pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Opętanie

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
fakir
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2011-02-11, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Opętanie

Post autor: fakir »

Niedawno widziałem w pudle dokument na temat przykładów opętania oraz egzorcyzmów między innymi historii na podstawie, której nakręcono film Egzorcyzmy Emily Rose, co sądzicie na temat opętania ? Jakie mogą być jego przyczyny ? Czy znacie jakieś nowe przykłady ? Czy wyrok uznający winę księdza, który wykonywał egzorcyzmy na "Emily Rose" był słuszny ?
Awatar użytkownika
aurora
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-13, 17:46

Post autor: aurora »

Opętanie to bardzo poważna sprawa. Ludzie często nie zdają sobie sprawy jak bardzo poważna.
fakir pisze:Jakie mogą być jego przyczyny ?
przyczyny mogą być bardzo różne nie da się tego jednoznacznie określić, w pierwszej kolejności wymieniła bym różnego rodzaju okultyzm magię i próby nawiązywania kontaktu z duchami. Co do przykładów to nawet w Polsce były takie przypadki, jednak chyba najbardziej dyskutowany jest właśnie przypadek Annelise Michel bo tak właśnie nazywała się wspomniana Emily Rose w rzeczywistości. Osobiście uważam, że w tym przypadku nie powinna to być rozprawa czysto prawna. Nie wiem czy istnieje coś takiego jak sąd kościelny ale według mnie w tym przypadku byłoby to bardziej odpowiednie. W sumie tak na prawdę ksiądz pomógł tej biednej dziewczynie.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

właśnie przypadek Annelise Michel
Swoją drogą jej historia lepiej była przedstawiona w niemieckim Requiem...

Opętania? Nie wiem co o nich sądzić. Raczej w nie "nie wierzę". Myślę, że gruba część przypadków była nad interpretowana. Oglądałam kilka dokumentalnych programów... ale jakoś się nie przekonałam. Fanatycy zbyt mocno upatrują się tam Szatana.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Zawsze myślałam że to coś mało realnego, niedotyczącego mnie i jakoś bardzo oodalonego od rzeczywistego życia.... dopóki nie zobaczyłam na własne oczy.
Awatar użytkownika
fakir
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2011-02-11, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fakir »

Odnośnik w poście aurory jest całkiem ciekawy. W sumie artykuł opisuje dość dobrze co się tam działo. To przerażające !! Dochodzę do wniosku, że opętanie może dotyczyć ludzi głęboko wierzących oraz takich, którzy sięgają po okultyzm itp. Osobiście coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jednak istnieje coś takiego.
redi_gyal pisze:... dopóki nie zobaczyłam na własne oczy.
Napisz coś więcej, to ciekawe....
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Nie jestem osobą która chodzi regularnie do kościoła Ostatnio to wogóle nie chodze bo ciągle pracuje ale wybrałam się kiedyś na mszę prowadzoną wg SNE Było tam dużo ludzi i znajomy powiedział mi żebym się nie przejmowała jak ktoś zacznie się dziwnie zachowywać. Nie wiedziałam o co mu chodzi ale z czasem się dowiedziałam Było tam kilka osób które miały wstręt do rzeczy świętych Ciągle mam mieszane uczucia co do tego ale jednak takie coś zobaczyłam na własne oczy.

Niesamowite też dla mnie jest mówienie językami.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Ale taki wstręt nie musi oznaczać opętania. I mówienie różnymi językami też.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Dlatego też ciągle mam mieszane uczucia co do tego.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Oglądałam wczoraj program o egzorcystach, niestety bardzo jednostronny (co mi strasznie ostatnio przeszkadza w programach pseudonaukowych). Ale mimo to ubawiłam się z tego, jak łatwo ludzie są w stanie uwierzyć, że są opętani. Łapią się niemal byle czego, by tylko na coś zrzucić swoje zachowania lub braki.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Temat ogólnie idzie na jedno kopyto z tym tematem. Dobrze, nie wnikam.
Co do tematu. Oglądałam opętanie Anneliese Michel nagrane z jej 'życia'. Film to film, więc dla mnie umywa się co do oryginału. Ale pokazuję jedno to co w wierzę - czyli w Boga a co za tym idzie zło czyli diabła, którego przecież zesłał sam Bóg na świat.
Jakieś opętania? Zapraszam do mojego Proboszcza, który zna takich historii mnóstwo. Ja to po prostu wierzę.[
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Post autor: Cebulka »

Cóż polecam również film "rytuał" genialna rola Hopkins'a. Jeśli chodzi o opętanie to generalnie mimo iż jestem sceptyczna w tych sprawach to po obejrzeniu egzorcyzmów koleżanki, o której wspomniałaś kashmira jest to dla mnie możliwe.
Crean
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-27, 21:54

Post autor: Crean »

Opętanie, jako sam stan, jest stanem dwóch dusz w jednym ciele, lub wypędzeniem jednej duszy i wprowadzeniem drugiej. Czy w rzeczywistości takie coś następuje wolno sądzić jedynie filozofom i tym co wymknęli się ze szpon śmierci... Raczej nie wielu ich.
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

Opętanie w ujęciu psychiatrycznym

Information icon.svg Osobny artykuł: Zaburzenie transowe i opętaniowe.

Opętanie to jeden z rodzajów odmiennych stanów świadomości[1]. Jako forma wyrazu zaburzenia psychicznego traktowane jest jako zaburzenie transowe i opętaniowe i od 1994 uznawane jest za chorobę (International Classification of Diseases and Related Health Problems: ICD-10, F44.3).
W teologii chrześcijańskiej opętaniem określa się zawładnięcie ciałem osoby opętanej przez demona.
W religiach niechrześcijańskich opętanie to nawiązanie kontaktu z istotami subtelnymi.
W religiach pierwotnych jest to oddanie własnego ciała do dyspozycji komuś innemu.

A w potocznym języku,czasami za opętanego uważa się kogoś psychicznie chorego,ewentualnie nadmiar przeczytanych książek powoduje,że nie można sobie poradzić z samym sobą i wtedy też mówi się,że został opętany ktoś przez niewidzialne demony.:Lub po prostu,że ktoś zgłupiał i zachowuje się iracjonalnie.
gruszkamelisa
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2012-11-28, 20:54

Post autor: gruszkamelisa »

coś w tym jest, skoro Watykan współpracuje z naukowcami na temat egzorcyzmow i duszy, ale... nic o tym nie mówi.
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

I tak nieraz dziwię się, że wszyscy tacy nie jesteśmy. Jakie jest życie każdy widzi, może doprowadzić i już nie jednego doprowadziło do rostroju nerwowego, a do opętania już niewielki kroczek. Mimo, że to z demonami nie ma nic wspólnego. No chyba, że ludzkimi.
ODPOWIEDZ