pompy abs, abs pump

wiercenie studni

PIS atakuje

Dyskusja na tematy dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z pracą Sejmu, Senatu, prezydenta, działalnością posłów itd.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

PIS atakuje

Post autor: selene »

Może słyszeliście o "końcu zawieszenia broni" w naszej polskiej polityce.
PIS używa ostrych słów.
Więcej znajdziecie tutaj:
Klik.
Jak się do tego odnosicie?
Co sądzicie o tym "ataku"?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Hipokryzja.
Koniec w tym temacie.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Rose, a ja jednak poproszę o jakiś komentarz. Dlaczego hipokryzja i jak jako zwolenniczka PIS-u (którą jesteś, prawda (; ?) oceniasz słowa polityków tej partii.
Bo zdaje się, że język kampanii został zastąpiony przez coś... Ostrzejszego.
Jeszcze jeden cytacik:
Problem polega na tym, że dzięki tej „cenzurze”, dzięki zmianie retoryki i łagodniejszemu wizerunkowi Jarosław Kaczyński zdobył nowych wyborców, odzyskał wielu zniechęconych i został wywindowany do poziomu 47 procent poparcia w drugiej turze wyborów prezydenckich. PiS ma zaś w sondażach już tylko kilkuprocentową stratę do PO zamiast 25-procentowej, jak jeszcze kilka miesięcy temu.
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

A ja poproszę o jakiś komentarz założycielkę tematu, bo jednak nie bardzo wiem do czego się mam odnosić.

Z tego co pamiętam Kaczyński w swojej kampanii nie wykorzystywał osobistej tragedii do pozyskiwania głosów wyborców. Temat został na ten czas zamrożony. Czym zresztą bardzo zawiedzeni byli jego przeciwnicy, którzy oskarżali go już tak "na zapas".
Wybory się skończyły i najwyższy czas zmierzyć się z tym tematem.

Nie wiem jedynie o czym mówi posłanka Kempa na pierwszy rzut oka mogę domyślać się, że przesadza. Chociaż musiałbym najpierw przeczytać całą wypowiedź i przekonać się co faktycznie znaczy to "zasugerowała".
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:. Dlaczego hipokryzja i jak jako zwolenniczka PIS-u (którą jesteś, prawda (; ?) oceniasz słowa polityków tej partii.
Nie tak oceniam polityków PiSu, a polityków PO, którzy wykazują się hipokryzją.
selene pisze:Bo zdaje się, że język kampanii został zastąpiony przez coś... Ostrzejszego.
W końcu ! Ze strony PiSu kampania była prowadzona łagodnie, moim zdaniem zbyt, bo można by krzyczeć o sprawie katastrofy smoleńskiej, ale wiadomo dlaczego Kaczyński unikał tego tematu.

A co do tego artykułu:
- bardzo się cieszę, że J. Kaczyński w końcu "zaatakował" (jak to nazywają) Tuska i jego rząd jeśli chodzi o tę katastrofę. Ja, tak samo jak wiele znanych mi osób, chcemy wyjaśnienia tej sprawy, a nie wciskania kitu, że to był po prostu przykry wypadek. Zal.pl
Ostrzej zareagował poseł PO Janusz Palikot
- cóż, na temat tej osoby brak mi słów. Komentowanie jego zachowania to strata czasu.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

