pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Supermarkety

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Supermarkety

Post autor: Rose »

W jakich supermarketach kupujecie najczęściej?
Co Was w nich przekonuje, co się w nich Wam nie podoba itp.?
Może wolicie zwykłe, osiedlowe sklepiki?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Nienawidzę supermarketów. Szlag mnie trafia jak tam wchodzę, wolę małe sklepiki, albo rynek, tam przynajmniej jest wszystko świeże. U mnie jest tego zdecydowanie za dużo. Są dwie Biedronki, a w planach jest trzecia, Careofur (mniejsza, chyba wiecie o co chodzi) Kaufland, Stokrotka, kilka Słoneczek i kij wie co jeszcze. Nie lubię supermarketów, bo zawsze jak jest w cholerę ludzi to czynna jest tylko jedna kasa, głównie dlatego, ale znalazło by się jeszcze coś.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Rose pisze:W jakich supermarketach kupujecie najczęściej?
Biedronka ^^
Rose pisze:Co Was w nich przekonuje
Blisko, tanio, wygodnie 8)
Rose pisze:Może wolicie zwykłe, osiedlowe sklepiki?
Droższe, na dłuższą metę odczuwalnie.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Biedronka
O tak, tak. I Netto.
Zdecydowanie taniej niż w zwykłych sklepach. Mieszkam w małej miejscowości, ale opłaca mi się jechać do innej oddalonej od mojego miejsca zamieszkania o 14 km i robić tam zakupy. Oczywiście nie jadę po jeden produkt czy dwa lecz na większe zakupy.
co się w nich Wam nie podoba
Można by ponarzekać na duże kolejki ale supermarkety nie są raczej by kupować tam po jednym produkcie. Wtedy zwyczajnie nie opłaca się marnować czasu na stanie w kolejce.
Przy większych zakupach to zmienia postać rzeczy. Wolę zaoszczędzić pieniądze i postać w kolejce niż kupić to samo u siebie za cenę raz czy dwa razy większą.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

psychiczna pisze:Mieszkam w małej miejscowości, ale opłaca mi się jechać do innej oddalonej od mojego miejsca zamieszkania o 14 km i robić tam zakupy. Oczywiście nie jadę po jeden produkt czy dwa lecz na większe zakupy.
Tak samo jak u mnie w rodzinie.
Mieszkam na wsi. Jest jeden dość duży sklep, ale ceny dwa razy droższe niż w marketach. To właśnie jest ten minus zwykłych osiedlowych sklepików.
Zawsze raz-dwa w tygodniu moja mama jezdzi na duże zakupy do Biedronki i kupuje wszystko co potrzeba. Jedynie nie kupujemy tam mięsa.

Teraz, gdy mieszkam w Bydg do Biedronki mam 2 minuty drogi, a do Polo 5.
Wygodnie, taniej niż w zwykłych Delikatesach.
Cyklon pisze:Biedronka ^^
Ty to ją nawet w podpisie reklamujesz ;P
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Na takie 'tygodniowe' zakupy jeżdżę również do Biedronki, na jeszcze większe do Krakowa do tych największych centr handlowych. A mniejsze zakupy robię w sklepie, który pierwsze miał nazwę Albert, później Carrefour, a teraz Lewiatan ;p Ale jest przestronny, co mi bardzo odpowiada, bo w innych supermarketach w moim mieście trzeba się przepychać jak cholera.
Rose pisze:Może wolicie zwykłe, osiedlowe sklepiki?

Nie, nie, nie, strasznie ich nie lubię, zazwyczaj pełno tam miejscowych pijaków :?
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Do supermarketu tylko od czasu do czasu, przed jakimiś większymi zakupami. Nie lubię stać w długich kolejkach. Najbardziej wkurza mnie Lidl, 6 kas, a zwykle tylko jedna czynna i kolejka na pół sklepu. Te drobniejsze zakupy wolę robić w pobliskim mini supermarkecie.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Jeżdżę 2,3 razy w miesiącu do miasta do Biedronki na większe zakupy typu cukier, mąka, proszek do prania itp. Jest przede wszystkim taniej i wygodniej.
Mieszkam na wsi więc małych sklepików mam mnóstwo (9 na około 800 mieszkańców) często w nich kupuje, bo ciągłe wybieranie się na zakupy do miasta jednak nie opłaca się nam. I jak wspomniała Empatia zawsze w nich są pijaki, dlatego strasznie nie lubię chodzić do sklepów u siebie na wsi.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

