pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Ulubione cytaty

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

*Saga Zmierzch:


"Trafiłam do nieba- w samym środku piekła."

"Oni mogą mnie co najwyżej zabić, ty możesz mnie zostawić "

"Skoro i tak skończę w piekle to mogę po drodze zaszaleć"

"– Boi się igły – mruknął Edward pod nosem, kręcąc głową. – Sadystyczny wampir, który chce ją zamęczyć na śmierć, prosi o spotkanie – nie ma sprawy, już leci, już jej nie ma. Ale gdy podłączyć ją do kroplówki.."

"Życie to gówno a potem sie umiera.
Ta. Chciałoby sie."

'Kocham Cię to marna wymówka, ale i szczera prawda''

"-Ktoś zawsze będzie w pobliżu: Emmett, Alice, Jasper...
-To idiotyczne. Tak się wynudzą, że sami mnie w końcu zabiją"


*Intruz:


Nie ufam jej. Chcę zobaczyc się z Uzdrowicielem. Muszę z nim porozmawiac, zanim podejmę decyzje.
O tym czy mnie zabic?
Tak.

Nigdy nie wiesz, ile czasu ci zostało, powiedziała Melanie
wiele dni temu, kiedy panowałam jeszcze nad swoim życiem.

Usłyszałam w myślach ciche westchnienie Melanie. - Nigdy nie wiesz ile czasu Ci zostało.
Po policzkach ciekły mi nasze wspólne łzy

-Umrzemy - powiedziałam. Zaskoczyło mnie, że w moim głosie w ogóle nie ma strachu. Stwierdziłam tylko fakt, jeden z wielu. Słońce jest gorące. Pustynia jest sucha. Umrzemy

Przynajmniej spróbowałam. I zwyciężyłam. Nie wydałam ich. Nie skrzywdziłam. Zrobiłam co mogłam, żeby ich odnalezc. Starałam się dotrzymac słowa... Umieram dla nich

No to znowu zostały nam tylko sny.

Zastanowiłam się nad tym słowem. O d m i e n i e c.
Czy to aby nie najtrafniejsze określenie, jakie o sobie słyszałam?
Czy kiedykolwiek gdziekolwiek pasowałam?

– Ty i Doktor mnie o c h r a n i a c i e?
– Dziwny ten świat, co?
Upłynęło kilka sekund, nim zdołałam odpowiedzieć.
– Jak żaden inny.

– Nie płacz, Wando. Nie płacz. Zostaniesz ze mną.
– Osiem pełnych żyć – szepnęłam łamiącym się głosem, tuląc usta do jego policzka – Przez osiem pełnych życ nie spotkałam nikogo, dla kogo zostałabym na jednej planecie, za kim powędrowałabym gdziekolwiek. Nigdy nie znalazłam sobie partnera. Dlaczego teraz? Dlaczego ty? Należysz do innego Gatunku. Jak możesz być moim partnerem?
– Świat jest dziwny – odparł cicho.
– To niesprawiedliwe – obruszyłam się. To nie było sprawiedliwe. Znaleźć cos takiego, odnaleźć miłość – teraz, w ostatniej chwili – i musieć odejść? Czy to sprawiedliwe, że moja dusza i ciało nie mogły żyć w zgodzie? Czy to sprawiedliwe, że musiałam kochać również Melanie? Czy to sprawiedliwe, że Ian musiał cierpieć? Jeżeli ktoś zasługiwał na szczęście to właśnie on. To nie było sprawiedliwe ani słuszne, ani nawet…normalne. Jak mogłam mu to robić?
– Kocham cię – wyszeptałam
– Nie mów tego tak, jakbyś się żegnała
Kiedy musiałam.

Kiedy o tym myślałam, czułam radość i napięcie, nieśmiałość i wielką niecierpliwość – wszystko naraz. Czułam się c z ł o w i e k i e m.

