pompy abs, abs pump

wiercenie studni

RPO chce wysyłać uczniów do Katynia.

Wiadomości z kraju, czyli aktualne wydarzenia w kraju.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

RPO chce wysyłać uczniów do Katynia.

Post autor: psychiczna »

Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, zaapelował do minister edukacji o włączenie do szkolnych programów nauczania obowiązkowych wizyt dzieci i młodzieży na cmentarzu w Katyniu.
Więcej możecie przeczytać tutaj: http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... a-,54765,1

To dobry pomysł czy może kolejne pudło?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

O ludzie...
I co jeszcze?
Jeśli już mają takie pomysły to może dzieci powinny też obowiązkowo zwiedzać obozy koncentracyjne, albo inne cmentarze.
Jak dla mnie to śmiech na sali puste krzesła :lol:
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Nie widzę tego pomysłu zastosowanego w praktyce. Zbyt dużo przeszkód organizacyjnych. Ale na moje... To wcale nie jest takie głupie. Ale bardzo, bardzo wątpię, żeby doszło kiedyś do skutku.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Pomysł sam w sobie mi się podoba. Uważam, że taki rodzaj nauki jest o wiele ciekawszy niż siedzenie w ławce i czytanie podręcznika, ale niestety jest wiele przeszkód, które nie tak łatwo zlikwidować.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Kolejny pomysl,ktory i tak zapewne nie wypali.
Jezeli Katyn to oboz Auschwitz, pomnik 3krzyzy w Gdansku itd itd... mozna byloby tego wymieniac i wymieniac bo przeciez Katyn byl tragedia ale nie tylko tam ona sie wydarzyła .
Pomysl sam w sobie fajny,bo jednak przybliza polska historie i cos sie jednak dzieje lecz z drugiej strony historia w szkolach jest juz tak okrojona i dodawanie kolejnego ''punktu'' nie wiem czy jest takie dobre.
Tym bardziej,ze szkoly nie maja kasy aby organizowac takie wycieczki, dla kazdej szkoly to jednak b duzy koszt,a nie chce mi sie wierzyc ,ze panstwo da na to fundusze.

Pomysl nie jest zly ale jak juz MEN sie wypowiedzial,problem bedzie w organizacji.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

W praktyce tego nie widzę...
Ale pomysł sam w sobie nie jest taki zły, przecież tam zginęło ok 21 tys. Polaków. I to sama elita. Niektóre kraje w Europie nawet nie wiedzą, że takie zdarzenie miało miejsce.
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

Ja to popieram, ale to też będzie kosztowało rodziców uczniów, którzy nie wszyscy mają kasy jak lodu w zamrażarce.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

FunksterGangster pisze:dzieci powinny też obowiązkowo zwiedzać obozy koncentracyjne,
Przecież chyba każdy uczeń musi chociaż raz być w Auschwitz.


Mi to obojętne.
Chętnie bym pojechała gdybym miała kasę.
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

[quote="SynSula"]FunksterGangster napisał/a:
dzieci powinny też obowiązkowo zwiedzać obozy koncentracyjne,

Coś pozmieniałaś, bo nic takiego nie pisałem, tylko NAwiedzonA, jakiś błąd.
A co do tego to u mnie tak jest, że w 2 gim obowiązkowa wycieczka do Oświęcimia jest.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Rzeczywiście. ;k

Nie wiem, czemu tak się stało.
Atreju
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-15, 20:30
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Atreju »

Ja nie wiem czy ten pomysł będzie zrealizowany. Niedługo chyba będziemy mieli nowego RPO i to od niego będzie zależało, czy ten pomysł trafi do Sejmu(?) czy nie.

Jednak uważam, że pomysł jest dość dobry, ale mógłby być finansowany przez państwo.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Pośród całej swojej edukacji nigdy ze szkoły nie byłam w takich miejscach, prywatnie tylko w Oświęcimiu.
Obecnie wszystko zależy szkoły, miejsca i przede wszystkim pieniędzy.
Pomysł może i dobry jak napisała marionetkowa chodzi o przekazywanie historii a takie miejsca sądzę są warte zobaczenia.
Teraz o Katyniu będzie i jest głośno więc nic dziwnego, że taki pomysł powstał. Czy przejdzie? Wątpię a nawet jeśli to Państwo znając życie nie będzie tego dofinansowywać a przeciętnego rodzica raczej nie będzie stać na to stać.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

U mnie jest obowiązkowa wycieczka do Oświęcimia,nawet tak się składa, że byliśmy w tym tygodniu.

Teraz po tragedii Katyń nabrał drugiego znaczenia, więc może i rzeczywiście warto byłoby coś takiego wprowadzić, jednak nie wiem czy w praktyce będzie to zrealizowane.
ODPOWIEDZ