pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Najmniej przydatne przedmioty

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Technika- i tak nie robi się na niej nic przydatnego. No bo kogo obchodzi coś o instalacji jakiejś tam? Kiedyś to się szyło, wyszywało, robiło np. jakieś karmiki itp. A teraz jest to zupełnie niepotrzebne.
Eleazar
-#
-#
Posty: 164
Rejestracja: 2010-04-17, 20:54

Post autor: Eleazar »

Wszystkie przedmioty, które nie przydadzą nam się w przyszłości.
Na przykład ja wiążę przyszłość z medycyną (lekarz/weterynarz/farmaceuta), więc po co mi WOS, historia, fizyka albo rosyjski? -.-'
Ewentualnie WDŻWR. Po co ma uświadamiać szkoła, skoro spóźnia się już o kilka lat, bo bardziej uświadamia internet lub starsi znajomi? : D
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Eleazar pisze:więc po co mi WOS, historia, fizyka albo rosyjski? -.-'
bo jakbyś nie miał ich wszystkich, to byś nie wiedział, co Ci najbardziej przypadnie do gustu, w jakim kierunku rozwiną się Twoje zainteresowania i umiejętności. Zresztą w szkole podst., gimnazjum i liceum chodzi głównie o wszechstronny rozwój, na ukierunkowanie się jest czas na studiach.

Obecnie najmniej przydatne są dla mnie przedmioty, o których wiem, że wiedza z nich na pewno mi się nie przyda w przyszłej pracy. Takie, które zapełniają nam tylko plan zajęć.
I ćwiczenia u mnie są totalnie bez sensu, zamiast pisać jakiś pisma, wnioski czy cokolwiek praktycznego, my w kółko powtarzamy teorię.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Kto nie zna historii ten wiecznie pozostanie dzieckiem.
Czy jakoś tak.

Najmniej przydatny przedmiot? Według mnie, religia.
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

języki obce - nie wszystkim się przydaje, nawet większości
informatyka w podstawówce i gimnazjum - może są wyjątki, ale u mnie w podstawówce rysowaliśmy tylko w paincie i nic więcej, a w gim. w 1 kl. w wordzie, a w 2 w exelu, nie wiem jak w trzeciej
chemia - po co znać te wszystkie wzory??
50/50 biologia - trzeba wiedzieć co się dzieje z naszym organizmem, ale nie jakieś komórki, czy budowę rośliny
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

yy... religia, muzyka, plastyka.
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Ogolnie niepotrzebna do zycia jest mi religia.
A tak po za tym z kazdego przedmiotu mozna wyroznic dzial ktory jest do zycia nie potrzebny (najwiecej z matematyki)
Awatar użytkownika
Martucha
-#
-#
Posty: 524
Rejestracja: 2010-05-02, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Martucha »

biologia - częściowo,
chemia - w ogóle nie mam pojęcia, co z tego mi się w życiu przyda, bo jak do tej pory to kompletnie nic mi się nie przydało
religia - dlaczego uczymy się tylko o religii chreścijańskiej? chciałabym dowiedzieć się czegoś o innych religiach, bo to ciekawy temat.
informatyka - jestem w pierwszej LO i robimy kartki świąteczne w Wordzie :shock: To mam mi się gdzieś przydać?
technika - nie mam pojęcia co ten przedmit w ogóle robi w szkole
fizyka - nie rozumiem, więc nie powinno być jej w szkole :D:D
Awatar użytkownika
Eroll
-#
-#
Posty: 112
Rejestracja: 2010-05-04, 15:08

Post autor: Eroll »

Do gimnazjum włącznie wszystko jest przydatne, bo ta wiedza jest i tak na marnym poziomie, więc nic nie zaszkodzi jeżeli się czegoś nauczymy.

Może nie będę obiektywna, ale nigdy nie rozumiałam po co w szkole średniej mam się uczyć podstaw przedsiębiorczości, woku, po, tak dużo godzin historii i reszty przedmiotów nieprofilowanych. Reszta ujdzie, jest przydatna.
fizyka - nie rozumiem, więc nie powinno być jej w szkole :D :D
za***isty argument.
religia - dlaczego uczymy się tylko o religii chreścijańskiej? chciałabym dowiedzieć się czegoś o innych religiach, bo to ciekawy temat.
Bo jesteś chrześcijanką i mieszkasz w kraju chrześcijańskim. Ale to zależy od lekcji, jak poprosicie księdza/katechetkę, to z pewnością opowie Wam o innych religiach.
FunksterGangster pisze:języki obce - nie wszystkim się przydaje, nawet większości
Języki obce nieprzydatne w dzisiejszych czasach?! Człowieku...
Awatar użytkownika
Martucha
-#
-#
Posty: 524
Rejestracja: 2010-05-02, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Martucha »

Eroll pisze:Bo jesteś chrześcijanką i mieszkasz w kraju chrześcijańskim.
Polska jest krajem świeckim. Nie każdy Polak jest chrześcijaninem i powinien mieć prawo do uczenia się swojej religi. W szkołach uczymy się tylko o religii chrześcijańskiej. dlaczego inni nie mogą uczyć się np. o buddyźmie, islamie czy czym tam jeszcze.?
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Martucha pisze:Nie każdy Polak jest chrześcijaninem
i nie każdy musi chodzić na religię. U mnie w liceum kolega nie chodził i nie miał z tego tytułu żadnych trudności.

Dla mnie religia jest zbędna. Jeśli ktoś jest chrześcijaninem i chce zgłębiać swoją wiedzę i wiarę to może to robić poza szkołą, w kościołach itp. instytucjach, które powinny temu służyć.
Awatar użytkownika
Eroll
-#
-#
Posty: 112
Rejestracja: 2010-05-04, 15:08

Post autor: Eroll »

Zaje.bisty Wam moderuje? To przecież nie wulgaryzm :P
Martucha pisze: Polska jest krajem świeckim.
Polska nie jest krajem świeckim :?
Dlatego nie będziesz się uczyć o buddyzmie, islamie itd. bo jesteśmy państwem katolickim. Chyba, że zmienisz religię i poszukasz sobie instytucji, które to oferują.

W dzisiejszych czasach na 30 uczniów w klasie na religię nie chodzi 15 i jest ok. Nikt Cię nie zmusza. To jest wolny kraj. Jeżeli uważasz się za chrześcijankę, to nikt nie zrobi Ci osobnego przedmiotu: Buddyzm.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Eroll pisze: Polska nie jest krajem świeckim :?
Polska jest krajem świeckim tylko, że w praktyce wygląda to co najmniej dyskusyjne.
Awatar użytkownika
Eroll
-#
-#
Posty: 112
Rejestracja: 2010-05-04, 15:08

Post autor: Eroll »

niepokorna pisze:Polska jest krajem świeckim tylko, że w praktyce wygląda to co najmniej dyskusyjne.
Pokaż mi gdzieś jakąś wzmiankę o tym. Bo wszystkie dokumenty jakie ja do tej pory czytałam mówią, że jesteśmy krajem katolickim, ściślej rzymsko-katolickim, ale na wikipedii opierać się nie będę, więc poczekam.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Jak dla mnie to religia, przedsiębiorczość, albo prawo i ekonomika ( w moim przypadku to prawie to samo)
ODPOWIEDZ