pazur pisze:A ja poproszę o jakiś komentarz założycielkę tematu, bo jednak nie bardzo wiem do czego się mam odnosić.
Już, już śpieszę (;. A odnieść to do linku, który dałam, chociażby ; ).
Nie podoba mi się język Kaczyńskiego. Określenia "ruska trumna", "ściskanie się z Putinem" czy choćby te rzekome wyścigi. Śledztwo trwa. A tu już padają komentarze o tym, że niby Tusk powinien wycofać się z polityki, że odpowiedzialnością za katastrofę trzeba "obdarzyć" PO. No dobra, to jest polityka. Każdy ma swoje zdanie. Osobiste przypuszczenia etc. na temat katastrofy Smoleńskiej. Ale język PIS-u wydaje mi się trochę nieodpowiedni.
Rose pisze:, bo można by krzyczeć o sprawie katastrofy smoleńskiej,
Czy krzyk jest dobrą drogą dla Polski? Czy właśnie tak to ma wyglądać?
Rose pisze:Ja, tak samo jak wiele znanych mi osób, chcemy wyjaśnienia tej sprawy, a nie wciskania kitu, że to był po prostu przykry wypadek. Zal.pl
Wielu ludzi chce tego wyjaśnienia. Śledztwo trwa. Moim zdaniem powinnyśmy poczekać na jego wyniki, zanim kogokolwiek będziemy oskarżać.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:Śledztwo trwa. Moim zdaniem powinnyśmy poczekać na jego wyniki, zanim kogokolwiek będziemy oskarżać.
Jesteście tacy naiwni...Myślisz, że ktokolwiek z PO powie Ci prawdę? O wytworzeniu sztucznej mgły, o bombie paliwowej, która mogła wyrządzić takie zniszczenia, o tym, że nie dostaliśmy oryginałów czarnych skrzynek, że Rosja nie odpowiada na "Nasze" podania, że przysłali nam tylko niewielką część wszystkich akt. Wiesz, kto sporządzał listę osób, które miały lecieć i większość poleciała, wiesz? Kto bardzo ważny leciał z PO? Słyszałaś o zeznaniach pilota samolotu, który lądował przed tupolewem i słyszał co mówiła osoba z wieży kontrolnej (zresztą wskazówki tej osoby były wyrokiem śmierci), wiesz, że co się teraz dzieje z tym "kontrolerem", który tam pracował?
selene pisze:Śledztwo trwa.
Jeżeli ktoś wierzy w śledztwo prowadzone przez Rosjan to jest po prostu żałosny.
Nigdy nie dopuściłabym na miejscu władz, żeby to oni przejęli tę sprawę, a nasze władze nie miały nic do powiedzenia w tej sprawie. Co masz do powiedzenia jeśli chodzi o samo zabezpieczenie miejsca katastrofy, jesteś zadowolona z pracy rosyjskich milicjantów i tak samo jak pan Komorowski odznaczyłabyś ich? Dlaczego nie pozwalają Nam zabrać szczątków samolotu? Dlaczego wszystko utrudniają.
selene pisze:Czy krzyk jest dobrą drogą dla Polski?
Jeśli chodzi o Smoleński to tylko w ten sposób można dotrzeć do ludzi. W mediach prawdy nie usłyszysz, w Wyborczej też nie przeczytasz. Trzeba krzyczeć, w tej chwili właśnie to robię. Mam nadzieje, że ludziom otworzą się oczy. Najlepiej winę zwalić na Bogu winnego prezydenta lub pilotów, dzięki którym samolot i tak utrzymał się tak długo.
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

Nie podoba mi się język Kaczyńskiego. Określenia "ruska trumna", "ściskanie się z Putinem" czy choćby te rzekome wyścigi.
Co jest nieodpowiedniego w tych określeniach? O_o
A no tak, PiS miał czelność nieprzychylnie ocenić działania rządu, skandal! Powinni zamieść wszystko pod dywan w imię dobrego samopoczucia Tuska i jego zwolenników.
Nieodpowiedni język póki co prezentuje chyba jedynie ta niedoróbka zwana Palikotem.

Tak nawiasem, podane przez Ciebie określenia są autorstwa Brudzińskiego.
Śledztwo trwa.
Ale co to ma do rzeczy? Śledztwo dotyczy przyczyn katastrofy samolotu rządowego, a nie zachowania polityków na miejscu wypadku.
Jeżeli według PiSu zachowanie to godne było potępienia, to nie widzę przyczyn dla których mieliby siedzieć cicho. W końcu prawo do oceny mają takie samo jak Niesiołowski czy Palikot. Czy nie?
Mam nadzieje, że ludziom otworzą się oczy. Najlepiej winę zwalić na Bogu winnego prezydenta lub pilotów, dzięki którym samolot i tak utrzymał się tak długo.
No nie przesadzajmy. Wcale nie jest wykluczone że na przyczynę katastrofy składa się również presja i błędne decyzje. Z wydawaniem jakichkolwiek wyroków wypadałoby poczekać.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

pazur pisze:Wcale nie jest wykluczone że na przyczynę katastrofy składa się również presja i błędne decyzje.
Tak to już jest, że każdy wierzy w to co chce.

