pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wrastający paznokieć.

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Wrastający paznokieć.

Post autor: Desire »

Ostatnio dłubałam sobie przy paznokciach u nóg i się niestety doigrałam, zaczęło boleć.
Gdy nie przechodziło, wybrałam się do lekarza. Diagnoza - wrastający paznokieć. Dziś byłam u chirurga. Mam mieć zabieg, jednak najpierw muszę wyleczyć paskudny stan zapalny którego sie nabawiłam, bo w innym przpadku po zabiegu mogłabym stracić palca. Moje pytanie: Czy był ktoś z was w podobnej sytuacji ?
Jak przeszliście sam zabieg i proces gojenia się rany, gdy już nie było znieczulenia ?
Bo zastanawiam się jak będę funkcjonować po tym jak rozetną mi palca . Czy długo potem się goi, zanim wszystko wróci do normy ?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Mam z tym straszne problemy, bardzo szybko mi wrastają, więc zawsze tego pilnuję i dzięki temu nie miałam zabiegu. Ale kuzyn miał i przeszedł to lekko, owszem, trochę go bolało po operacji, ale dało się wytrzymać. Nie pamiętam ile dokładnie trwał proces gojenia, ale nie było to jakoś strasznie długo. Powodzenia ;)
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Nie jest to jakiś specjalnie uciążliwy zabieg proces gojenia trwa różnie Zazwyczaj dosyć szybko się goi jeśli nie ma jakiś powikłań Niestety trzeba się z tym pilnować bo może to powracać Ja jak Niki też uniknęłam zabiegu Sama zadziałałam dosyć szybko i wszystko skończyło się dobrze ale stan zapalny przechodziłam fatalnie Myślałam ze mi cała noga odpadnie.
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Post autor: Desire »

redi_gyal pisze:Niestety trzeba się z tym pilnować bo może to powracać
No wiem.. ja juz wczensiej miałam i też uniknęłam zabiegu, zagoiło sie, ale wiadomo było, że sie odnowi. Dlatego teraz rozwalą mi całego palca i wytną coś ze środka, alby się nie odnowiło.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Na szczęście nie miałam takiego problemu. Trzeba odpowiednio obcinać i piłować paznokcie. Teraz na wrastający paznokieć zakłada się różne klamry. Mój kolega miał z tym problem, dostał stanu zapalnego, ropiało i o ile dobrze pamiętam wyciął kawałek paznokcia, a czasem zrywają cały...Będzie dobrze!
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Miałam kiedyś coś takiego :>
Stan zapalny? Ropieje Ci ? Czy co ?

A tak w ogóle. Czemu nazywacie to operacją? To jest krótki zabieg. Przynajmniej u mnie tak było. Dostałam znieczulenie i chyba to było najgorsze [igły... brrr..]. Wszystko poszło szybko. Później najgorsze były pierwsze dwa dni dopóki rana się jako tako nie zagoiła.
Paznokieć rośnie przez jakieś dwa miesiące. Trochę dziwne uczucie ;) Jest dużo leżenia i nie można palca moczyć.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Na szczęście sama nie mam takich problemów, ale mojej mamie wrasta paznokieć i dlatego musi się pilnować.
Anioleczek2
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2009-07-11, 13:35

Re: Wrastający paznokieć.

Post autor: Anioleczek2 »

do Desire :) Ja mialam podobno sytuacje.. tylko ze jak mi sie zaczelo to robic ...mialam najpierw lecziony ... chirurg mi czyms psikal .. alee nie pomoglo i mialam zabieg oczywiscie 15 min i po sprawie..:) ja dostalam 5 zastrzykow heh na znieczulenie w paluszla.. i dwoch lekarzy trzymalo:) niezly byl ubaw przy ty...oczywiscie znieczulenie bolalo ale pozniej to tylko jak puscilo znieczulenie.. goilo mi sie z pol roku i tak naprawde nie mam w 100% zagojonego .. musze uwazac .. paznokiec mam delikatny...:( ale nie boj sie bedzie dobrze:) powodzenia:)
tworzsitor
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-09-03, 12:20

Post autor: tworzsitor »

Obcinaj regularnie paznokcie.
ODPOWIEDZ