pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Myślistwo, łowiectwo

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Myślistwo, łowiectwo

Post autor: psychiczna »

Co sądzicie o myślistwie, łowiectwie? Nie widzicie nic złego w takiej formie spędzania wolnego czasu czy może jesteście temu przeciwni?
Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Myśliwi powinni sami do siebie strzelać, a nie do biednych zwierzaczków. To powinno być zakazane i karane.
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Tak naprawdę to sama nie wiem, na pewno jest to żałosny sposób na spędzanie wolnego czasu i nie rozumiem jak kogoś może to fascynować.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Jeśli mowa, gdy zwierzęta są chore, zbyt dużej liczebności czy zagrażają człowiekowi to mogę to zaakceptować. A jeśli mowa o strzelaniu jako hobby to sama bym wzięła strzelbę i postrzelała do takich myśliwych.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

W sumie myślistwo w moich rejonach polega głównie na polowaniu na zwierzęta, których jest za dużo, niszczą pola, zagrażają środowisku, są chore. Raczej nie jest to takie dla rozrywki, myśliwi mają też wyznaczony obszar, w obrębie którego mogą polować, mają ograniczoną ilość, co i ile mogą zabić, mają wyznaczony czas, żeby nie zabijać w okresie rozrodu. Nie mogą sobie ot tak wyjść ze strzelbą i zabijać. Poza tym myślistwo nie polega tylko na mordowaniu, ale też np. nad zapewnieniem zwierzętom jedzenia w zimie. Każdy ma teren, którym się opiekuje.

Chociaż fakt, ja nie potrafiłabym strzelić do zwierzęcia, mowy nie ma.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie mieści mi się w głowie fakt zabijania zwierząt dla rozrywki. Dla mnie jest to nienormalne, że ludzie czerpią z tego satysfakcje i wieszają np. poroża w domach jako trofea. Kiedyś czytałam artykuł w pewnej gazecie i było tam opisane jak polowanie wygląda. Coś strasznego.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Dla rozrywki? Nie. Dla innych celów, mniej więcej takich jak wymieniła Empatia? Cóż, w takim razie tak.
W ogóle jest taka definicja...
Łowiectwo (gospodarka łowiecka) - zespół planowanych i skoordynowanych czynności mających na celu racjonalne gospodarowanie zwierzyną w myśl zasad ekonomii i zgodnie z założeniami ochrony przyrody oraz zgodnie z gospodarką rolną i leśną.
Więc chyba to nie jest tak, że ktoś wyjdzie sobie ze strzelbą i zacznie bezkarnie, bezcelowo strzelać :unsure: ?
No, ale niezbyt orientuję się w tym temacie.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Więc chyba to nie jest tak, że ktoś wyjdzie sobie ze strzelbą i zacznie bezkarnie, bezcelowo strzelać :unsure: ?
Oczywiście, że nie choć i tacy się znajdą.
Dla mnie argument, że jest to potrzebne dla równowagi w przyrodzie jest mało przekonujący. Kiedyś równowaga ta utrzymywała się sama i było ok. A skoro już ktoś musi robić te redukcje, to dlaczego w tak brutalny sposób?
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Ale widzisz, człowiek ingeruje. A jak już zaczął ingerować musi brnąć w to dalej i pomagać przyrodzie utrzymywać równowagę. Bo bez tego wiele gatunków miałoby naprawdę... Ciężko. Bynajmniej ja tak to widzę. Owszem, sposób dosyć brutalny. Widzi się bowiem konkretny gatunek, a nie każde zwierzę z osobna. Jednakże jaki inny sposób można wykorzystać? Cóż, nie znam się - nie wiem.
Hm, zacytuję pewien przykład:
Dla przykładu, przegęszczona populacja na danym terenie zaczyna cierpieć na niedostatki żerowe. W wyniku niedożywienia, jej potomstwo przychodzi na świat słabsze i częstsze są przypadki upadków. Do tego dochodzi jeszcze duże ryzyko rozwinięcia się chorób zakaźnych w przegęszczonej populacji. W efekcie następuje spadek liczebności i pogorszenie jakości osobniczej, w wyniku chorób i niedożywienia. Tymczasem prowadzony w takiej populacji odstrzał, redukuje nadmierną liczebność, pozwala na uzyskanie zdrowego i dobrze odżywionego przychówku, a charakter selekcji osobniczej pozwala na pozostawienie najlepszych i najbardziej okazałych przedstawicieli gatunku. Zapobiega także rozwojowi groźnych również dla zwierząt domowych i człowieka epizoocji i pasożytów.
Trochę bardziej zobrazowane.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jednakże jaki inny sposób można wykorzystać?
Nie mam pojęcia ale nie podoba mi się strzelanie do zwierząt. Oto cytat z artykułu o tym jak upolować dzika:
Najbardziej celnym strzałem jest strzał w komorę (czyli w serce) – zwierzyna się nie męczy, albo za ucho – tam znajduje się najgrubsza tętnica, automatycznie kula trafia też w kręgosłup, a to powoduje, że dzik pada. Jeśli trafimy w miękkie i zwierzyna ucieka, rozpoczyna się żmudny etap - wtedy trzeba jechać po psy i go tropić.
Źródło: poluje.pl

Chce tylko dodać, że ludzie są tylko ludźmi i każdy ma prawo się pomylić. Nawet nie chce myśleć ile zwierząt umierało w męczarniach, gdy myśliwy nie trafił w odpowiedni punkt.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

psychiczna, masz rację co do brutalności w perspektywie zwierzęcej jednostki. Ale jak już wspomniałam w łowiectwie liczy się gatunek. To na niego głównie zwraca się uwagę. Pojedynczy przedstawiciele... Cóż.
psychiczna pisze:Nie mam pojęcia ale nie podoba mi się strzelanie do zwierząt.
Osobiście nie wyobrażam sobie, bym mogła w czymś takim uczestniczyć. Owszem, to jest... Przerażające chyba dla każdego, kto przejmuje się losem zwierząt. Ale jestem w stanie przyjrzeć się zaletom takich działań i je tolerować ;].
ODPOWIEDZ