pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Inne czasy ?

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Inne czasy ?

Post autor: agg »

Inne czasy- teraz zanim weźmiemy ślub, zajdziemy w ciążę itp. chcemy się ustatkować, znaleźć mieszkanie, skończyć studia, zdobyć dobrze płatna pracę.
Kiedyś było inaczej, ludzie w wieku 20 lat pobierali się, zakładali rodziny.
Nikomu nie przeszkadzało, że między daną parą jest np. 10 lat różnicy, a teraz jeżeli dziewczyna ma o 8 lat starszego faceta lecą jakieś komentarze w jej stronę.
Co o tym sądzicie?

Nie mówię, że tak jest za każdym razem,a le zdarza się to dość często
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

uniqex33 pisze:Kiedyś było inaczej, ludzie w wieku 20 lat pobierali się, zakładali rodziny.
Ja nie widzę w tym nic złego. Mnie się bardzo podobała sytuacja moich dziadków. Pobrali się w wieku babcia - 22 lata dziadek 7 lat straszy. 23 - pierwsze dziecko. Pózniej dwójka kolejnych. Babcia i dziadek pracowali. Można powiedzieć, że realizowali się zawodowo, a przy tym nie zaniedbywali rodziny. 22 lata ślub,23 dzieko - mi to gra ;]

Ja w domu wciąż słyszę "Kiedyś to były czasu", 'teraz to są zupełnie inne czasy" i rodzice, dziadkowie porównują dawno i terazniejsze czasy. O tym jak to kiedyś w sklepach było, co można było gdzie kupić, że teraz wszystko jest dostępne na rynku. Itd.
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

Czy ja wiem czy czasy są inne? To nie czasy tylko ludzie się zmienili, myślą inaczej. Nie wiem, mi nie zależy na tym żeby najpierw się ustatkować itd. Nie muszę od razu brać ślubu, ale chciałabym najpierw mieszkać ze swoim chłopakiem.
Co do tych lat różnicy to bardzo mnie denerwuje, bo kiedyś to nie przeszkadzało właśnie ludziom, a teraz nawet gdy różnica jest 4/5 lat to od razu nie wiadomo co.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Wiadomo, że technologia poszła do przodu. Teraz prawie w każdym domu jest komputer podłączony do internetu. Telefon komórkowy ma każdy i uważam że to jest plus.
Jednak wiadomo, że ludzie też nie są tacy sami. Dzieci nie bawią się już w berka tylko przesiadują przed komputerem a spotykając się w szkole dyskutują o demotywatorach na głównej albo obrzucają się tekstami "Twoja stara". Zmieniły się poglądy i autorytety. A więc czasy się zmieniają i to chyba normalna kolej rzeczy.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Raisins pisze:To nie czasy tylko ludzie się zmienili, myślą inaczej.
Miałam to napisać. Nie tylko technologia, ilość produktów na rynku, ale podejście ludzi do życia zmieniło się. Chociażby 5 lat temu jak chodziłam do gimnazjum nie było takiej samowolki jak dziś w moim gimnazjum, chociaż może to kwestia wychowania? Już nie mówię jak mamie przychodzi na wspominki to czasy naprawdę były inne. Moja babcia była młodsza od dziadka o 14 lat, nawet ślub był zaplanowany przez rodziny. Z czasem przyszła miłość, 5 dzieci i trwali ze sobą do śmierci.
W domu czy znajomi ojca, mamy czy nawet moi, gdy tylko mnie widzą to pytają się "kiedy bawimy na waszym weselu?". I wcale to nie jest aż takie dziwne, bo większość moich rówieśników jest już po ślubie i nawet mają dzieci. Sama również nie chce długo czekać z tym może za 2,3 lata chce założyć rodzinę i jeśli przyszły mąż i rodzina mi pomogą pogodzę i wychowanie dzieci jak i pracę.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

