pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kurs przedmałżeński

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Kurs przedmałżeński

Post autor: Rose »

Jest organizowany u Was w parafii?
Uczęszczacie? Na czym polega?
I wszystkie inne uwagi na ten temat.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Kolejna ciekawy pomysl na sciagniecie kasy od swoich owieczek.
Jezeli ktos ,ze z kim byc,wziąć slub to chyba jest tego siwadomy i wie jakie wiaza sie z tym konsekwencje wiec w jakim celu taki kurs?
Tym bardziej na czym mialby on polegac? Na tym co robic w czasie klotni a moze czym kierowac sie kupujac wspolny dom?

Nie widze sensu w czyms takim.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

U mnie w czwartej klasie w szkole na religii będzie, ale ja nie mam zamiaru chodzić, zamiast mieć męża to wolę sobie kota kupić...
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

NAwiedzonA, ale to ma byc w sensie dla osob tak ogolnie ? Ja bylam przekonana,ze dla par ,które zamierzaja sie pobrac.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

No na religii tak dla całej klasy, z reszta ja nie wiem moja szkoła jest powalona.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

NAwiedzonA pisze:No na religii tak dla całej klasy,
No to juz totalnie bez sensu. Czyli wynika z tego ,ze to cos w stylu Wychowania w rodzinie...bez sens.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Mniej więcej, ale ja i tak nie mam zamiaru na to chodzić, bo i tak mi sie t nie przyda.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

NAwiedzonA, wiesz nigdy nie mow hop poki nie przeskoczysz i nawet jak przeskoczysz mozesz stracic rownowage (:
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Tak jak już wspomniałam wolę sobie kupić kota.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:Jest organizowany u Was w parafii?
Tak 3 lata temu bojarze chodziłam i mam już kurs. Chyba było 10 spotkań po mszy, ksiądz poopowiadał o sakramencie małżeństwa, jakieś tam życiowe sytuacje które spotkał. Nie były najgorsze.
Teraz mój chłopak ma u siebie nauki, więc czasem wybieram się z nim w porównaniu z moimi to te są strasznie...nudne.
Za samo zaświadczenie zapłaciłam 50zł, bo taka jest u nas norma. Nie uważam, że jakoś są potrzebne, ale bez nich nie wezmę ślubu kościelnego a taki planuje i chce wziąć.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Za samo zaświadczenie zapłaciłam 50zł, bo taka jest u nas norma. Nie uważam, że jakoś są potrzebne, ale bez nich nie wezmę ślubu kościelnego a taki planuje i chce wziąć.
_________________
Bez zaswiadczenia,ze odbylo sie kurs?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Bez zaswiadczenia,ze odbylo sie kurs?
Po naukach dostajesz zaświadczenie, że odbyłaś kurs przedmałżeńskim bez niego ślubu kościelnego nie dostaniesz.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Kurs przed małżeński jest obowiązkowy. U nas też są takie Można na nie chodzić dobrowolnie wcześniej tak jak np chodziła M., A już przed samym ślubem to oni to załatwiają wszystko na szybko bo zazwyczaj nie ma na nic czasu Jednak odbyć się to musi.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

słyszałam kiedyś na ogłoszeniach, ze są ;D ale nie uczęszczam jeszcze na nie ; ))
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

ja miałam taki kurs w 3 klasie liceum, więc mam już z głowy. Jak kiedyś wpadnę na pomysł, żeby wyjść za mąż to nie będę się musiała włóczyć po kościołach, żeby mi powiedzieli coś, co i tak pewnie mnie wkurzy ;p
Chociaż kiedyś słyszałam, że ksiądz powiedział jakiejś parze, że i tak musi chodzić na te nauki mimo, że mieli ten kurs w szkole.
ODPOWIEDZ