pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Lekcja religii

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
werunia
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-10, 12:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: werunia »

Remy pisze:
werunia pisze:Moim zdaniem nie powinny być wystawiane oceny z tego przedmiotu, jest to dla mnie bez sensu.
Dlaczego? :)
Uważam, że jest to tak, jakby ktoś oceniał twoją wiarę.
Awatar użytkownika
Remy
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2010-11-21, 22:41
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Remy »

werunia pisze:Uważam, że jest to tak, jakby ktoś oceniał twoją wiarę.
Gdyby tak było, to większość moich kumpli nie miało by tych piątek z religii na świadectwie :mrgreen:
obiezyswiat
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2010-12-09, 19:26

Post autor: obiezyswiat »

A ja się wypisałem w tym roku szkolnym i jestem bardzo zadowolony z tej decyzji!
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

obiezyswiat pisze:A ja się wypisałem w tym roku szkolnym
a mógłbyś wyjawić czemu?
:D
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Do czasu komunii - ok, jak najbardziej. Jednak kiedy dziecko zaczyna pojmować bardziej świat i sam sobie kształtuje światopogląd powinien mieć możliwość wyboru, czy chodzi na religię, czy nie. Na pewno nie powinno być ocen z tego przedmiotu. Jeśli już ma być obowiązkowy, to niech chociaż lekcje będą bardziej etyką.
W liceum to już w ogóle nie rozumiem po co lekcje religii, w dodatku dwie godziny w tygodniu. Wypisałam się. Wolę posiedzieć w bibliotece, albo szkolnej kawiarence.
obiezyswiat
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2010-12-09, 19:26

Post autor: obiezyswiat »

tulipan. pisze:
obiezyswiat pisze:A ja się wypisałem w tym roku szkolnym
a mógłbyś wyjawić czemu?
:D

Na zwolnieniu napisałem, że prezentowane na lekcjach religii tresci sa sprzeczne z moimi przekonaniami.

Ogolnie to mam chorą na glowe katechetke, ktora nie znosi sprzeciwu.. i wiele innych rzeczy
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Mam teraz religię z księdzem. Owszem, nie unika raczej rozmowy, ale często zachowuje się w dziwny sposób, jak na osobę, która jest księdzem.
Awatar użytkownika
Galna
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2010-12-17, 19:23
Lokalizacja: MP.

Post autor: Galna »

Od zawsze miałam religię z księdzem. Obecnie mam bardzo fajnego katechetę, koleś bardziej nadaję się na kumpla niż na księdza. Również fajne tematy poruszamy na religii, lub poprostu gadamy o wszystkim i o niczym ;)
Inna
-#
-#
Posty: 98
Rejestracja: 2010-09-29, 20:34
Lokalizacja: z Ponderosy

Lekcja religii

Post autor: Inna »

Nie jestem katoliczką ,nie chodziłam na religię i uważam że dla osób innej wiary jest to krzywdzące.
Państwo nie powinno narzucać światopoglądu który uznaje większość.
diabełek
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-27, 19:39

Post autor: diabełek »

werunia:
na lekcjach religii nikt nie ocenia Twojej wiary, jedynie wiedzę..
po drugie jest możliwość uczęszczania na etykę, więc ja nie widzę problemu


A tego, aby w szkole nie było religii po prostu sobie nie wyobrażam ;)
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

diabełek pisze:na lekcjach religii nikt nie ocenia Twojej wiary, jedynie wiedzę..
bullshit.
Spróbuj katechecie powiedzieć, że Twoim zdaniem Boga nie ma, a że Maryja nie mogła być dziewicą.
Awatar użytkownika
just.breathe
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2010-12-11, 22:49

Post autor: just.breathe »

Tandetna pisze:bullshit.
Spróbuj katechecie powiedzieć, że Twoim zdaniem Boga nie ma, a że Maryja nie mogła być dziewicą.
Dokładnie. Moja katechetka to niezła fanatyczka. Nie można mieć swojego zdania, tylko takie jakie kościół nam narzuci. A jak próbujesz podjąć się dyskusji w której chcesz coś skrytykować, to podnosi głos i twierdzi, że jesteś bezbożny :?
Czy religia w polskich szkołach będzie czy nie, jest mi obojętne.
diabełek
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-27, 19:39

Post autor: diabełek »

Fakt, po części macie rację. Katechetki to zazwyczaj fanatyczki, które karzą wstawać jak się czyta Pismo Święte itp. Ale księża [przynajmniej ja się z takim czymś spotkałam] są bardziej 'lajtowi'. Starają się uczyć młodzież, ale bez przymusu, tolerują ateizm, a także inne religie. I nie sprawia im to problemu, gdy na lekcji są osoby nie wierzące.. Ja tak to widzę.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Chodzę na religię tylko po to, żeby dowiedzieć się czegoś o innych religiach i żeby mieć większą średnią na koniec roku/semstru.
Ale uważam, że nie powinno być religii w szkołach. Tak samo, jak krzyży na ścianach w salach. Jak już, to religia dla każdej osoby innego wyznania (ale jakoś nie widzę, żeby to wprowadzili), albo religioznastwo (czyli uczenie się o innych religiach, bez wmawiania uczniom, co jest słuszne, a co nie).
Mera
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2022-05-19, 08:27

Re: Lekcja religii

Post autor: Mera »

bezsensowny zapychcz czasu, na którym nie robi sie nic poza łopatologiczną propagandą. Patrząc na to, że uczniowie w polsce cierpią na chroniczny niedobór godzin na sensownych przedmiotach istnienie religii w np. środku plnu lekcji jest absurdem.
ODPOWIEDZ