pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Fikcyjne małżeństwa

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Fikcyjne małżeństwa

Post autor: Empatia »

Co sądzicie o ludziach, którzy biorą ślub, aby uzyskać obywatelstwo? To dobry sposób czy może przeciwnie - małżeństwo powinno być zawsze przemyślaną decyzją?
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

W sumie... nie wiem. Są osoby, którym to obywatelstwo jest niezbędne do wykonywania zawodu itp, ale przecież taka osoba będzie chciała kiedyś w przyszłości założyć własną rodzinę. Co wtedy? Rozwód, drugie małżeństwo? Co by jej narzeczony powiedział na jej "fikcyjnego" męża? Czarno to widzę.
Awatar użytkownika
Kvasia
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2011-03-21, 10:35
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: Kvasia »

No to zależy od osoby wg mnie. Poza tym kościelnego brać nie musi. A jeżeli o papierek to ładnie komuś tak dopomóc w życiu : D
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Kvasia pisze:Poza tym kościelnego brać nie musi.
wiadomo, że nie musi. Nawet na pewno go nie weźmie. Ale koszty rozwodu? W ogóle, zabawa z tym wszystkim? Gdy się będzie chciało założyć rodzinę to to tylko przeszkodzi.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Teraz nie jest tak łatwo o taki ślub, nie jest to kwestia pięciu minut, są przesłuchania, dokładnie sprawdzają.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Faktycznie obecnie nie jest tak łatwo wziąć fikcyjny ślub. Teraz zrobiło się o tym głośno i wszystko jest dokładnie sprawdzane. Co do tematu to nie mam zamiaru nikogo osądzać. Czasy są ciężkie i każdy chwyta się ostatniej deski ratunku. Nie wiem jak postąpiłabym będąc w takiej sytuacji. Bardzo możliwe, że zdecydowałabym się na taki ślub.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Takie małżeństwa były, są i będą. Owszem obecnie jest trudniej, ale zależy w jakim kraju.
Nie mam zamiaru tego osądzać. Każdy ma swoje powody i każdy jest inny.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Myślę, że jest to jakiś sposób na uzyskanie obywatelstwa, ale nie jestem do niego przekonana. Nie zgodziłabym się na fikcyjne małżeństwo. Można mieć przez nie zbyt wiele problemów, zbyt wiele trudności.
Empatia pisze:To dobry sposób czy może przeciwnie - małżeństwo powinno być zawsze przemyślaną decyzją?
To, że fikcyjne nie znaczy, że nieprzemyślane. W każdym razie mimo, że raczej należę do osób impulsywnych - jestem za naprawdę dogłębnym przemyśleniem takich opcji. Ślub... Nie wiem czy warto pakować się w coś, co tylko może utrudnić człowiekowi życie. Sądzę, że tacy ludzie są bardzo zdeterminowani. Chcą za wszelką cenę osiągnąć cel, którym jest tu obywatelstwo. Pytanie tylko czy im to się opłaci.
ODPOWIEDZ