pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Rzadkie i oryginalne imiona.

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Rzadkie i oryginalne imiona.

Post autor: psychiczna »

Co sądzicie o rzadkich i oryginalnych imionach?
Brunon, Tymoteusz, Miranda czy Mia. Bylibyście skłonni dać takie imiona swoim dzieciom?
Jesteście otwarci na nowe propozycje czy wolicie tradycyjne polskie imiona?
Ogólna dyskusja na temat rzadkich i oryginalnych imion.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Jakby nie patrzeć, moje imię należy do tych rzadkich, przynajmniej tak mi się wydaje, ale nie zauważyłam, aby było popularne.

Tymek jest fajne, ale Miranda czy Mia to moim zdaniem, takie już udziwnione, nie podoba mi się. Chociaż Dakota jest dla mnie przeboskie <3
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Empatia pisze:Jakby nie patrzeć, moje imię należy do tych rzadkich, przynajmniej tak mi się wydaje, ale nie zauważyłam, aby było popularne.
Też mi się tak wydaje. Osobiście znam jedną osobę o takim imieniu ;]

Podobają mi się staropolskie imiona. Ostatnio jest moda na niektóre imiona, takie jak:Franciszek, Antoni, Bartosz. Trochę duzo tych imion.
Nie chciałabym aby moje dziecko miało imię jak co drugi jego rówieśnik, ale też nie chciałabym, żeby to imię było jakieś zagraniczne i wręcz śmieszne.
Pamela, Wanesa/Vanessa/Vanesa - odpadają.
Ale Tymoteusz, Brunon, Melania, Stefania - piękne.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

nie lubę jakiś dziwnych imion, szczególnie te wymyślane przez gwiazdy mnie zadziwiają.

no bo jak można nazwać dziecko Sex fruit, Moises, Xawier albo Fabiene :?:

staropolskie imiona... hm, zależy które.
Rose pisze:Tymoteusz, Brunon, Melania, Stefania
te akurat zupełnie mi się nie podobają :roll:

choć zauważyła, że jak znam kogoś o dziwnym imieniu (np. kolega Tobiasz) to już mnie ono tak nie "kłuje" w oczy ;)

np. nigdy nie lubiłam imienia Agnieszka, poznałam 2 dziewczyny o takim imieniu i już mi się podoba :D
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

nie lubię dziwnych imion, ale z drugiej strony, nie chciałabym tez, żeby moje dziecko nosiło takie samo imię, jak polowa jego rówieśników. Ale wybór jest duży, wiec raczej nie widzę problemu.
psychiczna pisze:Brunon, Tymoteusz, Miranda czy Mia.
Brunon i Tymek bardzo mi się podobają, Miranda kojarzy mi się z napojem, a Mia z książką o księżniczce, niezbyt przypadły mi do gustu.
Rose pisze:Podobają mi się staropolskie imiona. Ostatnio jest moda na niektóre imiona, takie jak:Franciszek, Antoni
mi wręcz przeciwnie, nie podobają mi się te imiona strasznie.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jestem w stanie zaakceptować takie imiona jak Aleks, Nina czy Lena.
Dwa ostatnie nawet bardzo mi się podobają. Nie lubię jednak, gdy rodzice zbytnio kombinują.
Jeśli chodzi o tradycyjne polskie imiona to nie podobają mi się. Staś, Franek czy Antoś brzmią ładnie ale już w pełni nie bardzo.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Osobiście nienawidzę zagranicznych imion. Jak Jessica na przykład. Matko kochana, przecież w Polsce żyjemy, po co się tak amerykanizować.
Znam Tymka jednego i jakoś specjalnie to jego imię nie drażni. Na drugie ma Marcjan bodajże.
Mi właśnie podobają się staropolskie imiona. Marysia, Zosia, Jaś, Antoś... Prosto i ładnie. Bez żadnych udziwnień.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja mam trzy koleżanki posiadające rzadkie imiona, są to Teodozja, Nikolina i Jowita, ale znam też Mieszka, Gniewka, Ariela, Franka i chyba tyle.

Oboiście wole takie imiona od jakichś tam zagranicznych, tak jak napisała Yel, żyjemy w Polsce, wiec po co się amerykanizować.
Awatar użytkownika
Kasjopeja
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-10, 14:07

Post autor: Kasjopeja »

Moja koleżanka ma na imię Margarita,a jej siostra Marcjana.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Kasjopeja pisze:Moja koleżanka ma na imię Margarita,a jej siostra Marcjana.
to rodzice mieli spora wyobraźnie. Nie chciałabym się tak nazywać. Nawet nie wiadomo jak się do takiej dziewczyny zwracać. Po drugie Margarita kojarzy mi się jakoś z pizza, a chyba nie powinna ;p
Powinni wprowadzić jakieś ograniczenie w nadawaniu imion, potem jakieś dziecko może mieć cale życie przerąbane przez fanaberie rodziców :?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Kasjopeja pisze:Moja koleżanka ma na imię Margarita
A moja Margareta.

Mama mojej koleżanki chciała ją nazwać Raisa. Właśnie sprawdziłam i imię pochodzi z rosyjskiego. Ale komukolwiek ona to mówiła, każdy robił :shock:
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Rose pisze:Raisa
:mrgreen:
to mi się kojarzy z piosenka Strachy na Lachy "Raisa" - no chodź, chodź ze mną do łózka ;p
czy tylko ja mam takie dziwne skojarzenia z tymi imionami? ;p
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Dziwne imiona mają to do siebie ze się rzucają i czasem jest to brzydatne ale takie "hardcorowe" imiona krzywdzą dziecko.
Mi się podoba Lena, Zuza, Marysia, Marika, Iga, Jagoda ale Gniewka to już przesada.
Ja znam jeszcze osoby z imionami:
Taisa ( 70 letnia kobieta :P ), Cieszynka, Jonasz, Edina.
Awatar użytkownika
Kasjopeja
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-10, 14:07

Post autor: Kasjopeja »

niepokorna pisze:czy tylko ja mam takie dziwne skojarzenia z tymi imionami? ;p
Nie,nie tylko Ty. MI też się tak skojarzyło :)
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Usłyszałam kiedyś, że im bardziej wymyślne imiona dzieci tym większa patologia. I po części się z tym zgadzam. Wiadomo, są też normalne rodziny z dziećmi o dziwnych imionach (dla przykładu mam koleżankę o imieniu Margarita, ma siostrę Gretę i brata Kaspiana (to imię mi się akurat podoba, ale z tego co wiem jej rodzice zastanawiali się też nad Tomasem i Joshuą)).
niepokorna pisze:potem jakieś dziecko może mieć cale życie przerąbane przez fanaberie rodziców :?
Dokładnie. Mam koleżankę Margaretę, która nie cierpi swojego imienia. Jak chcemy ją zdenerwować starczy tylko powiedzieć do niem 'Margareto' lub "Margaretko' (na co dzień po prostu Marga). Chociaż mam też kolegę Raphaela, który ma fioła na punkcie swojego imienia i dostałe szału jeśli ktoś napisze Rafael.

Co do staropolskich imion... mam chrześniaczkę Antosię. :)
niepokorna pisze:Rose napisał/a:
Raisa

:mrgreen:
to mi się kojarzy z piosenka Strachy na Lachy "Raisa" - no chodź, chodź ze mną do łózka ;p
czy tylko ja mam takie dziwne skojarzenia z tymi imionami? ;p
Mi też! Teraz przynajmniej wiem co oznacza ten tytuł. :P
ODPOWIEDZ