pompy abs, abs pump

wiercenie studni

osiemnastka

Każdy z nas walczy z problemami. Razem zawsze łatwiej je pokonać.
Awatar użytkownika
kaśśś177
-#
-#
Posty: 466
Rejestracja: 2009-05-21, 17:18

osiemnastka

Post autor: kaśśś177 »

mam problem z osiemnastką. mam zamiar urządzić ją w domu, zaprosić ok 15 osób i kompletnie nie wiem od czego zacząć organizownie, ile ma być alkoholu i czy wódka piwo i szampan wystarczą, czy stół ma być 'tradycyjny' czy szwedzki, co podać do jedzenia, ile kasy muszę mieć w zapasie itd. osiemnastka ma być 2 lub 3 maja więc jeszcze sporo czasu, ale chciałabym mieć chociaż ogólny plan by wiedzieć na co muszę namówić rodziców, więc pomocy.
ps. może mieliście już osiemnastkę? jak to u was wyglądało?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

kaśśś177 co do ilości to myślę, że jeśli kupisz więcej piwa to nie będzie trzeba tyle wódki i na odwrót. Osobiście wybrałabym stół szwedzki ze względu na to, żeby na własnej imprezie nie robić za kelnera. Jakieś przekąski, paluszki i chipsy oraz napoje powinny wystarczyć. Musisz to sobie przeliczyć i w koszty warto wrzucić również ew. szkody gdyby ktoś za dużo wypił i narozrabiał.
Awatar użytkownika
Burning
-#
-#
Posty: 726
Rejestracja: 2009-08-17, 20:29
Lokalizacja: Krk

Post autor: Burning »

No ja proponuje Szwedzki stół ;)
Ostatnio zmieniony 2010-02-27, 13:25 przez Burning, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja już dawno po.
kaśśś177, ja tak jak psychiczna, proponuję zrobić szwedzki stół, żebyś mogła świętować razem ze swoimi gośćmi.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Na osiemnastkę nie powinno był piwa, ani szampana. Nie polecam mieszać. Ile alko ma być to już zależy kogo zapraszasz. Ja wychowałem się w takim systemie, że powinnaś zrobić coś dobrego do jedzenia i kupić litr jakiegoś lepszego alkoholu np. Finlandii, a każdy ze sobą przynosi 0,5. Połówki pękają pojedynczo, zwykle Starogardzkie :] a jak się skończą wyjmujesz gwoździa programu i jak nie starczy wychodzi się po jeszcze.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Cyklon pisze:Na osiemnastkę nie powinno był piwa, ani szampana.
aha czyli wg. Ciebie każdy ma pić wódkę tak? Wiadomo, że nie powinno się mieszać alkoholu, ale nie można narzucać czegoś gościom.
Myślę, że wódka i piwo powinny być w większości i wystarczyć no i może szampan do jakiegoś toastu, ale tez niekoniecznie.
Też myślę, że szwedzki stół będzie najlepszym rozwiązaniem. A na nim coś dobrego do zjedzenia, jakieś przekąski, napoje itp.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Może trochę źle się wyraziłem, moja wina, wino może nawet być wg mnie. Nie na jednej osiemnastce byłem i wierz mi piwa, ani tym bardziej szampana nie było. Bo to osiemnastka w sumie. Każdy powinien znać jakoś swoich znajomych, jak nie to zawsze można się spytać co piją, ale sama wódka to nie najgorsze rozwiązanie, a ja myślę że i lepsze.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Cyklon pisze:Każdy powinien znać jakoś swoich znajomych
właśnie w sumie to wszystko zależy od upodobania osób, które się zaprasza.
Ja np. nie chciałabym żeby na imprezie była sama wódka, ale znowu jakby było samo wino to bym się nie obraziła. Uwielbiam wino 8)
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

sama wódka to nie najgorsze rozwiązanie, a ja myślę że i lepsze.
Myślę, że najgorsze co można zrobić to kupić to co samemu się lubi nie licząc z innymi. Jeśli to ma być porządna impreza, którą zapamięta się na długo to nie powinno zabraknąć ani wódki ani piwa. Z szampanem to już inna bajka, bo można kupić tak żeby starczyło dla wszystkich na toast i wsio.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Cyklon pisze:Na osiemnastkę nie powinno był piwa
też mi się tak wydaje.
Wiadomo, może ktoś nie lubi wódki wtedy niech pije drinki, jeżeli ktoś będzie mieszać to będą bełty.. a tego raczej nie chcesz
Co do szampana to tak za wzniesienie toastu za zdrowie solenizantki.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

kaśśś177 pisze:, ile ma być alkoholu i czy wódka piwo i szampan
jak ktos wyzej juz napisal. Kup cos napereawde dobrego i niech kazdy przeniesie jeszcze po 0,5 albo piwo czy co tam jeszcze sie chce.

a co do jedzenia to hm stol szwedzki jest najlepszym rozwiazaniem.Jakies dobre kanapeczki,chipsy,paluszki zawsze mozna zamowic pizze xD
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

uniqex33 pisze:Wiadomo, może ktoś nie lubi wódki wtedy niech pije drinki, jeżeli ktoś będzie mieszać to będą bełty.. a tego raczej nie chcesz
jak ktoś wypije za dużo czegokolwiek to może wyjść to samo.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

niepokorna, no ale jak sie wymiesza to za fajnie pożniej nie jest
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

coś o tym wiem, ale w nadmiarze też bywa nieciekawie.
Pijanych osób się nie uniknie niestety
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

niepokorna pisze:Pijanych osób się nie uniknie niestety
raczej nie ;D
ODPOWIEDZ