pompy abs, abs pump

wiercenie studni

"Mały książe"

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
Wicia
-#
-#
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-26, 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Wicia »

"Mały Książę" na długo pozostanie w mej pamięci... Zafascynowały mnie postacie pijaka i latarnika, już sama nie wiem czemu.
Awatar użytkownika
Kotnie Bejbe
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2011-01-04, 23:49

Post autor: Kotnie Bejbe »

Książka mi się podobała. Właściwie "Mały Książę" jest jedyną lekturą, którą z przyjemnością przeczytałem. Lubię punkt widzenia dzieci, jest fascynujący.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Piękna książka. Lekka i przyjemna, a w dodatku pouczająca. Chyba jedyna lektura w gimnazjum, którą przeczytałam do samego końca w zaledwie dwa dni. Do teraz często wracam do cytatów z tej książki, nawet chyba na próbnym egzaminie gimnazjalnym się do niej odwoływałam.
Awatar użytkownika
przedsamobójca
-#
-#
Posty: 642
Rejestracja: 2011-10-14, 12:57

Post autor: przedsamobójca »

"Mały Książę" to jedna z moich ulubionych książek. Czytałam z 5 razy i na pewno do niej jeszcze powrócę.
Awatar użytkownika
LejdiCzoklet
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2011-11-13, 17:00
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: LejdiCzoklet »

Jak czytałam tą lekturę na początku myślałam "co za idiota daje takie książki do podstawy programowej gimnazjum , przecież to jest jak bajeczka dla 5-cio latka" ale po omówieniu w szkole aż przeczytałam drugi raz , teraz jest jednym z utworów które przewodzą moim życiem
Awatar użytkownika
przedsamobójca
-#
-#
Posty: 642
Rejestracja: 2011-10-14, 12:57

Post autor: przedsamobójca »

LejdiCzoklet pisze:"co za idiota daje takie książki do podstawy programowej gimnazjum , przecież to jest jak bajeczka dla 5-cio latka"
Ja nigdy tak nie pomyślałam. Ale to prawda - to książka dla dorosłych i dla dzieci, z tym, że dziecko inaczej ją zrozumie.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Przepiękna książka. Dla osoby w każdym wieku - dla dziecka i starca. Czytałam kilka razy i nigdy mi się nie znudziła.
Awatar użytkownika
wiedźminka
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2013-01-18, 18:13
Lokalizacja: Legnica

Post autor: wiedźminka »

A ja uważam, że tę książkę można interpretować wiele razy i na każdym etapie edukacji widzieć w niej coś nowego. Mi "Mały Książę" bardzo się spodobał.
"Gdybym miał pięćdziesiąt trzy minuty czasu - powiedział sobie Mały Książę - poszedłbym powolutku w kierunku studni..."
W moim środowisku również spotkałam się z opiniami negatywnymi, ale rozumiem, że jest to książka, która może komuś nie przypaść do gustu :)
1sport_pl
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2012-10-01, 19:30

Post autor: 1sport_pl »

"Mały Książę" to książka nie dla 5-latków. Nie można jej rozumieć tylko i wyłącznie w dosłownym znaczeniu. ''Mały Książę" traktuje o miłości, egoizmie, poświęceniu. Pokazuje w krzywym zwierciadle świat dorosłych. Polecam też inne książki tego autora, szczególnie "Twierdzę".
prowodnikow
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-21, 13:39

Post autor: prowodnikow »

1sport_pl pisze:"Mały Książę" to książka nie dla 5-latków. Nie można jej rozumieć tylko i wyłącznie w dosłownym znaczeniu. ''Mały Książę" traktuje o miłości, egoizmie, poświęceniu. Pokazuje w krzywym zwierciadle świat dorosłych. Polecam też inne książki tego autora, szczególnie "Twierdzę".
Zgadzam się z Tobą w 100%. Ludzie traktują tą książkę jak bajeczkę, ale w rzeczywistości ta książka niesie ze sobą ogromne ilości rzeczy z codziennego życia.
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Tak, kocham "Małego Księcia". To zdecydowanie jest książka, którą powinien znać każdy. "Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś".
ance
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-06, 13:30

Post autor: ance »

Piękna ksiązka, zawiera dużo życiowej mądrości. Znacie podobne tytuły? Taki które poruszją serce?
HateMonday
VIP
VIP
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-09, 15:54

Post autor: HateMonday »

Jednym z moich ulubionych pisarzy, którzy potrafią sprawić "poruszenie serce" jest Paulo Coelho - serdecznie polecam :)
pyskacz
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2014-08-28, 19:17

Post autor: pyskacz »

Axel Munthe i Księga z San Miechael - ale do kupienia już tylko w antykwariatach.
Awatar użytkownika
mickeymouse
-#
-#
Posty: 97
Rejestracja: 2012-01-05, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mickeymouse »

ance pisze:Piękna ksiązka, zawiera dużo życiowej mądrości. Znacie podobne tytuły? Taki które poruszją serce?
Generalnie książki Paulo Coelho, niedługo wychodzi jakaś biblia inspiracji, którą piszą sami znaczący pisarze w tej tematyce. "Siła Serca."
ODPOWIEDZ