pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Przeklinanie

Rozmowy na temat używek i nałogów.
Miotła.
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2009-02-20, 19:11

Post autor: Miotła. »

Raczej nie przeklinam. Tylko jak się zdenerwuję. Mnie to pozwala rozładować złość.
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Nie przeklinam bo uwarzam to za coś bezsensownego. Denerwuje mnie jak ktoś co drugie słowo mówi k**** albo ch** .
Jak ktoś przeklina to jego sprawa i mi nie robi różnicy czy to jest chłopak czy dziewczyna
Ostatnio zmieniony 2009-05-22, 15:34 przez Duszyczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nie przeklinam często. Jeżeli robię to to muszę być bardzo zdenerwowana. Przeklinam pod wpływem impulsu, emocji. Zazwyczaj robię to w myśli.
Uważam, że przeklinanie w miejscach publicznych jest nieestetyczne i niekulturalne. Ale z drugiej strony wulgaryzmy pomagają Nam pokazać emocję, uczucia, możemy się wykrzyczeć, a przy tym dystansujemy się do spraw, które wprawiły Nas w stan zdenerwowania...
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Wysłany: 2009-04-11, 10:35
Nie przeklinam bo uwarzam to za coś bezsensownego. Denerwuje mnie jak ktoś co drugie słowo mówi k**** albo ch** .
Jak ktoś przeklina to jego sprawa i mi nie robi różnicy czy to jest chłopak czy dziewczyna

^^^
Trochęs się zmieniło. Czasami nie moge się opanować ;) . A jak ktoś przeklina przy mnie to też mi to nie przeszkadza...
tanczenalace
-#
-#
Posty: 496
Rejestracja: 2009-05-22, 22:12

Post autor: tanczenalace »

Staram się nie przeklinać i nawet mi to wychodzi :lol:
nie lubię, gdy ktoś przeklina w mojej obecności ;D no ale cóż.. ;p
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Nie mam większego problemu z przeklinaniem, robię to tylko kiedy się bardzo wkurzę, albo jak reklamy naprawdę mnie wkurzą. Ale nie mówię co drugie słowo K**** tylko krzyknę raz, żeby rozładować emocje i od razu lepiej xD Nie lubię jak ktoś praktycznie rozmawiając z osobą, rzuca samymi przekleństwami, to jest bardzo nieprzyjemne.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja nie nienawidzę jak ktoś co drugi wyraz mówi jakiś wulgaryzm. Nie rozumiem. Niby wulgaryzmy pomagają wyrazić uczucia itd. ale wszystko z umiarem. Przeklinanie (nadmierne) świadczy o braku kultury.
Awatar użytkownika
KredkaNaBaterie
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2009-06-06, 10:15

Post autor: KredkaNaBaterie »

Ja staram się zamiast przeklinać mówić MARCHEWKA.
To pomaga. ^^
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

Zdarza mi się przeklnąć, chociaż staram się to ograniczać.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja np. mówiłam "[C]holibka" jak Hagrid z HP ;]
I myślę, że pomysł z zastępowaniem przekleństw innymi słowami jest bardzo dobry.
tanczenalace
-#
-#
Posty: 496
Rejestracja: 2009-05-22, 22:12

Post autor: tanczenalace »

najgorzej jak maluchy chodzące jeszcze do podstawówki, używają jako przecinek 'ku*wa' itp. ;/
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

No właśnie. Jak widzę takie bachory co przeklinają, no ale na to wszystko wpływ ma wychowanie i środowisko. Kiedyś opiekowałam się 3-letnim chłopczykiem, a on coś mówi mówi i nagle "K**** mać"...Mnie zatkało, tłumaczyłam mu, że tak nie wolno. Ale takie dzieci używają takich słów nie znając ich znaczenia. Czytałam gdzieś, że jeżeli małe dziecko przeklnie w ten sposób przy rodzicach, najlepiej nie zwracać uwagi, bo wtedy on zrozumie, że to nic "zakazanego" i szybko o tym zapomni...
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Kiedyś na matmie na całą klasę krzyknęłam k... mać, bo ktoś czymś we mnie rzucił i sie wystraszyłam, a i ostatnio na chemii jak mi profesorka tróje wstawiła na koniec k... k... k... xD
Awatar użytkownika
upiór w rowerze
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2009-06-10, 19:04
Lokalizacja: z nienacka.

Post autor: upiór w rowerze »

Ja nie przeklinam często, zazwyczaj pod wpływem silnych emocji, więc czasami mi się wymknie, jednak staram się to ograniczać do minimalnego stopnia, żeby nikt nie wziął mnie za niewychowane, rozpieszczone dziecko. :F
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

Rose pisze:Czytałam gdzieś, że jeżeli małe dziecko przeklnie w ten sposób przy rodzicach, najlepiej nie zwracać uwagi, bo wtedy on zrozumie, że to nic "zakazanego" i szybko o tym zapomni...
tak, ale jeśli rodzice często przeklinają to tak czy inaczej, dziecko będzie to powtarzać.
ODPOWIEDZ