pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Bart2
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-06, 06:31

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: Bart2 »

"Solaris" Lema.
Lepiej późno niż wcale. Przyznaję, że nie mogłem się do tego zebrać jednak okazało się, że książka mnie niesamowicie zaskoczyła. Zupełnie inne spojrzenie na obcych i "pierwszy kontakt" niż to do czego zdążyła nas przyzwyczaić hollywoodzkie produkcje. Świetna książka :wink:
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: samba »

Przeczytałam "Gdy ogień gaśnie" Willa Hila, bardzo dobra książka , chociaż mocna. Mamy tutaj opowieść o dziewczynie, która wychowała się w sekcie i po wyjściu z niej konfrontuje się z rzeczywistością oraz zdaje sprawę z tego, że była prze lata okłamywana.
Awatar użytkownika
poweros
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-23, 20:09

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: poweros »

samba pisze: 2018-06-11, 11:42 Przeczytałam "Gdy ogień gaśnie" Willa Hila, bardzo dobra książka , chociaż mocna. Mamy tutaj opowieść o dziewczynie, która wychowała się w sekcie i po wyjściu z niej konfrontuje się z rzeczywistością oraz zdaje sprawę z tego, że była prze lata okłamywana.
Miałem okazję przeczytać i ten opis jak na poziom wciągnięcia mnie przez książkę bardzo powściągliwy :) Nie sądziłem sam że tak mnie zainteresuje, ale przeczytałem ją w parę dni, a to ponad 500 stron. Bardzo mi się podobała, szczególnie, że powoli poznajmy jak szef sekty ojciec John manipuluje, aby podporządkować sobie członków sekty. Inspiracja to historia sekty Gałąź Dawidowa, w zasadzie jej koniec. Ciekaw jestem tylko czy autor sięgał aż do akt sprawy FBI prowadzonej przeciwko tej sekcie jeśli chodzi o szczegóły funkcjonowania tej sekty w książce.
Bart2
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-06, 06:31

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: Bart2 »

samba pisze: 2018-06-11, 11:42 Przeczytałam "Gdy ogień gaśnie" Willa Hila, bardzo dobra książka , chociaż mocna. Mamy tutaj opowieść o dziewczynie, która wychowała się w sekcie i po wyjściu z niej konfrontuje się z rzeczywistością oraz zdaje sprawę z tego, że była prze lata okłamywana.
Niedawno skończyłem tą książkę. Powiem szczerze, że spodziewałem się raczej młodzieżowego czytadła na wakacje a nie tego co dostałem na stronach tej książki. A dostałem wiele bo rzeczywiście sama fabuła jest mocna i logiczna. Mamy tu obraz walki o własne zdanie, własne poglądy, podważanie status quo i dochodzenie prawdy. Bardzo zaimponował mi hart ducha głównej bohaterki Moonbeam. :]
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: samba »

No tak robi wrażenie ta dziewczyna, pewnie gdyby większość osób myślała w taki samodzielny sposób, ludźmi nie dawałoby się tak łatwo manipulować i podporządkowywać. Mnie najbardziej wstrząsnęło na co godzili się członkowie sekty, szczególnie Ci którzy mieli dzieci. Jednak to jak można zmanipulować ludzi jest przerażające.

Poweros - odnośnie akt FBI to myślę, że tak. W posłowiu autor pisał o tym, że robił bardzo szczegółowy research, chociaż przypuszczam, że wiele rzeczy przemilczał z szacunku dla ofiar właśnie.
Awatar użytkownika
poweros
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-23, 20:09

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: poweros »

Taką bazę dla książki szanuję :ok: zupełnie inaczej się czyta, gdy jest wiadomo, że to książka na bazie autentycznych wydarzeń. Naprawdę to niesamowite, że taka sytuacja miała miejsce, choć w USA to chyba było dość powszechne zjawisko sekt itp.
Awatar użytkownika
samba
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2013-02-08, 13:16

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: samba »

No na pewno te z USA są najbardziej znane, jak scjentolodzy, rozsławieni przez Toma Cruisa :). Ale u nas to też jest problem, bo więzy społeczne się coraz bardziej rozluźniają i ludzie szukają różnych grup, gdzie będą przynależeć. W książce też to jest fajnie pokazane na przykładzie rodziny Moonbeam.
Awatar użytkownika
poweros
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-23, 20:09

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: poweros »

Scjentolodzy to temat w ogóle już potężny. Chyba największa sekta na świecie.

Teraz wziąłem się za Hate Alana Gibbonsa - też oparta na autentycznych wydarzeniach :)
Awatar użytkownika
odjechanna
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2018-08-05, 15:39
Kontakt:

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: odjechanna »

Aktualnie czytam Shantaram, mam dopiero kilka rozdziałów za sobą, ale już wiem, że to dobra lektura!
Awatar użytkownika
nono00vf
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-07, 15:28

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: nono00vf »

Ciężko mi coś doradzić w tej materii. Raczej nie będę w stanie pomóc.
Cele są jak magnes. Przyciągają rzeczy potrzebne do ich zrealizowania. - Anthony Robbins
Awatar użytkownika
xoxmiss
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-13, 19:37

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: xoxmiss »

Nie wiem, nie znam się na tym. Dlatego też niezbyt będę mógł w tym pomóc...
jestem mistrzynią starożytnej sztuki tsundoku.
Awatar użytkownika
myslicielka
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-12, 22:18

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: myslicielka »

Och, kocham czytać, daje to duże pole do popisu dla naszego, rozleniwionego przez wszystkie filmy i seriale, umożliwiające nam unikanie książek, mózgu. Ostatnio przeczytałam kilka ciekawych książek takich jak:
- "Błękit" Maji Lunde
- "Nostalgie anioła" Alice Sebold
- "Bez mojej zgody" Jodi Picoult
Polecam, naprawdę niesamowite książki, poruszające i mrożące krew w żyłach.<br/>
Moc słonecznych uśmiechów
xxx myślicielka
gringot
-#
-#
Posty: 200
Rejestracja: 2018-11-18, 18:50

Re: Co czytacie teraz bądź czytaliście ostatnio?

Post autor: gringot »

W prezencie od znajomego ostatnio dotarła do mnie fantastyka "Bardziej fiction niż science" Przybyłowskiej Małgorzaty https://wydawnictwopoligraf.pl/1504/przybylowska-malgorzata/bardziej-fiction-niz-science.html i to właśnie ją czytałem, bardzo ciekawa i wciągająca książka. Według mnie jedna z lepszych jakie miałem okazje czytać.
ODPOWIEDZ