– To dla ciebie nie do zniesienia, że cię kocham? O to ci chodzi? Mogę zamilknąć, Wando. Nigdy więcej ci tego nie powiem. Możesz być z Jaredem, jeżeli tego właśnie pragniesz. Ale zostań!
– Nie, Ian! – Wzięłam jego twarz w dłonie – Nie. Ja... ja też cię kocham. Ja, mała srebrna glista z tyłu głowy. Ale moje ciało cię nie kocha. Nie potrafi cię pokochać. W tym ciele nigdy nie będę mogła cię kochać.

Wybacz, ale nie jestem gotowa umrzeć w tej sekundzie.

Czy byłam tchórzem? Chciałabym wierzyć, że tak – że to strach
przed bólem wziął nade mną górę. W istocie jednak powód, dla
którego zaczęłam mówić, był o wiele bardziej żałosny.
Pragnęłam mianowicie mu – człowiekowi, który zajadle mnie
nienawidził – r a d o ś ć.


---
Moje ulubione ^ ^
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Delete pisze:"Skoro i tak skończę w piekle to mogę po drodze zaszaleć"
też to uwielbiam ;) a na filmie ten jego uśmiech w tym momencie mrrr
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

`...bo znalezienie się w roli porzuconej jest zawsze traumatycznym przeżyciem, bez względu na prawdziwe uczucia do sprawcy porzucenia.'
L. Bardz-Pogsted
Inna
-#
-#
Posty: 98
Rejestracja: 2010-09-29, 20:34
Lokalizacja: z Ponderosy

Ulubione cytaty

Post autor: Inna »

-Łatwo oddać milion dolarów ,którego się nie ma Zuzanna w Ani ze Złotego Brzegu.
-Są granice ,których przekraczać nie wolno.Jest taka granica po której przekroczeniu przestajesz być sobą z powieści Granica Zofia Nałkowska.
-Ludzie ,ludziom zgotowali ten los Medaliony Zofia Nałkowska.
-Nadzieja czyni nas niewolnikiem ,rozpacz wolnym człowiekiem Joanna z Błękitnego Zamku książka Lucy Maud Montgomery.
Awatar użytkownika
NadcZŁOwiek
-#
-#
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-06, 07:16

Post autor: NadcZŁOwiek »

Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czymś, co pokonanym być powinno.

— Fryderyk Nietzsche

Bóg chrześcijański jest tak absurdalnym Bogiem, że powinien zostać zniesiony nawet jeśli istnieje.

— Fryderyk Nietzsche

Właśnie fakty nie istnieją, jedynie interpretacje.

— Fryderyk Nietzsche

Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać.

— Fryderyk Nietzsche

Nie zastanawiaj się, czy to, co mówi filozof, jest prawdą, lecz spytaj, jak doszedł do tego, że to jest prawda.

— Fryderyk Nietzsche

Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości.

— Fryderyk Nietzsche

Człowiek staje się ateistą, gdy poczuje się lepszy od Boga.

— Fryderyk Nietzsche

Żadna inna książka nie była chętniej czytana i żadna nie wyrządziła więcej zła.

(o Biblii)

— Fryderyk Nietzsche

Nie mogę uwierzyć w boga, który chce być chwalony cały czas.

— Fryderyk Nietzsche

Ostatni Chrześcijanin umarł na krzyżu.

— Fryderyk Nietzsche

Kobieta, która zrozumiała, że hamuje loty swego męża, powinna odejść. Dlaczego nie słyszy się o takich aktach miłości?

— Fryderyk Nietzsche

Wąż, który nie może zrzucić swojej skóry ginie. To samo dzieje się z myślicielami, którym nie wolno zmieniać swych poglądów: przestają być myślicielami.

— Fryderyk Nietzsche
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Mam ich mnóstwo.

Mówię wam, gdyby na Ziemi wylądowali dziś kosmici i gruntownie zbadali przyczyny, dla których dzieci przychodzą na świat, doszliby do wniosku, że w większości wypadków powodem narodzin jest zbieg okoliczności, nieumiarkowane spożycie alko¬holu w niewłaściwy wieczór, niestuprocentowa skuteczność środ¬ków antykoncepcyjnych albo jeszcze coś innego, co jest równie mało pochlebne jak wszystkie pozostałe przyczyny.

