pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Najmniej przydatne przedmioty

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Najmniej przydatne przedmioty

Post autor: Empatia »

Nie chodzi tu o przedmiot, którego nie lubicie, tylko o obiektywną ocenę przedmiotów, które są nie potrzebne.
Uważacie, że mamy takie? Które chcielibyście usunąć, bo są nieprzydatne? Dlaczego?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Moim zdaniem przedmioty takie jak muzyka, plastyka, technika, wf, no i może religia są niepotrzebne.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Do listy psychicznej dodam WDŻ
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Muzyka, plastyka, WOK (na którym i tak nic nie robimy).
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

moim zdaniem tak do podstawówki/gimnazjum wszytkie są potrzebne. Jakby ich nie było, to gdzie śpiewak, gimnastyczka, artystka, architekt i teolog mają "odkryć" swe zamiłowanie i/lub talent do tychże przedmiotów?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

TECHNIKA. No po co dziewczynie wiedzieć jak zbudowana jest pralka czy odkurzacz? Nie rozumiem tego, na technice głownie uczyliśmy się takich rzeczy, raz tylko było coś dla dziewczyn - szycie. Uważam, że technika nie powinna być obowiązkowym przedmiotem albo zrobić tak, że chłopcy będą mieć tę technikę, będą sobie tam grzebać w pralkach i telefonach, a dziewczyny powinny mieć drugi przedmiot związany np. z modą, czy z tym, jak się malować, żeby nie nałożyć kilo tapety.

No i takie przedmioty jak wymienione wyżej, plastyka, muzyka itp. Powinny być, ale dla osob, które się tym interesują, Takie dopełnienie zainteresowań. Czyli chcesz - chodzisz, nie chcesz - nie chodzi. Nie umiem malować, nie umiem śpiewać, dla mnie te przedmioty to męczarnia.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Plastyka, muzyka, technika - to totalnie niepotrzebne przedmioty.
Niki pisze:Nie umiem malować, nie umiem śpiewać, dla mnie te przedmioty to męczarnia.
Właśnie. Nie każdy musi mieć nie wiadomo jaki talent.
Ogólnie to twierdzę, że na takich przedmiotach uczniowie są niewłaściwie oceniani.

Śpiewam w przedstawieniach. Gram na instrumentach. Układam piosenki na apele. I co? Byłam zagrożona z muzyki...
A wszystko przez to, że nie umiem grać na za***nym flecie... !

Mogłabym umieć grać na każdym innym instrumencie, ale i tak byłabym zagrożona przez flet.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

wszystkie :P

wchodząc w szczegóły to wymieniłabym technike, historie, religie, PO.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

ewcia9494 pisze:moim zdaniem tak do podstawówki/gimnazjum wszytkie są potrzebne. Jakby ich nie było, to gdzie śpiewak, gimnastyczka, artystka, architekt i teolog mają "odkryć" swe zamiłowanie i/lub talent do tychże przedmiotów?
Zgadzam się z tą wypowiedzią. Gdy przeczytałam tytuł tego tematu "najmniej przydatne przedmioty" to z zdumieniem odkryłam, że nic mi nie przychodzi do głowy. To dzięki temu, że jest ich tyle można odnaleźć swoje zainteresowania. Chociaż może byłoby lepiej, gdyby taka religia, technika i sztuka (muzyka, plastyka) były zajęciami dla chętnych. Każdy mógłby wybrać sobie to co chce.
Niki pisze: Uważam, że technika nie powinna być obowiązkowym przedmiotem albo zrobić tak, że chłopcy będą mieć tę technikę, będą sobie tam grzebać w pralkach i telefonach, a dziewczyny powinny mieć drugi przedmiot związany np. z modą, czy z tym, jak się malować, żeby nie nałożyć kilo tapety.
Tak, tylko pamiętajmy o tym, że niektóre dziewczyny wolą majsterkować. Ja bym wolała tego tak nie rozgraniczać ze względu na płeć ;).
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Moim zdaniem każdy przedmiot jest przydatny. Nie wykreśliłabym żadnego, ale niektóre z obowiązkowych, powinny być dla chętnych. Mam na myśli przedmioty wyżej wymienione- plastyka, muzyka, wok, technika itp. Jak już zostało powiedziane-nie każdy posiada zdolności plastyczne czy muzyczne, dlatego siedzenie na takich lekcjach z przymusu jest bez sensu. Te powinny być nieobowiązkowe. Jeśli ktoś się interesuje- w porządku, niechaj chodzi i się rozwija. Jeśli chodzi o wf - 2h tygodniowo. Co do religii- 1h w tygodniu. Wystarczy. Taka moja reforma.
Jigga
-#
-#
Posty: 115
Rejestracja: 2009-08-26, 00:05
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Jigga »

Moim zdaniem muzyka i plastyka nie jest potrzebna. Jeżeli ktoś nie ma do tego talentu, nie sposób nauczyć go śpiewać czy rysować.
Awatar użytkownika
Darcia
-#
-#
Posty: 73
Rejestracja: 2009-09-14, 12:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Darcia »

Może nie tyle są niepotrzebne, co uważam, że powinny być na zasadzie chcesz - chodzisz, nie chcesz - nie chodzisz i nie ponosisz konsekwencji: plastyka, muzyka, technika, religia (choć to na szczęście obowiązkowe nie jest), informatyka.
Agatha18
VIP
VIP
Posty: 24
Rejestracja: 2009-09-16, 18:49

Post autor: Agatha18 »

w-f
historia
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Darcia pisze: informatyka.
CO?! Informatyka jest jak najbardziej potrzebna. Przecież w dzisiejszych czasach bez umiejętności posługiwania się komputerem można zginąć.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

NAwiedzonA pisze:
Darcia pisze: informatyka.
CO?! Informatyka jest jak najbardziej potrzebna. Przecież w dzisiejszych czasach bez umiejętności posługiwania się komputerem można zginąć.
Całkowicie się zgadzam W szczególności na studiach Bez tego ani rusz Poza tym nawet w pracy teraz wszystko jest skomputeryzowane.
ODPOWIEDZ