pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Studia, studiowanie- gdzie?

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
FilipinkaS
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-04, 10:50

Studia, studiowanie- gdzie?

Post autor: FilipinkaS »

Hej, szukam miejsca i kierunku do studiowania. Jestem otwarta na sugestie gdyż nie mam jeszcze planu na siebie, wiem jedynie że musi to być kierunek humanistyczny i może byłoby fajnie gdyby był związany z kulturą. Zastanawiam się również czy nie fajnie byłoby studiować gdzieś w innym mieście. Obecnie mieszkam w Warszawie.... i może czas na zmianę:)
Podreczniki24PL
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-16, 12:29

Post autor: Podreczniki24PL »

Nikt nie podejmie decyzji za ciebie i nie powie ci co masz robić. Najlepiej żeby wybór studiów był świadomym i twoim wyborem. Nie dokonuj też wyboru na zasadzie " a ona tam idzie, to i ja pójdę, razem będzie rażniej". Taki wybór nie popłaca. Wiem to po sobie.
Awatar użytkownika
dorsoni
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2009-09-25, 14:14

Post autor: dorsoni »

Zgadzam sie z przedmówcą.
Wybór uczelni to szalenie wazna sprawa. Trzeba to sobie skalkulować.
Ja moge polecic Tobie Poznań. Wedlug mnie najlepsze miasto akademickie z niskim bezrobociem, dobrą komunikacją (pestka) i dużymi firmami.

Ciekawa jestem czy Wy kierowaliscie się wyborem znajomych, bliskością miejsca zamieszkania, uczelnią czy innymi względami decydujac sie na studia.
gruzekk
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-12, 13:48

Post autor: gruzekk »

Podreczniki24PL pisze:Nikt nie podejmie decyzji za ciebie i nie powie ci co masz robić. Najlepiej żeby wybór studiów był świadomym i twoim wyborem. Nie dokonuj też wyboru na zasadzie " a ona tam idzie, to i ja pójdę, razem będzie rażniej". Taki wybór nie popłaca. Wiem to po sobie.
Zgadzam się. To podstawowy błąd jaki robią ludzie przy wyborze studiów. Zamiast kierować się własnymi ideałami kierują się tym, że tam będzie dużo znajomych itp.
MoonLight_ONA97
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2012-03-09, 16:29

Post autor: MoonLight_ONA97 »

nooo ja tez chciałabym studiować. coś związanego z geografią. najbardziej lubie dział wnętze ziemi, hydrosfera i rzeźbienie pow. ziemi. moze doradzicie mi liceum, bo nie wiem czy mogłabym isc na rozszerzona geografie. w 2 kl gimn bylam na olimpiadzie i braklo mi 9 pkt, a w 3 kl zabraklo mi 2 pkt, aby przejsc do II etapu. ;(
PLISSSKA DORADZCIE!! ;((( :(
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Skoro nie masz planu na siebie to zrób sobie tzw. gap year i tyle.
komandos
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-06, 21:17

Post autor: komandos »

Może coś ukończyć ze szkół policealnych? Np. http://www.szkoly.gowork.pl/oferta-eduk ... policealna . I jakiś dobry kierunek, zawód poszukiwany przez pracodawców typu informatyk. I tak często po studiach nie ma pracy i magistrowie kończą dodatkowo takie szkoły żeby mieć pracę.
Awatar użytkownika
Zafira
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2015-09-17, 15:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Zafira »

Szkoły policealne. Aha. Każdy kto z moich znajomych na coś takiego poszedł narzekał ile wlezie. To już lepiej zawodówkę zrobić.
zu_za
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2015-02-24, 21:29

Post autor: zu_za »

Szkoła policealna jest dobra ale tylko jak Ci papierka potrzeba- jak tak robiłam w czasie studiów policelnie bhp zeby mieć świstek.
A jeśli lubisz geografie to polecam np. geodezje. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma ten kierunek, koleżanka się dostala w tym roku :)
zbyhu
-#
-#
Posty: 71
Rejestracja: 2015-03-24, 13:03
Kontakt:

Post autor: zbyhu »

A znacie kogoś kto studiowałby na WSB?? Szukam opinii na temat tej szkoły. Najbardziej interesowałaby mnie odział w Opolu.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Ja mam kilku znajomych. Studiują jednak w Chorzowie. Czy są zadowoleni - raczej tak.
zbyhu
-#
-#
Posty: 71
Rejestracja: 2015-03-24, 13:03
Kontakt:

Post autor: zbyhu »

ladyaga pisze:Ja mam kilku znajomych. Studiują jednak w Chorzowie. Czy są zadowoleni - raczej tak.
a co studiują na WSB??
Bale
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2015-10-12, 14:03
Kontakt:

Post autor: Bale »

Mam paru znajomych na WSB. Studiują informatykę i marketing. Ogólnie są zadowoleni tylko czasami na uczelni mają bałagan w papierach. Ale to się chyba wszędzie zdarza:D
Balais zapraszamy do kontaktu
ODPOWIEDZ