` Picoult Jodi

Nienawiść jest dobra: gorąca, solidna, pewna. Nienawiść to nie to co miłość, nie można w nią wątpić. Nigdy. Nie znam nic pewniejszego niż nienawiść. To jedyne uczucie, na który się człowiek nie zawiedzie.
` Eric Emmanuel Schmitt

Sen - to rozplątywanie w zupełnej ciemności tego, co zostało poplątane w pełnym świetle.
` Władysław Grzeszczyk

„Słyszałem, że świat jest piękny” - rzekł niewidomy. „Podobno” - odpowiedział widzący.
` Stanisław Jerzy Lec

Umarli często nie chcą odejść.
` Oscar Wilde

I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.
` Gabriel Garcia Marquez

Cenię ludzi, o których z góry wiem, że nie dadzą się łatwo odgadnąć, jeśli w ogóle.
` Wiesław Myśliwski

I pewnie jakieś setki innych.
Moqueur
-#
-#
Posty: 2184
Rejestracja: 2010-09-28, 16:59

Post autor: Moqueur »

[SMS] Słowa Mają Siłę:

"Nie każdy może malować swoje życie tysiącem barw, bo niektórzy rodzą się daltonistami."
"Gdy serce stanie się Twym drogowskazem, wtedy się spotkamy. Próbuj... "
"Uczę wszystkich prawdy starszej niż świat, by nie ufać nikomu, ale sam tego, niestety, nie przestrzegam."
"Wiem, boli konflikt między oczekiwaniami a rzeczywistością."
"Nocą uczucia dochodzą do głosu, bo rozum śpi."
"Może gdzieś, kiedyś, w najmniej spodziewanej chwili Miś podejdzie i powie: To ja byłem Twym Misiem!"
"Życzę Wam snów bajecznych jak umysł Andersena."
"Moje serduszko zamarza z samotności i czeka na kogoś, kto je rozmrozi..."

Nie mów nikomu:

"Dwa serca stają się jednym. Kiedy jedno umiera, drugie podąża za nim."

Christine:

"Człowieka można znacznie lepiej poznać, obserwując jego reakcje wtedy, kiedy przegrywa, niż wówczas, gdy wygrywa."
"Jeśli będąc dziećmi, uczymy się żyć, to będąc dorosłymi uczymy się umierać."
"Młodzi zawsze mają najwięcej trudności z zaakceptowaniem faktu, że oni także są śmiertelni."
"Czymże jest wiek siedemnastu lat, jeśli nie najdalszą granicą dzieciństwa?"
"Jeśli będąc dziećmi, uczymy się żyć, to będąc dorosłymi, uczymy się umierać."

Zielona mila:
"Więc wsłuchaj się w nasze uczucia. W nas nie ma nienawiści. Czujesz to?"
"Zabił je ich wzajemną miłością - stwierdził John - Ich wzajemną miłością (...) To samo dzieje się każdego dnia - powiedział - Na całym świecie."

Wywiad z wampirem:
"Jak wszyscy silni ludzie, zawsze skazana była do pewnego stopnia na samotność, stała trochę na uboczu życia towarzyskiego."
Awatar użytkownika
Zua.
-#
-#
Posty: 239
Rejestracja: 2009-10-30, 11:32

Post autor: Zua. »

Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.
~Oskar i Pani Róża.

Jeśli się nad tym lepiej zastanowić, baśnie nigdy na nic nie przedstawiały dowodów.
Występował w nich przystojny książę... czy naprawdę był taki? A może po prostu ludzie nazywali go przystojnym, bo był księciem? Dziewczyna była piękna jak poranek... no dobrze, ale który poranek? Kiedy leje deszcz, trudno nawet wyjrzeć przez okno, by się o tym przekonać! Opowieści nie chciały, byś myślała – chciały, byś wierzyła w to, co ci opowiadają...
~Wolni Ciutludzie

Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
~Trzy Wiedźmy

W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz.
~Blask Fantastyczny

Nabroiłem.
A wszystko zaczęło się od tego, że się zakochałem.
Zakochałem się jakieś dwa, trzy tygodnie temu, o trzynastej dwadzieścia.
~Zrób mi jakąś krzywdę

- To ty nie wiesz, jak sobie zrobić kanapkę, tak, żeby się nie pokaleczyć.
- Wiem, jak zrobić serwer z Xboxa; wiem, jak pisać aplikacje do paneli sterowania w dużych bankach; wiem, jak się malować, jakie kupić sobie majtki i jakie lubię słodycze. Jak zrobić mi kanapkę, to ty masz wiedzieć.
~Zrób mi jakąś krzywdę

Kiedy Stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
~Mort

Kiedy się jest bogiem, nie trzeba się tłumaczyć.
~Mort

I nic tak naprawdę się nie zmienia, nawet jeśli nie zostaje takie samo.
~Piramidy

Zawsze udawaj głupiego.
~Bogowie, Honor, Ankh-Morpork

Ludzki umysł traktuje rzeczy ambicjonalnie [...]. Cały zakres wszechświata wyraża się dla nich jako rzeczy, które:
a) nadają się do kopulacji,
b) nadają się do jedzenia,
c) należy przed nimi uciekać,
d) kamienie.
~Równoumagicznienie

Na świecie podobno istnieją dwa rodzaje ludzi. Jedni, kiedy dostają szklankę dokładnie w połowie napełnioną, mówią: "Ta szkalanka jest w połowie pełna". Ci drudzy mówią: "Szklanka jest w połowie pusta".
Jednak świat należy do tych, którzy patrzą na szklankę i mówią: "Co jest z tą szklanką? Przepraszam bardzo... To ma być moja szklanka? Nie wydaje mi się. Moja szklanka była pełna. I większa od tej!"
~Prawda

[...] trzeba na oścież otworzyć okna i wszystko wyrzucić na ulicę, a przede wszystkim samo okno i nas wraz z nim.
~Gra w klasy

[...] przypadkowe spotkanie jest czymś najmniej przypadkowym w naszym życiu [...].
~Gra w klasy

- To się nazywa obłęd [...].
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie [...].
~Gra w klasy



I zyliony innych.
Jedrulek
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2014-09-18, 10:55

Post autor: Jedrulek »

"Praw­dzi­wa miłość jest raną. I tyl­ko tak ją można od­na­leźć w so­bie, gdy czyjś ból bo­li człowieka ja­ko je­go ból." - Wiesław Mysliwski

[ Dodano: 2014-09-18, 11:09 ]
"Praw­dzi­wa miłość jest raną. I tyl­ko tak ją można od­na­leźć w so­bie, gdy czyjś ból bo­li człowieka ja­ko je­go ból." - Wiesław Mysliwski
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

"Nie porzucaj nadzieje,. Jakoć się kolwiek dzieje: Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,. A po złej chwili piękny dzień przychodzi" J.Kochanowski
lacki
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-24, 12:04
Kontakt:

Super

Post autor: lacki »

Rewelacja, warto przeczytać i przemyśleć :)

scianka reklamowa wroclaw
scianka reklamowa
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Ale wszystkie te cytaty jeszcze lepiej brzmią w pełnym kontekście.
mart_dyskutuje
-#
-#
Posty: 162
Rejestracja: 2018-02-02, 12:15
Kontakt:

Post autor: mart_dyskutuje »

Można się spakować i uciec od ludzi, ale nigdy od myśli o nich.

*** Katarzyna Wołyniec

Ogólnie całą jej twórczosć uwelbiam, trafia w sedno. :roll:
ronaldhiC
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2019-04-11, 01:48
Lokalizacja: Turkey
Kontakt:

Ulubione cytaty

Post autor: ronaldhiC »

o super temat, na dziВ? nie pami??tam ich zbyt duВ?o ale sВ? , piersze co od razu mi si?? nasuwa czytajВ?c "Ulubione ksiВ?В?kowe cytaty" to O. Wilde
ODPOWIEDZ