pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Zwierzęta=ludzie

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Zwierzęta=ludzie

Post autor: Empatia »

Wiele razy spotkałam się z tym zdaniem. Śmiem nawet powiedzieć, że czasem ludzie są gorsi od zwierząt. Jak uważacie - należy przekreślić znak '=', czy jest on słuszny w tym stwierdzeniu?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Wg mnie zwierzęta powinny być ważniejsze niż ludzie... Przecież to dzięki zachowana jest jakaś równowaga w przyrodzie.

Więcej na ten temat ode mnie nie wyciągniecie...
Awatar użytkownika
usiek
-#
-#
Posty: 307
Rejestracja: 2009-09-09, 20:01
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: usiek »

Ciekawy temat.

Wszystko zależy od punktu widzenia.

Można postawić znak równości. Zwierzęta mają takie same prawa jak ludzie, nie wolno ich zabijać, znęcać się nad nimi, traktować jak zabawki, rzeczy...
Notabene, kary za znęcanie się nad zwierzętami są zdecydowanie zbyt łagodne.

Jednak nie zawsze ten znak równości pasuje. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, a zwierzęta aby towarzyszyły człowiekowi, służyły mu jako pokarm. Z tego by wynikało, że człowiek od zwierzęcia jest ważniejszy. Jednak nic nie usprawiedliwia bestialskiego traktowania zwierząt i niehumanitarnego zabijania ich, szczególnie dla "rozrywki".

Jak już powiedziała Niki, czasami ludzie naprawdę są gorsi od zwierząt. Mordować siebie nawzajem bez celu, zabijać rodzinę, bliskich? Ale to już inny wątek. Często zwierzęta wykazują więcej uczuć, przywiązania, wierności niż ludzie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ja się zgadzam z tym twierdzeniem.

Zwierzęta potrafią być lepszymi przyjaciółmi niż ludzie. Za każdą błahostkę potrafią się odwdzięczyć, podczas gdy człowiek, zamiast się odwdzięczyć, zada cios.
One mają też uczucia, powyższy przykład może świadczyć o tym, że niekiedy zwierzęta mają więcej uczuć niż my. Nie wyobrażam sobie życia bez zwierząt, no :)
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Niki pisze:Zwierzęta potrafią być lepszymi przyjaciółmi niż ludzie. Za każdą błahostkę potrafią się odwdzięczyć, podczas gdy człowiek, zamiast się odwdzięczyć, zada cios.
Dokładnie. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, chociaż
Niki pisze:Śmiem nawet powiedzieć, że czasem ludzie są gorsi od zwierząt.
Awatar użytkownika
moo
-#
-#
Posty: 46
Rejestracja: 2009-09-11, 09:36

Post autor: moo »

zwierzęta zawsze się odwdzięczają a ludzie nie.
to jest taka istotna różnica.
poza tym zwierzęta kochają bezwarunkowo i wiecznie.
największymi chyba moimi wrogami są ludzie robiący im krzywdę.
takim to bym nie żałowała tortur.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Myślę, że usiek ma rację. Wszystko zależy od punktu widzenia.
Owszem, zwierzęta są kochane, niewinne i w ogóle potrafią się zachować, w przeciwieństwie do niektórych ludzi, ale... Skoro są takimi naszymi towarzyszami to raczej my jesteśmy od nich trochę ważniejsi. Nie oznacza to, że mamy prawo się nad nimi znęcać itp, bo tego nienawidzę, ale że po prostu... Człowiek to człowiek, a zwierzę to zwierzę. Dwa gatunki, że tak powiem, choć można się uprzeć, że człowiek to ssak, czyli też należy do fauny. Tak sobie teraz pomyślałam, że ludzie czasem traktują lepiej zwierzęta niż siebie nawzajem. Dajmy na to, tyle mamy głodujących, a oni kupują jakieś najlepsze, najdroższe żarełko dla pupili, totalnie ignorując głód na świecie.
Ja bym chyba jednak zamiast "=" postawiła jakiś znak zgody, przyjaźni i szacunku.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

selene pisze:Tak sobie teraz pomyślałam, że ludzie czasem traktują lepiej zwierzęta niż siebie nawzajem. Dajmy na to, tyle mamy głodujących, a oni kupują jakieś najlepsze, najdroższe żarełko dla pupili, totalnie ignorując głód na świecie.
Ale to człowiek człowiekowi zgotował ten los. To przez jakiegoś człowieka ktoś głoduje.
Chcąc czy nie chcąc całe zło jest zasługą ludzi.
Co wskazuje na ignorancje i nieczułość naszego społeczeństwa.
A zwierzaki są zupełnie inne.
Niestety ludzie ich także nie szanują . Aż mnie nosi jak widzę co my im robimy...

Uważam, że człowiek upada coraz niżej. Znak "=" nie jest prawdą.
Awatar użytkownika
dorsoni
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2009-09-25, 14:14

Post autor: dorsoni »

Pies mądrzejszy od człowieka,
Nim ugryzie pierwej szczeka
ODPOWIEDZ