pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Studia za granicą

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
Hope
-#
-#
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-18, 20:14

Studia za granicą

Post autor: Hope »

O ile się nie mylę, nie ma jeszcze takiego tematu.
Znacie kogoś kto studiuje za granicami naszego kraju? Rodzina, znajomi? Może sami wyjechaliście kiedyś na jakąś wymianę studencką? Gdzie są? Co studiują? Jak im tam się wiedzie?

Ja osobiście mam znajomych, którzy studiują we Lwowie stomatologię, w języku wykładowym angielskim. Mówią, że jest ciężko, bo dużo nauki, ale warto. Płacą dużo mniej niż w Polsce, ale minusem są podróże i odległość od domu. Najważniejsze, że są zadowoleni.. :-)
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Ja mam koleżankę, która studiuje kryminologię w Wielkiej Brytanii. Wykładowym jest angielski. Mówi, że jest trudno, bo musi się uczyć i odpowiadać specjalistycznymi nazwami po angielsku, co jest dużo trudniejsze niż mówienie komunikatywnym angielskim. Nie jest łatwo, ale dzięki papierkowi z tamtego uniwerku będzie jej łatwiej (:

Mam też kolegę, który studiuje farmakologię w Niemczech. Sytuacja taka, jak u koleżanki z Wlk. Brytanii, tyle, że u niego wykładowym jest niemiecki. Dużo specjalistycznych, długich nazw do nauki. Ale mówi, że warto :P
Awatar użytkownika
Hope
-#
-#
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-18, 20:14

Post autor: Hope »

Destroy pisze:który studiuje farmakologię w Niemczech.

Farmakologię? A jest taki kierunek? Co to?
Ale wiesz może czy i ile płacą za te studia?
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Hope pisze:
Destroy pisze:który studiuje farmakologię w Niemczech.

Farmakologię? A jest taki kierunek? Co to?
Ale wiesz może czy i ile płacą za te studia?
mozesz zostać farmaceutą, pracować w aptece czy robić leki.

Mam kilku znajomych studiujących w Wielkiej Brytanii studiuja tam tylko dlatego bo tam pracują I jedna koleżanka studiuje w Szkocji ale nawet nie wiem co i właściwie dlaczego.
Awatar użytkownika
Hope
-#
-#
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-18, 20:14

Post autor: Hope »

redi_gyal pisze:
Hope pisze:
Destroy pisze:który studiuje farmakologię w Niemczech.

Farmakologię? A jest taki kierunek? Co to?
Ale wiesz może czy i ile płacą za te studia?
mozesz zostać farmaceutą, pracować w aptece czy robić leki.

Mam kilku znajomych studiujących w Wielkiej Brytanii studiuja tam tylko dlatego bo tam pracują I jedna koleżanka studiuje w Szkocji ale nawet nie wiem co i właściwie dlaczego.
A to jest farmakologia? Zawsze wydawało mi się, że to farmaceuta pracuje w aptece i taki też jest kierunek studiów. Farmakologia to tylko przedmiot. Chyba, że w Niemczech jest inaczej..
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Mój brat skończył bankowość w Hadze. Studia były dla niego katorżniczo ciężkie, zważywszy na sporą barierę językową, ale skończył i teraz trzepie niezłą flotę na dobrym stanowisku. Oczywiście do PL nie wrócił.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Hope pisze:? Zawsze wydawało mi się, że to farmaceuta pracuje w aptece i taki też jest kierunek studiów.
O ile się nie mylę to kierunek nazywa się farmacja lub farmaceutyka ;]

Wydaje mi się, że gdzieś już poruszaliśmy temat wyjazdów za granicę w ramach wymiany ale może to był offtopic ;)
A więc mam wielu znajomych, którzy studiują za granicę. W Wielkiej Brytanii, we Francji - mój kolega stosunki międzynarodowe, a wcześniej zrobił licencjat z filologii angielskiej. Sama myślę, żeby wyjechać po obronie licencjatu i zrobić magisterkę zagranicą ;] Zawsze to nowe doświadczenie, no i nie ma to jak uczyć się języka przebywając wsród native speakerów.
Awatar użytkownika
Hope
-#
-#
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-18, 20:14

Post autor: Hope »

Ten kierunek to na pewno farmacja, przynajmniej w Polsce. A farmaceutyka to może jakaś specjalizacja.

Ja osobiście myślałam nad Francją bądź Hiszpanią, może wiecie coś więcej na temat tego, jak tam wiedzie się studentom?
kwabiopl
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-06-26, 13:03

Post autor: kwabiopl »

Wracasz do Kraju i masz zapewnoną pracę.
milenaa001
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-02, 13:26

Warto?

Post autor: milenaa001 »

Niewątpliwym plusem studiowania w innym kraju jest możliwość bardzo wnikliwego poznania nowej kultury. Samo zwiedzanie nie jest tak efektywne, jak styczność z zasadami i tradycjami, które panują w danym kraju, przez mieszkanie w nim. Dzięki studiom w zupełnie nowym środowisku nauczysz się języka, poznasz panujące tam obyczaje, czy też doświadczysz nowych doznań kulinarnych, jednak to nie wszystko. Będziesz mieć niebywałą okazję do zaobserwowania, jak żyją inni ludzie, jakimi wartościami się kierują, jak postrzegają świat i w co wierzą. Dzięki temu nauczysz się dystansu do wielu spraw i otworzysz się na nowe rozwiązania. Studenci świadomi różnic kulturowych są bardziej wyrozumiali, tolerancyjni i otwarci na drugiego człowieka, co zostało udowodnione naukowo.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Moja koleżanka pół roku studiowała za granicą. Dużej wiedzy nie zdobyła, za to pozwiedzała i poznała inną kulturę.
Awatar użytkownika
rocky188
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2015-07-12, 13:49
Lokalizacja: Radom

Post autor: rocky188 »

ladyaga pisze:Moja koleżanka pół roku studiowała za granicą. Dużej wiedzy nie zdobyła, za to pozwiedzała i poznała inną kulturę.
Skądś to znam :)
Qawta
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-20, 12:01
Kontakt:

Post autor: Qawta »

Bardzo dobry pomysł, ale niestety kosztowny, bo samo wynajęcie pokoju jest bardzo drogie, a przecież potrzebujemy też pieniędzy na życie.
Jjolek
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-21, 15:42
Kontakt:

Post autor: Jjolek »

Gdybym mogła, to sama studiowałabym za granicą, ale niestety jest to bardzo kosztowne i moich rodziców na to nie stać.
Awatar użytkownika
gotharken
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-19, 16:40
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: gotharken »

Studiowanie za granicą ma swoje plusy i minusy ale pomimo wszystkiego lepiej wybrac studia w polsce
Nic tak nie zadziwia ludzi, jak zdrowy rozsądek i proste działanie.
ODPOWIEDZ