M. pisze:zawsze w nich są pijaki, dlatego strasznie nie lubię chodzić do sklepów u siebie na wsi.
Gdy byłam młodsza i mama lub babcia wysyłała mnie do sklepu to byłam chora, szczególnie latem, gdy albo takie szczeniaki z piwkami albo zwyczajni żule stali uwieszeni na barierkach...Mając 8-14 lat po prostu pójście do sklepu było dla mnie horrorem, albo nawet samo przejście koło sklepu, bo nigdy nie obyło się bez komentarzy: "Ale ci urosly", "Ale dupa". Masakra.
To jest jeden z minusów tych małych, wiejskich sklepików. Nawet nie tyle wiejskich, bo w mieście też się z takowymi spotkam.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Rose pisze:To jest jeden z minusów tych małych, wiejskich sklepików. Nawet nie tyle wiejskich, bo w mieście też się z takowymi spotkam.
no coz...obecnie mieszkam za miastem i spopkojnie moge powiedziec ,ze to wies ale czegos takiego nie ma. Juz teraz nie,moze jakies 10lat temu jeszcze sie zdarzalo ale teraz nie ma nic takiego miejsca.

A co do tematu to szczerze nienawidzę tych sklepow dla pokemonow.
Jezeli juz jestem zmuszona pojechac do jakiegos tesco,reala czy innego gowna to z gotowa lista i chce to zrobic jak najszybciej. Ta ilosc ludzi mnie poprostu przeraza i bardzo szybko irytuje chociaz w sumie nie tyczy sie to jedynie sklepow..
Czasami robie jeszcze inaczej i na zakupy jezdze np. o 2,3 w nocy.. pusto ,cicho i spokojnie i w takich warunkach az milo lazic z tym brudnym koszykiem pomiedzy tymi wypachanymi po brzegi półkami i spokojnie zastanowic sie co by sie chcialo np. dobrego na obiad ugotowac..
BK93
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2010-06-07, 14:32

Post autor: BK93 »

Ja mam mieszane uczucia jesli chodzi o supermarkety bo z jednej strony duza ich zaleta jest ilosc produktow, wiec zawsze jest konkretna rzecz ktora chce kupic i nie musze brac jakiegos zamiennika na ktory sie czesto decyduje w malym spozywczym. dodatkowo plusem marketu jest, ze ceny sa nizsze niz w normalnym skelpie. ostatnia przyczyna dla ktorej warto pojsc do martkeu jest to ze mozna kupic w jedynm budynku rzeczy z roznych kategori...np. chemia,spozywcze,sportowe,zabawki itd. A co mnie wkurza? KOLEJKI, tłok, chodzenie kilometrow miedzy polkami i w moim przypadku slaby dojazd(mam daleko). Osiedlowki sa fajowe dlatego ze sa blisko, malo jest ludzi, pania ekspedientke juz dobrze znam,wiec jak cos poleci to znaczy, ze dobre bedzie ;)

pozdrowki
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Kaufland, Intermarche. Nie mam nic do supermarketów, przyzwyczaiłam się do robienia w nich zakupów.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Najczęściej Biedronka, POLOmarket, czasem Lidl. Wolę sobie wziąć coś sama z półki, zobaczyć cenę, wybrać najlepszy produkt z możliwych niż pytać o wszystko sprzedawczynię. a najbardziej nie podoba mi się, jak ludzie myślą, że są sami w tym sklepie, stawiają wózek na środku przejścia, bądź nie umieją nimi kierować. Nic mnie tak nie denerwuje jak to.
Awatar użytkownika
mała mi
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2010-06-29, 14:13

Post autor: mała mi »

Wolę supermarkety od zwykłych osiedlowych sklepów, ponieważ denerwuje mnie jak idę to takiego właśnie i powiedzmy, że nie wiem co chcę kupić. Przychodzi moja kolej i nie mogę się spokojnie zastanowić czy wolę milkę mleczną czy karmelową;p czy wolę mleko łaciate, czy jakieś inne, bo stoi za mną ze dwadzieścia innych ludzi, którzy fukają, jeżeli zastanawiam się nad czymś dłużej niż chwilę.
Kupuję często w Biedronce albo Kauflandzie bo mam blisko:) Blisko też mam Lidla, ale nie lubię go.
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Jest mi to obojętne, częściej chodzę do takich zwykłych sklepików, do supermarketów jeżdżę zazwyczaj z mama jeśli chce zrobić większe zakupy.
ODPOWIEDZ