M. pisze:ale podejście ludzi do życia zmieniło się
Moim skromnym zdaniem, zmiana podejścia ludzi do życia jest skutkiem zmiany czasów, anie odwrotnie.
Zmieniły się czasy i to bardzo, co za tym idzie zmienia się stosunek ludzi do różnych spraw. Inaczej patrzymy na instytucje małżeństwa, inaczej na rodzicielstwo, wychowanie dzieci itd.itd.
kakaowa177
-#
-#
Posty: 317
Rejestracja: 2010-02-10, 20:15

Post autor: kakaowa177 »

No tak. Ludzie mają inne podejście do świata. Kiedy ludzie biorą ślub w wieku 18 czy 19 lat to zwykle dlatego, że dziecko w drodze. Kiedys to było całkowicie normalne.
Kiedys wszystko było inne i dlatego ludize tez sa inni.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Jak dla mnie to nie ma czego porównywać, kiedyś to kiedyś, a dziś to dziś. Dziś światem rządzi pieniądz i coraz to nowsza technologia. Gdyby ktoś powiedział mi jakieś 50 lat temu jakie będą w dzisiejszych czasach "udogodnienia" to raczej bym w to nie uwierzyła. Moim zdaniem ludzie w dzisiejszych czasach chcą się najpierw czegoś dorobić, odłożyć jakieś oszczędności, a potem dopiero myśleć o założeniu rodziny.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Czasy się zmieniły i to bardzo, ale wcale nie jestem pewna, czy na lepsze. Boję się o to, w jakim kraju, środowisku będą dorastały moje dzieci, czy będę w stanie wychować je, na porządnych, wartościowych ludzi. Zmieniło się podejście do wszystkiego, do seksualności, etykiety, tego co wypada. Żyjemy w skomputeryzowanym świecie, w których najważniejsze są władza i pieniądz. Żyjemy w zawrotnym tempie, zdarza się, że sami nie wiemy do czego tak naprawdę dążymy, za czym tak uparcie biegniemy. Czasem mnie to przeraża.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Uważam,że sytuacja,którą przedstawiła założycielka tematu związana jest z rosnącą emancypacją kobiet.Kobieta obecnie ma możliwości zdobycia wykształcenia i dąży do samorealizacji.Nie nazwałabym jednak tego upadkiem obyczajów :) Osobiście także nie chciałabym w tej chwili mieć dzieci.
Jestem związana z mężczyzną,z którym zamierzam spędzić resztę swojego życia.Planujemy wspólną przyszłość,jednak nie widzę sensu w jednoczesnym rezygnowaniu z wcześniej zamierzonych celów.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Co o tym sądzę? Ano to, że nic nie stoi w miejscu. Wszystko się zmienia. Nawet nie musimy być tego do końca świadomi, ale wciąż pniemy się po drabinie osiągnięć i nowych technologii, a nasze charaktery nie pozostają w tyle.
Rose pisze:Moim skromnym zdaniem, zmiana podejścia ludzi do życia jest skutkiem zmiany czasów, anie odwrotnie.
Poniekąd masz rację. To tak, jakbyśmy z każdym wiekiem wkraczali w nowe otoczenie. Rozglądamy się i kształtujemy swoje "ja" na podstawie tego co widzimy.
bsaood
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-22, 09:00
Kontakt:

Post autor: bsaood »

Czasy się zmieniają.
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

Rzeczywiście pod tym względem bardzo wiele się zmieniło, myślę że to ma związek z tym że dzisiaj trudno o pracę czy mieszkanie. Już nie jest jak kiedyś że praca leżała na ulicy i gdzie byś nie poszła to byś znalazła pracę, maż potrafił zarobić na tyle że kobie ta nie musiała wcale pracować i mogli robić dalsze dzieci.
partyna
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-29, 10:21
Kontakt:

Post autor: partyna »

Jest inaczej i to nie polega dyskusji. Też jest tak, że ludzie mają inne wartości i inne cele w życiu.
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

tak, kariera i pieniądze w głównej mierze
ODPOWIEDZ