Ale coś bliżej tematu, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. ("koniec wojny polsko-polskiej", "zgoda buduje"). Akurat w kwestii używania ostry słów PiSowi daleko od PO.
selene pisze:Ale język PIS-u wydaje mi się trochę nieodpowiedni.
Jesteś hipokrytką w tej kwestii. Język wyżej wymienionych: Palikota i Niesiołowskiego wydaje Ci się bardziej odpowiedni. Gratuluje gustu.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Rose pisze:Jesteś hipokrytką w tej kwestii. Język wyżej wymienionych: Palikota i Niesiołowskiego wydaje Ci się bardziej odpowiedni. Gratuluje gustu.
Bynajmniej nie wydaje mi się bardziej odpowiedni. Nie podoba mi się używanie podobnego języka przez jakiegokolwiek polityka. Dlatego proszę, zanim nazwiesz kogoś hipokrytą, zastanów się. Nie rozumiem wrogiego tonu Twojej wypowiedzi.
pazur pisze:Co jest nieodpowiedniego w tych określeniach? O_o
Właściwie pozornie nic. Ale oglądając ten wywiad (faktycznie, źle się wyraziłam - przepraszam, to były słowa Brudzińskiego) odniosłam zupełnie inne wrażenie. "Ruska" trumna. Wyraźne podkreślenie jej pochodzenia, tak jakby wręcz zarzut, że pochodziła właśnie z Rosji. Wydźwięk całej wypowiedzi przesiąknięty był po prostu wrogością i wzbudził we mnie pewien niesmak. Właściwie najzabawniejsze w tej całej sytuacji jest to, że ludzie stojący za PIS-em zawsze będą widzieli wszystko z swojej perspektywy, która nie dostrzega żadnego nieprawidłowego zachowania tej partii. Zwolennicy PO będą oburzeni ostrymi słowami, formą wypowiedzi i generalnie faktem owych zarzuceń. Ludzie popierający inne partie będą mieli różne spojrzenie. Szczerze mówiąc ani PIS, ani PO nie należy do moich faworytów. Ale ton niektórych wypowiedzi po prostu... No nie wiem, nie podoba mi się.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:Dlatego proszę, zanim nazwiesz kogoś hipokrytą, zastanów się. Nie rozumiem wrogiego tonu Twojej wypowiedzi.
Jeśli chodzi o politykę to pokazuję pazury :] Skoro Ci się nie podoba, to może załóż temat "Politycy PO używają ostrych słów" czy coś takiego.
selene pisze:Szczerze mówiąc ani PIS, ani PO nie należy do moich faworytów.
Ale lepiej mówić i oskarżać o coś PiS niż PO.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Rose pisze:Jeśli chodzi o politykę to pokazuję pazury :]
Zauważyłam. Cóż, czasem strach się do Ciebie zbliżać ;P.
Rose pisze:Skoro Ci się nie podoba, to może załóż temat "Politycy PO używają ostrych słów" czy coś takiego.
Po prostu ataki PIS-u są ostatnio dość głośnym tematem i dlatego postanowiłam założyć temat. Gdzieniegdzie nadawali o tym niemal bez przerwy. Być może jeżeli chodzi o język w polityce przydałby się osobny temat.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:są ostatnio dość głośnym tematem i dlatego postanowiłam założyć temat.
Zastanów się proszę głebiej dlaczego o atakach PiSu jest głośniej, a nie o tych wszystkich ostrych słowach PO. Dlaczego media tylko to pokazują i tylko o tym piszą.
selene pisze:Gdzieniegdzie nadawali o tym niemal bez przerwy
Pozdrawiam Cię - widzu TVN.
selene pisze:Cóż, czasem strach się do Ciebie zbliżać ;P.
Haha, no wiem, przepraszam 8) Ale byś musiała zobaczyć mnie na lekcjach wosu, gdzie zmierzałam się z 37 osobami + nauczycielem, nie raz bym się biła ;d Ale mój nauczyciel był zachwycony, gdy wyprowadzał mnie z równowagi, wywoływał u mnie agresję i chęc do dyskusji. I tylko słyszałam: "co za dziewczyna, co za charakter, rrr".
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Pozdrawiam Cię - widzu TVN.
TVN24, między innymi (;. Ale o Palikocie też bywało głośno. Jak jest temat, biorą go. Nie wiem, zdaje mi się, że tam nie ma większych zależności jeżeli chodzi o partie i prowadzenie relacji (?).
Taak, ten charakter lubi się ujawniać w polityce i kontrowersyjnych sprawach ;P. Poniekąd to dobrze. Ale nie jestem pewna czy z konfrontacji z Tobą można ujść żywo xd. Właściwie dopiero zaczynam się interesować polityką i orientować w tej dziedzinie, więc niestety na razie nie mam szans ;<.
Dopiero teraz zdaję sobie sprawę jak kiepsko idzie mi polityczna argumentacja. Muszę ją dopracować. No i dowiadywać się więcej, i więcej.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:Nie wiem, zdaje mi się, że tam nie ma większych zależności jeżeli chodzi o partie i prowadzenie relacji (?).
Ten znak zapytania jest słuszny :] skoro dopiero zaczynasz się interesować polityką to poczytaj o władzach TVN z niezależnych zródeł. Pewnie panią Olejnik tez uwielbiasz (?):)
Ale odbiegamy od tematu...;>

Racja, odbiegamy ;P. However, nie jestem na etapie wielbienia ludzi ^ ^.
Ostatnio zmieniony 2010-07-20, 14:38 przez Rose, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