pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Zawodówka, Technikum czy Liceum?

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Zawodówka, Technikum czy Liceum?

Post autor: kashmira »

Większość z nas, była, chodzi albo ma zamiar wybrać się do szkoły średniej. Jak oceniacie swój wybór? Uważacie, że zawodówka jest dla osób "głupich"? Liceum to natomiast "sama śmietanka"? I na koniec Technikum - czy w ogóle jest sens wybierać się do takiej szkoły na 4 lata?
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

M. pisze:Uważacie, że zawodówka jest dla osób "głupich"?
Nie. Ludzie maja różne zdolności... To nie czyni ich głupimi.

Ja zamierzam pójść do liceum ze względu na to, że zanudziłabym się w zawodówce, czy technikum...
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja skończyłam liceum i nie żałuje swojego wyboru.
M. pisze:Liceum to natomiast "sama śmietanka"?
Omawiamy ten sam materiał co technika, tylko im dochodzą jeszcze przedmioty zawodowe, a nam więcej godzin przedmiotów kierunkowych (chyba, że jest to liceum ogólne bez żadnego rozszerzenia). Jednak co chwilę słyszeliśmy od nauczycieli: "Wy jesteście perełkami i musicie dać z siebie wszystko", tym właśnie nauczyciele tłumaczyli, dlaczego robią nam trudniejsze sprawdziany itd.
Technika są dobre dla osób, które nie wiedzą na 100% czy będą kontynuować naukę. Mają pewny zawód (jeśli zdadzą egzamin zawodowy). A po tym tak czy siak mogą iść na studia, czy do jakieś szkoły pomaturalnej.
Jednak w mojej szkole jest widoczna przepaść między poziomem w technikum a liceum.
M. pisze:Uważacie, że zawodówka jest dla osób "głupich"?
Absolutnie tak nie uważam. Jest to szkoła dla osób, którzy po jej ukończeniu chcą zacząć pracę, a znam mnóstwo osób, które kontynuują naukę w technikach zaocznych, czy wieczorowych. Z drugiej strony, patrząc na osoby, które chodzą do zawodówki w mojej szkole, można stwierdzić, że są to osoby, które by mogły mierzyć wyżej a nie chcą lub po prostu nie mają zdolności, ale nie znaczy to, że są głupi.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Jeśli ktoś jest takim debilem, że nie chce mu się uczyć i idzie przez to do zawodówki, to tak, ta szkoła jest dla głupich. Natomiast, jeśli kogoś interesuje dany zawód, np. chce iść na fryzjera, to po co mu liceum czy technikum, niech idzie tam, gdzie będzie czuł się dobrze, nie mam nic przeciwko. W Polsce jest stereotyp za stereotypem, że w zawodówce tylko chleją i nic nie robią, a tak nie jest w każdej zawodówce.
W przyszłości chciałabym iść do liceum, bo uważam, że stać mnie na coś więcej, niż technikum czy zawodówka. Wolę mieć większy nacisk na przedmioty kierunkowe, w dzisiejszych czasach i tak liczy się papierek.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Idę do liceum.
W technikum i zawodówce zawody są bardzo uściślone i ograniczone.
PO liceum możesz robić co chcesz.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

liceum humanistyczne.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Jeśli chodzi o zawodówkę to u mnie w szkole jest tak, że klasy zawodowe lepiej zachowują się od klas technikum. Tzn na pewno lepiej niż moja klasa, która według nauczycieli jest najgorszą w 50-letniej historii szkoły. Mnie jakoś do liceum nie ciągnęło, ponieważ uważałam, że stać mnie na więcej i dlatego teraz uczęszczam do technikum. Szczerze mówiąc to po liceum można co najwyżej znaleźć pracę w osiedlowym spożywczaku, żeby zdobyć jakiś tam zawód obowiązkowo trzeba iść na studia, chyba że ktoś woli przysłowiowe bąki zbijać, ale to już jego sprawa. Uważam, że mój kierunek to kierunek z przyszłością choć jeszcze w pierwszej klasie chciałam zmienić na budowlańca bądź mechanika, ale stwierdziłam, że ludzi wykonujących ten zawód jest dużo tak więc zostałam tam gdzie byłam.
Jigga
-#
-#
Posty: 115
Rejestracja: 2009-08-26, 00:05
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Jigga »

