pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kompromis

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Kompromis

Post autor: Rose »

Kompromis to ponoć trudna sztuka:
Wbrew obiegowej opinii kompromis nie jest optymalnym rozwiązaniem konfliktu, ponieważ oznacza konieczność rezygnacji z części interesów każdej ze stron.
Umiecie iść na kompromis? Jest to dla Was trudne? Trudno znalezc kompromis w Waszych relacjach z rodzicami, partnerem, przyjaciółmi?
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Bardzo u mnie z tym ciężko. Jestem uparta. Dążę do własnych racji. Nie cierpię kompromisów. To dla mnie czasem gorsze niż poddanie się. Są chwilę kiedy wolę wszystko rzucić w cholerę niż iść na kompromis.
Zazwyczaj kiedy ktoś oferuje mi kompromis obracam kota ogonem, pokazuje słabe strony kompromisu, jego niedorzeczności i wtedy to ja dyktuje warunki z małymi tylko ustępstwami.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:ponieważ oznacza konieczność rezygnacji z części interesów każdej ze stron.
Chyba dlatego trudno mi pójść na kompromis. Jestem uparta i czasami aż nadto chce postawić na swoim, może także wpływ byłej przyjaciółki która nigdy nie poszła na kompromis a czasem jednak jest potrzebny. Wszystko zależy od sytuacji, staram się tak zrobić żeby obie strony były zadowolone, chociaż różnie z tym bywa.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Ciężko z tym u mnie. Zdarza się, że idę na kompromis, ale i tak jest to dla mnie niewygodne i się złoszczę.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Hm, zależy z kim, zależy w jakiej sprawie. Czasami moja chora dumna nie pozwala mi na żaden kompromis, a czasami jest on nawet korzystny i potrafi rozładować niepotrzebne napięcie.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Zależy z kim i w jakiej sprawie, ale zazwyczaj stawiam na swoim i twardo sie tego trzymam.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Chyba w większości dzięki mojemu obecnemu związkowi, opanowałam sztukę pójścia na kompromis wręcz idealnie. Czasami jest to dość trudne i każda strona chce postawić na swoim, ale zawsze uda się wypracować rozwiązanie, które choć w części jest satysfakcjonujące dla wszystkich. Oczywiście zdarza się czasami, że mojemu kompromisowi towarzyszy demonstracja, tego jak bardzo mi się on nie podoba, ale cóż ;p
Awatar użytkownika
Ängie
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2010-06-10, 19:31

Post autor: Ängie »

Często walczę o swoje, ale bardzo lubię chodzić na kompromis. Wtedy czuję, że ktoś szanuje moje zdanie, ja także akceptuję większość zachowań i poglądów.
To bardzo dobra sprawa.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Kompromis to sztuka podzielenia jednego ciasta tak, by każdy myślał, że dostał największy kawałek.
8)
Bardzo trudne zadanie. Przyznaję, że nawet mi jest ciężko mu sprostać. Ale wszystko zależy od konkretów: co, gdzie, jak, z kim.
Awatar użytkownika
Astaq
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2010-06-14, 11:09

Post autor: Astaq »

A ja tam twierdze ze jednak trzeba w pewnym sensie isc na kompormisy bo potem mozna miec zwalone zycie. Trzeba potrafic wybaczyc i dac szanse a takze starac sie o cos.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

rzadko idę na kompromis, przeważnie staram się stawiać na swoim
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Kompromis to wszystko zależy od drugiej osoby, zazwyczaj próbuje postawić na swoim i tak jak ja chce.
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

Kompromis? To nie dla mnie. Jestem upartym człowiekiem i twardo stoję przy swoim.
bsaood
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-22, 09:00
Kontakt:

Post autor: bsaood »

czasami trzeba na niego pójść.
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

ja staram się jednak wynajdywać kompromis bo jak jedno idzie w zaparte i drugie też to nigdy nie dojdzie się do porozumienia.
ODPOWIEDZ