pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Celibat

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Celibat

Post autor: Rose »

Na forum jest już ogólny temat o księżach, ale teraz chciałabym abyśmy rozważyli jedynie kwestię celibatu.
Co o tym sądzicie? Uważacie, że powinien zostać zniesiony, czy księża nie powinni mieć prawa do małżeństwa i formalnego założenia rodziny?
Awatar użytkownika
You_Like?
-#
-#
Posty: 221
Rejestracja: 2009-09-21, 18:45

Post autor: You_Like? »

Skoro księża uczą o małżeństwie to powinni chociaż tego doświadczyć. Nie rozumiem do dziś tak naprawdę w czym ten celibat niby ma pomóc ?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:czy księża nie powinni mieć prawa do małżeństwa i formalnego założenia rodziny?
Jak dla mnie to nie. Ksiądz powinien poświęcić się Bogu i wiernym a rodzina z całą pewnością to ogranicza. Przyjęli sakrament kapłaństwa, który przede wszystkim powinien wiązać ich z "przekazywaniem Słowa Bożego", wybrali Boga nie rodzinę. A to, że niektórzy chodzą na dzi*ki, czy na "lewo" mają dziecko, cóż przede wszystkim to ludzie a ludzie popełniają błędy.
matylda11
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2009-09-30, 00:07

Post autor: matylda11 »

Papież mówił, że kapłan to jest człowiek dla innych. Każdy facet jak przyjnuje kapłaństwo jest już dorosły i powinien wiedzieć, jak chce poświęcić resztę życia. Jeżeli chociaz trochę odczuwa potrzebę przebywania w gronie bliskich osób - niech zostanie katechetą ,lub niech pomaga w parafii itp...
Awatar użytkownika
Lejdi0710
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2010-11-15, 11:50

Post autor: Lejdi0710 »

Skoro księża mają nauczać o rodzinie i miłości małżeńskiej to według mnie sami powinni ją posiadać, bo w końcu co mogą wiedzieć jeśli sami tego nie doświadczyli. A druga rzecz - jeśli zniesiono by celibat na pewno zwiększyłaby się ilość mężczyzn chętnych by zostać księdzem, ale wydaje mi się, że to nie było by akurat dobre. Wtedy na pewno zmalałaby też ilość księży czujących się powołanych Bogu.
Awatar użytkownika
Ema
-#
-#
Posty: 248
Rejestracja: 2010-12-05, 14:53
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: Ema »

Lejdi0710 pisze:Skoro księża mają nauczać o rodzinie i miłości małżeńskiej to według mnie sami powinni ją posiadać, bo w końcu co mogą wiedzieć jeśli sami tego nie doświadczyli.
Dokładnie.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Moim zdaniem jeśli ksiądz wybrał Boga, to musi już być wierny Bogu. Musi być oddany Bogu i wierzącym.
kashmira pisze:A to, że niektórzy chodzą na dzi*ki, czy na "lewo" mają dziecko
z drugiej strony założenie rodziny troszkę by pomogło w tym. Księża nie myśleliby tak często o tych "grzesznych sprawach".
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Lejdi0710 pisze:Skoro księża mają nauczać o rodzinie i miłości małżeńskiej to według mnie sami powinni ją posiadać, bo w końcu co mogą wiedzieć jeśli sami tego nie doświadczyli.
z jednej strony tak, ale... wydaje mi się, że jak facet oddał się w posłudze Bogu, to tylko na tym powinien się skupiać, a nie na założeniu rodziny. W sumie, nawet gdyby zniesiono celibat, przez wiele, wiele lat tacy mężczyźni często byliby odrzucani przez kobiety, którym nie w głowie "zabawy" z księdzem
Awatar użytkownika
Remy
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2010-11-21, 22:41
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Remy »

Rzekomy pierwszy papież - apostoł Piotr posiadał żonę, więc nie wiem skąd ten cyrk z celibatem. Gdyby księża mieli mozliwość zaspokajania naturalnych potrzeb seksualnych, może nie było by tak głośno o pedofilii wśród nich. Wystarczy spojRZeć na pastorów protestanckich, jakim autorytetem często cieszą się wśród wiernych. Bo jako nieRZadko wzorowi mężowie i ojcowie, dają swym wiernym odpowiedni przykład.
Ostatnio zmieniony 2010-12-19, 11:05 przez Remy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