Ja poszłam do Liceum, bo chciałabym dostać się na studia medyczne i taka szkoła na pewno lepiej mnie do tego przygotuje.
Moim zdaniem zawodówka nie jest dla osób głupich. Po zawodówce masz konkretny zawód, a na takie osoby po zawodówce jest zapotrzebowanie.
A technikum jest bardziej dla ludzi, którzy raczej nie myślą o studiach ( chociaż niekoniecznie )
ppatowa
-#
-#
Posty: 216
Rejestracja: 2009-07-08, 19:58
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: ppatowa »

jak na studia techniczne to chyba technikum lepsze..
ja zrobilam błąd i poszlam do liceum, a miałam do budowlanki isc - nie poszłam bo przeraził mnie fakt ze byłabym jedna dziewczyną :P
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Został mi rok do skończenia gimnazjum, potem chcę iść do liceum i na studia.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

JA wybrałam liceum bo miałam w planach dalszą naukę na studiach. Liceum można wybrać tylko wtedy jeśli chce sie ktoś dalej kształcić bo po samym liceum nie mamy żadnego zawodu. I w tym jest właśnie dobra zawodówka czy technikum bo daje od razu konkretny zawód w którym można pracować i oczywiscie nie zamyka to drzwi do dalszej nauki. Nie można określic co jest najlepsze. Każda szkoła ma swoje wady i zalety.
Awatar użytkownika
Keaty
-#
-#
Posty: 59
Rejestracja: 2009-09-01, 19:07

Post autor: Keaty »

Hmm...
Nigdzie indziej mnie nie przyjmą, jak do technikum ^
Ale rozważę liceum.

Każda szkoła jest dobra.
Ważne jest to, żeby każdy dobrze się w niej czuł.
aniołek23
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-22, 22:22

Post autor: aniołek23 »

Wszystko zależy od tego co chcemy dalej robić. jeżeli mamy już jakąś wizję naszej przyszłości i na przykład planujemy studia inżynierskie dobrze jest pójść do technikum z podobną specjalizacją.
Zawodówka też może być świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie mamy ciśnienia na zdobycie tytułu magistra, zresztą później też można dalej się kształcić ;)
A zdobycie konkretnego zawodu bardzo się dzisiaj opłaca...
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

aniołek23 pisze:A zdobycie konkretnego zawodu bardzo się dzisiaj opłaca...
To fakt. Wciąż pełno ogłoszeń, że poszukują fachowców (murarzy, tynkarzy, tokarzy, dekarzy itd.).
aniołek23 pisze:planujemy studia inżynierskie dobrze jest pójść do technikum z podobną specjalizacją.
No właśnie. U mnie w szkole od lat popularnością cieszy się Technikum Żywienia, po którym i tak większość nie ma pracy... :roll:
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:Technikum Żywienia, po którym i tak większość nie ma pracy...
Ja właśnie takie Technikum ukończyłam i tak nawiasem o pracę trudno ogólnie, bo sama od kilku tygodni jeżdżę na rozmowy kwalifikacyjne i jest po prostu trudno.
Niki pisze:że stać mnie na coś więcej, niż technikum
SynSula pisze:W technikum i zawodówce zawody są bardzo uściślone i ograniczone.
I co według was Technikum jest złe i dla osób "ograniczonych"? Owszem Technikum po części jest zawodówką, bo uczę się także zawodu, ale każde liceum bo robię (znaczy zrobiłam) także maturę. Może Ci co chodzą, chodzili do Technikum wiedzą jakie jest trudne i jak wiele pracy wymaga od ucznia. U mnie w byłej szkole liceum uważało się za lepsze a mało kto bierze pod uwagę, że liceum ma na głowie tylko maturę a Technikum plus egzamin zawodowy, gdzie muszę mieć 75% dobrze a na maturze tylko 30%. A o zawodówce w swojej szkole wolę przemilczeć, mało wychowali ludzie tam chodzili.
I wcale nie uważam, że zmarnowałam 4 lata jak niektórzy sądzą, mam zawód, wykształcenie średnie i obecnie ze studiami nie mam większego problemu czy skończyłam liceum czy nie. Liczy się przede wszystkim w dzisiejszych czasach doświadczenie.
ODPOWIEDZ