale kwestia, ktora mnie poruszyla najbardziej to rodzina. Po wyjściu z kina nie potrafiłam zapomnieć o tym filmie, ale cały czas w głowie krążyła mi myśl "jak można byc takim egoistą?" (jego 'rodzice').
Film porusza mnóstwo ważnych spraw: stosunki miedzy ludzkie, siła Internetu, samookaleczanie się, rodzice, dla których kariera jest ważniejsza niż dziecko. Dominik miał niby wszystko, ale własnie tak wychowując dziecko tylko je krzywdzimy. Żadne pieniądze, gadzety nie zastąpią miłości i współnych chwil.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

insane. pisze:Ta cisza na sali pod koniec niezapomniana.
Taa, dobry chwyt z tym wyciemnieniem ekranu. Typowy teatralny chwyt, tak słyszałam.

Co do samego filmu - dobry, bardzo dobry. Ten aktor, który grał Dominika - Jakub Gierszał? - nie mogłam wyjść z podziwu. Baardzo podobała mi się jego gra, odwaga, to, jak otworzył się przed kamerą. Zakończenie trochę zbyt przewidywalne, ale i tak chwytało za serce. Ach, no i mega podobały mi się te komputerowe wstawki z sali samobójców.
Jeden z lepszych filmów jakie widziałam ostatnimi czasy.
Awatar użytkownika
Ej Ty !
-#
-#
Posty: 37
Rejestracja: 2011-04-29, 16:58

Post autor: Ej Ty ! »

Byłam. I uważam że ten film jest świetny, nie kończy się tak jak większość filmów :)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

yel. pisze:, no i mega podobały mi się te komputerowe wstawki z sali samobójców.
A no własnie, jeśli chodzi o te wstawki, to zawsze mnie wkurzały takie 'efekty' w innych w filmach, a w tym o dziwo podobało mi się.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

nie widzialam, ale musze zobaczyc
Awatar użytkownika
DI
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2011-06-24, 17:25

Post autor: DI »

Film jest bardzo dobry, jednak wiele osób go nie zrozumiało. Na sali co chwile były jakieś chichy mimo, że scena była smutna. Nie powinno być od 12 lat, w momencie kiedy film sie kończył jakieś dziewczynki się śmiały, mnie osobiście chciało się płakać, innym zresztą też. Potem długo nie mogłam przestać o tym filmie myśleć. Nie jestem wielką znawczynią filmów, ale ten naprawdę mi się podobał.
Awatar użytkownika
Kapryfolium
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2011-09-17, 16:20

Post autor: Kapryfolium »

Byłam, widziałam, nie żałuję. To chyba jedyny polski film, który tak do mnie dotarł i za to ma wielkiego plusa. DI, u mnie było dokładnie to samo. Nie wiedziałam, z czego można się tam tak uśmiać, ale widocznie niektórzy dostrzegali coś zabawnego w brutalnej rzeczywistości. Bardzo spodobał mi się fakt, że nie zostały ukryte realia, z jakimi zmierza się na co dzień nastolatek. Bardzo długo rozmyślałam o "Sali Samobójców" po seansie i myślę, że coś z tego filmu wyniosłam. A o to przede wszystkim chodziło - o wnioski, refleksje.
Awatar użytkownika
przedsamobójca
-#
-#
Posty: 642
Rejestracja: 2011-10-14, 12:57

Post autor: przedsamobójca »

Podobał mi się, lecz oczekiwałam czegoś lepszego.
ODPOWIEDZ