pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kawa, a zęby

Rozmowy na temat używek i nałogów.
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Kawa, a zęby

Post autor: anuta »

Przenoszę temat rozpoczęty w wątku o kawie. Jak radzicie sobie z dbaniem o czystość waszych zębów? Wiadomo, że kawa pozytywnie na nie nie wpływa. Jakieś sprawdzone sposoby na biel?
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

no więc kawy nie piję i jakoś szczególnie nie mam potrzeby wybielania zębów. :)
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

pije dużo kawy, moje zęby nie są jakieś bieluśkie, ale nie jest aż tak źle, tyle ze do mnie dochodzą jeszcze papierosy
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Podobnie jak uniqex33, palę i piję dużo kawy, ale zęby nie wyglądają jakoś tragicznie. Ba, dużo osób mi mówi, że chciałoby mieć takie, jak ja, co jest nieco dziwne. Sprawdzony sposób na biel - myć.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ostatnio nie piję dużo kawy, ale kiedyś pijałam i jakoś nigdy nie zauważyłam, aby stan moim zębów pogorszył się przez to. Myję zęby często i nie mam żadnych problemów.
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Post autor: anuta »

Dziewczyny wiadomo, że podstawa to systematyczne mycie, ale szukam rozwiązań gorszych problemów. Kiedy już zęby wyglądają delikatnie mówiąc kiepsko ;/ Co wtedy robić?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Bardzo proszę zwrócić uwagę o czym jest temat i nie pisać postów w stylu 'Nie lubię kawy, nie smakuje mi' lub 'Nie piję, więc nie mam takiego problemu', już dwa takie posty usunęłam, kolejne będę nagradzać warnem. Dziękuję.

anuta, a dlaczego po prostu nie wybierzesz się do dentysty, który oceni Twój stan zębów i dobierze odpowiedni program wybielania? My raczej nie jesteśmy w stanie doradzić Ci coś, co w stu procentach będzie odpowiednie, ponieważ nawet nie wiemy, jak wyglądają Twoje zęby, a nawet, jeżeli umieściłbyś zdjęcie, to nie sądzę, aby na forum był jakiś dentysta.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

A ja czytałam, że
Podobnie jak herbata wpływa na żółknięcie zębów i może prowadzić do próchnicy, jednak badania dowodzą że kawa zapobiega próchnicy.
Więc może aż tak źle na te zęby nie wpływa?
Osobiście nie piję kawy, także doświadczenia nie mam ;P.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

yel. pisze:Sprawdzony sposób na biel - myć.
Podstawa. Nie uzyam żadnych past wybielających, bo moja dentystka powiedziała, że mam za słabe zęby i nie powinnam ich używać.
Wydaje mi się, że dla osób, które piją dużo kawy i palą dobre jest od czasu do czasu usuwanie kamienia nazębnego.
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Post autor: anuta »

Empatia - na wizytę mam termin za trzy tygodnie. Dentysta i tak powie coś standardowego, a tutaj mogę się dowiedzieć czegoś praktycznego, czyli prawdziwych sposobów na poprawę. Każdy ma swoje "domowe" sposoby ;-)
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Zęby, które mają bardziej żółtawy odcień są o wiele zdrowsze.;)
Wlewam w siebie mnóstwo mocnej czarnej kawy do tego kiedyś paliłam i moje zęby były w świetnym stanie. Nawet wielu znajomych pytało jak to możliwe.
Teraz owszem stan moich zębów pogorszył się, ale tylko dlatego że zaparłam się i nie idę do dentysty.
anuta pisze:Dentysta i tak powie coś standardowego, a tutaj mogę się dowiedzieć czegoś praktycznego, czyli prawdziwych sposobów na poprawę.

Mylisz się. To dentysta powie Ci sprawdzone sposoby na biel, sprawdzi ich stan. Zna się na tym.
Ktoś mi kiedyś mówił, że mycie zębów solą wybiela je, ale całkowicie niszczy płytkę nazębną.
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Post autor: anuta »

M. jeśli stan Twoich zębów jest tak dobry to wynika to przede wszystkim z genów, zębów, które odziedziczyłaś po mamie/tacie/babci czy tam kimś innym. Wiem, że lekarze znają sposoby, od tego są, ale każdy może wypowiedzieć się na temat skuteczności tego.
Kulturalna
-#
-#
Posty: 72
Rejestracja: 2010-07-12, 14:43

Post autor: Kulturalna »

Polecam specjalistyczne pasty - Ajona, Elmex i jeszcze kilka innych. Ponoć rozwiązują one takie problemy ;-)
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Post autor: anuta »

Kulturalna, że niby te pasty gwarantują białe zęby? One nie są czasem do rozwiązywania głębszych problemów?
amanda
-#
-#
Posty: 146
Rejestracja: 2010-03-13, 19:56

Post autor: amanda »

Mój tata przywiózł kiedyś z Niemiec pastę dla palaczy. Wprawdzie ja nie palę, ale ładnie wybieliła mi zęby.
ODPOWIEDZ