pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Elektrownie jądrowe

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Elektrownie jądrowe

Post autor: selene »

Po katastrofie w Czarnobylu ludzie z lękiem reagują na wszelkie wzmianki o elektrowniach jądrowych.
A jednak w naszym kraju, bodajże w Żarnowcu, ma powstać elektrownia jądrowa.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Widzę i wady i zalety. Pamiętam jak dyskutowaliśmy na lekcji geografii.
selene pisze:Po katastrofie w Czarnobylu ludzie z lękiem reagują na wszelkie wzmianki o elektrowniach jądrowych.
Ludzie boją się, że mogłoby dojść do wybuchu. Ale moja nauczycielka tłumaczyła, że jesteśmy otoczeni elektrowniami jądrowymi, bo nasi sąsiedzi je posiadają i nawet teraz jesteśmy na to narażeni.
Ten sposób wytwarzania energii jest stosunkowo tani, ale niestety nie korzystny dla środowiska naturalnego.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Rose pisze:Ten sposób wytwarzania energii jest stosunkowo tani, ale niestety nie korzystny dla środowiska naturalnego.
Ale to przecież tak zwana "czysta" energia. Wydawało mi się, że właśnie jest dosyć korzystna. Czy tania to niekoniecznie ;p.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

selene pisze:Ale to przecież tak zwana "czysta" energia.
Ale te wszystkie odpady promieniotwórcze trzeba gdzieś składować. Ponoć w Polsce brak miejsca na to. Więc w jakiś sposób będzie to szkodziło.
selene pisze:Czy tania to niekoniecznie ;p.
Napisałam stosunkowo tania ;p
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Rose, masz rację. Ale wydaje mi się to nieco lepsze od nieodnawialnych źródeł energii, które chyba jednak bardziej szkodzą środowisku aniżeli składowane odpady promieniotwórcze. Jeżeli oczywiście są odpowiednio składowane. Osobiście uważam, że elektrownie jądrowe są jakimś wyjściem zapewniającym państwu energię.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

O elektrowniach jądrowych wiem tylko tyle co przeczytałem z podręczników szkolnych - czyli nic.
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Post autor: Desire »

Nie powinno się porównywać przypadku Czarnobyla do zachodnioeuropejskich elektrowni.
W przypadku zachodnich państw takie elektrownie faktycznie okazały się strzałem w dziesiątkę i złapaliśmy bakcyla. Jednakże Europa już odchodzi od fascynacji energią atomową. Według mnie nie jest to tak genialny pomysł, jak niektórym się wydawało.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Nie powinno się porównywać przypadku Czarnobyla do zachodnioeuropejskich elektrowni.
Racja, ale ludzie mają teraz jakieś głupie "wizje" że to sie powtórzy, pewnie sama nie chciałabym kolo takiej mieszkać
Awatar użytkownika
Morfeusz
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-06-04, 20:44

Post autor: Morfeusz »

JA jestem za postawieniem elektrowni jądrowej. Dlaczego? Powody są dwa.
W obecnej chwili jesteśmy uzależnieni od energii ze spalania węgla. To około 55% całej produkcji energii!!! To ogromnie dużo. Ne muszę mówić że taka produkcja odciska się na środowisku w Polsce. Do tego mogą dojść kary finansowe za wydzielanie ogromnych ilości CO2.
Po drugie
Energia produkowana w takich elektrowniach jest tania. Bardzo tania. 1kg=1.5 tony węgla.
Po za tym elektrownie są bezpieczne i nie ma mowy o jakimś samoczynnym wybuchu. W Czarnobylu zawinił czynnik ludzki a nie sama mechanizm w elektrowni.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

predzej czy pozniej bedzie elektorwnia u nas. w sumie czym szybciej tym lepiej. w dlugiej perspektywie oplaci sie finansowo. poza tym w koncu cos ekologicznego dla naszej matki ziemi. oczywiscie wiele osob mowi ze cos sie stanie. kumpel z grupy na ap wieszczy polski czarnobyl. kumepla z pracy narzeka ze niedaleko potencjalnej lokalizacji sie urodzila. reasumujac ja jestem za.
Awatar użytkownika
HaH
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2010-10-15, 02:51

Post autor: HaH »

Za, za... Nie zanieczyszcza, niski koszt produkcji i wysoka wydajność. A, że nie ma miejsc? "Trochę" milionów i się znajdą. Za kilkadziesiąt lat, po odkryciu rzeczy niewyobrażalnych usuniemy je. Nie wiem, kliknięciem czy wysłaniem w kosmos... ;p
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

miejmy nadzieje, ze ktos doprowadzi do konca ten projekt. nie dziwie sie lokalnym spolecznosciam ze sie boja, ale z drugiej strony zniknie tam bezrobocie. trzeba tym ludziom to uzmyslowic. zycie obok elektorowni to zycie dostatku
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Cóż, w tej chwili elektrownie jądrowe budzą spore emocje. Po wydarzeniach w Japonii wszyscy zastanawiają się nad kwestią bezpieczeństwa i ryzyka tego typu wytworów. Co o tym myślicie? Zmieniliście może swoje zdanie (jeśli było pozytywne)?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

O ile mi dobrze wiadomo, to wybuch w Czarnobylu był spowodowany błędem człowieka a jeśli chodzi o trzęsienia ziemi, to naszemu kraju nie grozi. Uważam, że w Polsce powinna powstać elektrownia jądrowa. Węgiel prędzej czy później się skończy, dlatego powinniśmy myśleć przyszłościowo i nie doprowadzić do sytuacji, gdy znajdziemy się pod kreską.
Awatar użytkownika
KrissE
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2011-03-14, 22:24
Lokalizacja: Kielce , Włoszczowa

Post autor: KrissE »

No Jądrowe sa najbardziej ekologicznymi elektrowniami :) no chyba ze pierdyknie jakas to wtedy mniej
ODPOWIEDZ