pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Nowa podstawa programowa.

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Nowa podstawa programowa.

Post autor: Heroine. »

Wprowadzona została nowa podstawa programowa.
Nie do końca orientuję się jakie roczniki ruszyły z nową reformą.
Uważacie, że to dobry pomysł zmieniać podręczniki, kryteria oceny, zakres wiedzy - program nauczania?
Z nową podstawą został też wprowadzony obowiązkowo drugi język w szkołach.
Podoba Wam się to? A może od początku byliście przeciwni?
Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Debilizm. Jeśli już to nowe podręczniki, poziom nauczania itd powinni wprowadzać dla dzieci, które dopiero zaczynają edukacje. Tak samo powinni zrobić z matura z matematyki.
Awatar użytkownika
You_Like?
-#
-#
Posty: 221
Rejestracja: 2009-09-21, 18:45

Post autor: You_Like? »

Dla mnie to kolejna chora rzecz. Niedługo to trzeba będzie pisać egzaminy w przedszkolu żeby dostać się do podstawówki.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Co zmiana, to gorsza.

Zastanawiam się, co jeszcze wymyślą.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Bells pisze:Uważacie, że to dobry pomysł zmieniać podręczniki, kryteria oceny, zakres wiedzy - program nauczania?
Moja mama wciąż wyzywa. Moja siostra poszła teraz do gimnazjum - musi mieć wszystkie nowe podręczniki, nie może odkupić, 400 zł poszło się je'bać (za przeproszeniem). Pójdzie do liceum i też będzie musiała kupować wszystkie podręczniki.
Mama wciąż krzyczy "Dlaczego to my musimy płacić za reformę?!"
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Re: Nowa podstawa programowa.

Post autor: psychiczna »

Bells pisze:Z nową podstawą został też wprowadzony obowiązkowo drugi język w szkołach.
To mi się podoba. Sama uczę się tylko jednego języka i wiem, że kiedy pójdę do szkoły ponadgimnazjalnej będą ode mnie wymagać dwóch i nikogo nie będzie obchodzić tłumaczenie, że w gimnazjum był tylko jeden.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Powiem tyle: przewalone. Dziś na chemii pani powiedziała, że mamy się uczyć od nowa nazw wszystkich związków, bo weszło nowe nazewnictwo. Nic z tego ni czaję. Nazy sa tak kosmiczne i długie, że się w głowie nie mieści.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Bells pisze:Z nową podstawą został też wprowadzony obowiązkowo drugi język w szkołach.
Zarówno w gimnazjum jaki i liceum uczyłam się dwóch języków obcych. Ocena z tego języka była wpisywana na świadectwie w rubryce "Zajęcia dodatkowe", a w całej szkole znalazło się tylko kilka osób, które zbuntowały się i nie chodziły na te zajęcia.
Zgadzam się z Psychiczną i uważam, że ta zmiana jest ok. Wart znać choć podstawy jakiegoś obcego języka. Cóż, zachciało się globalizacji...;]
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Rose pisze:Zarówno w gimnazjum jaki i liceum uczyłam się dwóch języków obcych. Ocena z tego języka była wpisywana na świadectwie w rubryce "Zajęcia dodatkowe"
Ja miałam i w poprzednim gimnazjum i w tym, do którego chodzę teraz :)
Nie były to zajęcia dodatkowe. Po prostu normalne, obowiązkowe lekcje, uważam, że to dobry pomysł, aby takie lekcje były teraz w każdej szkole.

Ale tak ogólnie nie jestem zadowolona z nowej ustawy.
Moja siostra poszła teraz do 1 gim. i książki, które musi mieć od moich starych różnią się tylko okładką i większą ilością obrazków :?
bezsens.
czstkamki
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-02, 11:44
Lokalizacja: 59-900 Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: czstkamki »

Moim zdaniem ta podstawa jest bez sensu.
ODPOWIEDZ