pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kultura jazdy

Dział dla miłośników motoryzacji, mechaników, hobbystów. Porady, pytania - ogólne dyskusje.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Kultura jazdy

Post autor: selene »

Większość ludzi porządnie na nią narzeka. Ba, twierdzą nawet, że jazda po dzisiejszych drogach jest jak spacer po dżungli - albo przeżyjesz, albo nie. Tak czy siak musisz zebrać wszystkie pokłady cierpliwości.
Często spotykacie się z czystym chamstwem na drodze?
Możecie przytoczyć konkretne sytuacje ;].
Jak sądzicie, z czego ten brak kultury wynika i jak można jemu zapobiec?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Hm, ciągle słyszę, że 'największe chamy na drodze, to Krakusy', ale czy ja wiem.. Owszem, w Krakowie często każdy pcha się na każdego, ale nie jest znowu tak źle. Dość czesto można spotkać kierowców wydzierających się wzajemnie na siebie, gdy stoją na światłach, no ale x]
selene pisze:Jak sądzicie, z czego ten brak kultury wynika i jak można jemu zapobiec?
Z czego? Z tego, że dzisiaj czas płynie w zastraszającym tempie, każdego trafia szlag, gdy stoi w kilometrowym korku i jest już spóźniony. A np. Zakopianka ciągle jest rozkopana i za każdym razem dłuugo stoję przy wjeździe do Krakowa, trudno się nie denerwować :? Jeszcze jak się trafi na kogoś, kto jedzie przed nami jak żółw i nie da się go wyprzedzić, uch.. Niektórzy powinni mieć zakaz jeżdżenia :P

Nie sądzę, aby dało się temu zapobiec, jakoś żadne racjonalne rozwiązania nie przychodzą mi do głowy.
Awatar użytkownika
Burning
-#
-#
Posty: 726
Rejestracja: 2009-08-17, 20:29
Lokalizacja: Krk

Post autor: Burning »

Wynika to ze zdenerwowania. Z chamstwem się nie spotykam ale z bezmyślnością kierowców(nie tylko samochodów) bardzo często.
Przykład:
Jedziemy sobie z bratem ulicą , nagle z uliczki pobocznej wyjeżdża rowerzysta który ani sie nie rozejrzył ani nie zatrzymał , wjechał poprostu jakby to on był najważniejszy , dobrze , ze brat zdarzył zareagowac bo by było nieszczęście...
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Doszłam do wniosku, że niektórzy po prostu w ten sposób się, hmm, wyżywają. Pozbycie nadmiernej energii, wyładowanie się. Stąd biorą się przesympatyczne gesty (na przykład środkowy palec), wulgaryzmy i nerwowość. Siądzie sobie facet (albo kobieta, cóż) za kierownicą, czuje wiatr we włosach (albo klimatyzację), czuje się panem świata i rusza w 'podróż pełną przygód' (i potencjalnych wrogów, przeszkód w formie znaków drogowych itp.).
Empatia pisze:Z tego, że dzisiaj czas płynie w zastraszającym tempie, każdego trafia szlag, gdy stoi w kilometrowym korku i jest już spóźniony.
A to niekiedy też. Za szybkie tempo.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Faktycznie na ulicy można spotkać bardzo dużo bezmyślnych kierowców: np wyprzedzanie na trzeciego albo wyprzedzające się tiry co mnie bardzo irytuje zwłaszcza jak blokują całą autostradę.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

redi_gyal pisze:albo wyprzedzające się tiry co mnie bardzo irytuje zwłaszcza jak blokują całą autostradę.

Taak, to już jest w ogóle okropne. Na Zakopiance wiele razy widziałam już tiry, który po prostu się ścigały nie zważając na innych kierowców. Jakby droga należała tylko do nich ;x
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Nie jestem pełnoprawnym kierowcom, ale trudno nie widzieć co dzieję się na drogach.
Chamstwo na drogach było, jest i będzie. Ostatnio jadę do pracy tyle, że byłam już w mieście jestem świadkiem gdzie instruktor jazdy wykłóca się z kierowcą tira. Ostatecznie tir stanął sobie na środku drogi, bo przepisowo miał mieć przerwę a że na środku ruchliwej drogi tylko na złość temu drugiemu.
Albo młodociani kierowcy, którzy popisują na drogach.
Wymuszanie pierwszeństwa gdzie tylko się da.
Jednak trzeba brać czasem pod uwagę stan naszych dróg, bo po niektórych nie da się jechać spokojnie.
Empatia pisze:Jeszcze jak się trafi na kogoś, kto jedzie przed nami jak żółw i nie da się go wyprzedzić
Z tego co zauważyłam wtedy każdemu to podnosi ciśnienie.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Nie jestem kierowcą (jeszcze), ale obserwując kulturę jazdy z fotelu pasażera, muszę stwierdzić, że jeżdżą same sieroty, za przeproszeniem. nie mam pojęcia jakim cudem zdali egzamin na prawo jazdy, ale moim zdaniem powinni go powtórzyć. :P
kaifasz1
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2013-02-23, 23:32

Post autor: kaifasz1 »

W Polsce nie jest tak źle wolę chamstwo kierowców niż brak umiejętności prowadzenia a zagranicą niestety częściej występuje to drugie :)
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Miałam okazję jechać niedawno czeską autostradą. Tam kierowcy jadą TYLKO prawym pasem, a lewy służy im wyłącznie do wyprzedzania, dzięki temu nikt nikomu się nie wciska i zawsze jest możliwość wyprzedzenia kogoś, kto się wlecze. U nas nie ma możliwości, żeby kierowcy wzajemnie szanowali siebie i swój czas. "Najlepiej" jest w przypadku transportu - jadą dwa tiry i jeden wyprzedza drugi, zawalają całą drogę, a wyprzedzanie trwa 10 minut... Masakra!
ODPOWIEDZ