pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Uzależnienie

Sieć...
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Nie, nie jestem uzależniona. Dziennie na necie spędzam około 1-2 godz.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Jestem uzależniona.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Dzisiaj pokonałam swój rekord. 3,5h w sieci. wow.
ale mogę powiedzieć, że nie jestem uzależniona od internetu. to nic, że bez internetu nie umiem wytrzymać 2 dni. :D
Awatar użytkownika
Irytacja
-#
-#
Posty: 110
Rejestracja: 2010-12-03, 20:30

Post autor: Irytacja »

Z punktu widzenie ile poświęcam dziennie na internet to jestem, ale jednak potrafię się obyć, sądzę ze tak pół na pół.
Awatar użytkownika
Lejdi0710
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2010-11-15, 11:50

Post autor: Lejdi0710 »

Jak jestem w domu to komputer jest włączony właściwie 24 na dobę, ale to nie znaczy, że cały czas przy nim siedzę (chociaż przeważnie :P ) ale z reguły to nic konkretnego nie robię... włączam na chwilę nk później winampa i tyle. Bez internetu chyba dałabym radę wytrzymać pomimo że nudziło by mi się niemiłosiernie
Awatar użytkownika
Ema
-#
-#
Posty: 248
Rejestracja: 2010-12-05, 14:53
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: Ema »

Nie jestem uzależniona. Tak, siedzę w sieci długo, ale nie mam najmniejszego problemu z tym, żeby nawet przez dwa tygodnie (obecny rekord bez kompa) nie używać internetu :D
Awatar użytkownika
Anubis
-#
-#
Posty: 371
Rejestracja: 2010-11-11, 13:03
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: Anubis »

Nie jestem uzależniony. Siedzę dużo, owszem, bo... Mi się nudzi. Jak na razie wytrzymałem najdłużej miesiąc bez kompa, będąc na wakacjach na totalnym odludziu na Suwalszczyźnie, gdzie nawet nie było zasięgu, i było mi tam bardzo dobrze. ;)
Awatar użytkownika
Galna
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2010-12-17, 19:23
Lokalizacja: MP.

Post autor: Galna »

Do uzależnienia na pewno mi jeszcze daleko. codziennie spędzam około2 godzin. jednak z dnia na dzień, coraz mniej czasu mam na takie marnowanie czasu.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Mówią (szczególnie rodzice), że jestem uzależniona i pewnie mają rację. Przychodząc do domu, pierwsze co robię, to włączam komputer. Wprawdzie mogę przed nim nie siedzieć przez najbliższe godziny, ale muszę go włączyć, posprawdzać wszystko i potem mogę zająć się czymś innym. Jednak będąc poza domem, albo na wyjeździe to wcale, a wcale komputera i dostępu do internetu mi nie brakuje.
Awatar użytkownika
kiriosz
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-20, 19:22

Post autor: kiriosz »

Ciężko powiedzieć. Z jednej strony potrafię przed komputerem spędzić pół dnia, a innym razem w ogóle lub parędziesiąt minut. Wszystko zależy od chęci, nastroju i czasu ;)
Potrafię wytrzymać bez komputera pewien czas, choć po miesiącu zaczyna go mi brakować.
Matylda
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2019-02-06, 18:30

Re: Uzależnienie

Post autor: Matylda »

Gdy ktoś godzinami przesiaduje przy internecie i zapomina wręcz o tym, co się wokół niego dzieje to już jest stan zagrożenia dla jego zdrowia. Wtedy można powiedzieć o uzależnieniu i jest to znak, ze trzeba się zgłosić do odpowiedniej poradni. Specjalne leczenie odbywa się placówkach, które znajdziesz w bazie Ranking ośrodków terapii. Pracują w nich specjaliści, którzy przeszli specjale szkolenie, aby pomagać osobom w nałogu.
Jalelka
-#
-#
Posty: 36
Rejestracja: 2019-03-28, 18:12

Re: Uzależnienie

Post autor: Jalelka »

Każde uzależnienie należy leczyć jakiekolwiek by nie było. Pamiętam jak moja kuzynka była uzależniona od środków nasennych. Leczyła się w ośrodku Medox W Nowym modlinie. Bardzo wykwalifikowani lekarze tam pracują i bardzo jej pomogli. Wdrożyli jej indywidualny tok leczenia.Jeżeli ktoś potrzebuje właśnie takiej pomocy to warto tam zajrzeć.
kostuszka
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2018-10-19, 18:22

Re: Uzależnienie

Post autor: kostuszka »

Niestety jesli osoba uzależniona sama nie zgodzi się na terapię to nic z tego nie będzie. Ale warto zawsze rozmawiać z taką osobą i wytłumaczyć mu. Wiem że dobry jest Ośrodek Terapii uzależnień Nefo niedaleko mojej miejscowości. Wiem że tam sporo jest ludzi uzależnionych. Myślę że osoba uzależniona powinna się tam zgłosić. Musi walczyć, by nie popaść na dno.
daryl
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2023-02-03, 08:34

Re: Uzależnienie

Post autor: daryl »

Dokładnie, zgadzam się z powyższym. Można też się skontaktować z Nefo https://nefo.pl/ - umówić na jakaś konsultację, nawet online i poprosić o radę jak rozmawiać z osobą uzależnioną. Trzeba pamiętać, że rodzina/bliskie osoby też są współuzależnione. Jestem pewny że terapeuci z Nefo doradzą jak postępować.
ODPOWIEDZ