pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wegetarianizm

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

No właśnie, a czekolada taka dobra. ale jest jeden haczyk, a mianowicie, jeśli jesteś weganką i korzystasz z urządzeń elektrycznych to zaprzeczasz sama sobie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

NAwiedzonA pisze:No właśnie, a czekolada taka dobra. ale jest jeden haczyk, a mianowicie, jeśli jesteś weganką i korzystasz z urządzeń elektrycznych to zaprzeczasz sama sobie.
O_o o tym nie słyszałam, nieeee.. aż takie coś, to nie dla mnie.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

No mnie właśnie sąsiad na Woodstocku oświecił.
mania.
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2010-09-29, 14:40

Post autor: mania. »

Nie jadam mięsa, nigdy mnie do tego nie namawiano. W moim domu wszyscy są wegetarianami i w sumie się przyzwyczaiłam. Mięsa nigdy bym nie dotknęła, właściwie to przez brata który zawsze mi powtarzał 'a wiesz że ta szynka biegała kiedyś po podwórku?' :?
Awatar użytkownika
xCassie.
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2011-01-13, 09:15
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: xCassie. »

Byłam wegetarianką i przez jakiś czas weganką, ale niestety musiałam zacząć jeść mięso :<
Chibi
VIP
VIP
Posty: 19
Rejestracja: 2011-07-02, 23:38

Post autor: Chibi »

Nie jadłam przez długi czas mięsa, ale nie nazywałam tego wegetarianizmem.
Lilian
VIP
VIP
Posty: 22
Rejestracja: 2011-12-18, 20:28

Post autor: Lilian »

Nie potrafie zrozumiec ludzi , którzy są wegetarianianami i nie jedzą mięsa. Ja wiem ,że mięso jest z różnych osobników zwierzęcych,ale taki jest już ten świat . To co mamy jeść? . Mięso jest bardzo potrzebne nam do rozwoju . A Ci ,którzy sobie ubzdurali jakieś głupoty ,że nie bedę jadła bo to bo tamto są na prawde nie mądrzy . Tak już jest ,że to jemy bo jest to badzo potrzebne. NIe którzy wegetariani mogliby wywnioskowac ,że nie mam serca np do zwierząt. Nie prawda,bardzo je lubie i nie gardze nimi ,ale świata nie zmienię . Pozdro :)
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Hmm...z chęcią przeszłabym na wegetarianizm w przyszłości. Pomyślę o tym, jak się wyprowadzę z domu i będę sama sobie gotować.
emkaa2
-#
-#
Posty: 64
Rejestracja: 2015-03-19, 07:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emkaa2 »

Dieta wegetariańska jest wybierana z różnych powodów. Można wyróżnić wiele aspektów tego zagadnienia:

&#183; Aspekt etyczno &#8211; estetyczny &#8211; jego podstawą jest litość dla zwierząt, współczucie dla cierpień, które przeżywają przy połowie lub uboju, wstręt do obrazów takiego uboju, do widoku poćwiartowanych, zakrwawionych zwłok (powody humanitarne, ekologiczne);
&#183; Aspekt religijno &#8211; ascetyczny &#8211; wywodzi się z dążenia do panowania ducha nad ciałem, do ofiarności i wyrzeczeń cielesnych przyjemności. Pokarmy mięsne są smaczne i łatwo się do nich przyzwyczaić, dawniej przypisywano im działanie pobudzające, zwłaszcza w sferze seksualnej;
&#183; Aspekt ekonomiczny - wynika z faktu, ze wegetarianizm jest tańszy i pozwala na wyżywienie większej liczby ludzi na tym samym areale ziemi. Współczucie dla narodów głodujących może wiec szlachetnych altruistów skłonić do wegetarianizmu i propagandy w myśl idei, by nadwyżki zaoszczędzonej żywności oddawać głodującym;
&#183; Aspekt zdrowotny - (ograniczenie tłuszczów nasyconych, cholesterolu, dieta bogatobłonnikowa) itp., ale także głoszona przez wegetarian opinia, że jest on dla człowieka bardziej naturalnym i zdrowym systemem żywienia, że może wpłynąć na poprawę zdrowia i przedłużenie życia.

Wśród diet wegetariańskich wyróżnia się:

1. WEGANIZM &#8211; jadłospis oparty wyłącznie na produktach pochodzenia roślinnego: zboża, owoce, warzywa, orzechy.
Określenie &#8222;weganizm&#8221; odnosi się do filozofii całkowitego wykluczenia produktów pochodzących od zwierząt, poczynając od produktów spożywczych (mięso, ryby, jaja, mleko, a nawet miód) do np. odzieży ze skóry, jedwabiu, wełny.
Można wyróżnić kilka jego odmian.
a) frutarianizm &#8211; dieta w 75% oparta na owocach,
b) witarianizm &#8211; wyłącznie surowe warzywa i owoce,
c) makrobiotyka &#8211; bez produktów pochodzenia zwierzęcego; wyłącznie ziarna, warzywa i produkty zbożowe.

2. LAKTO - WEGETARIANIZM &#8211; poza produktami roślinnymi włącza również mleko i jego przetwory

3. LAKTO &#8211; OWO &#8211; WEGETARIANIZM &#8211; produkty pochodzenia roślinnego, mleko i jaja

4. SEMI &#8211; WEGETARIANIZM &#8211; wyklucza jedynie czerwone gatunki mięsa, oprócz produktów roślinnych spożywane są: ryby, drób, jaja i mleko

Wegetarianizm, pomimo iż nie jest w Polsce czymś tak zupełnie nowym, wciąż pozostaje na marginesie. Chociaż trzeba przyznać, że staje się coraz bardziej popularny. Szacuje się, że obecnie w Polsce jest około miliona wegetarian.
carpe diem
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

błętkina krew pisze:Hmm...z chęcią przeszłabym na wegetarianizm w przyszłości. Pomyślę o tym, jak się wyprowadzę z domu i będę sama sobie gotować.
Według mnie bycie wegetarianinem powinno być umotywowane jakimś określonym światopoglądem czy stylem życia, a nie zachcianką.
laspain
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-05-20, 14:00

Post autor: laspain »

Nie wiem jak można żyć bez mięsa.
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Ja potrafię sobie to wyobrazić, bo sama jem go mało.
kazik87
-#
-#
Posty: 320
Rejestracja: 2015-04-16, 11:39

Post autor: kazik87 »

Dzisiaj jest tyle możliwości i dróg, że ludzie wybierają to co im odpowiada albo po prostu chcą spróbować czegoś nowego. Zobacz ile jest sklepów i miejsc, gdzie można takie jedzenie zamówić. Skoro sklepy takie jak http://zielonyspichlerz.pl co chwilę rozszerzają swoje oferty to musi być zainteresowanie :)
panda
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2018-06-10, 18:27

Re: Wegetarianizm

Post autor: panda »

Ja parę razy już w życiu próbowałam przejść na wegetarianizm czy nawet weganizm, ale najdłużej wytrzymałam pięć tygodni. Potem jakoś naturalnie, przez przypadek wróciłam do mięsa. Ale nie ukrywam, że jedną z przyczyn powrotu był zły stan moich włosów. Zaczęły być w bardzo złej kondycji i mi wypadały. Stwierdziłam, że może być to niedobór żelaza i suplementowałam je. Kupiłam dobry preparat na doz.pl w DOZ PRODUCT i powoli poziom żelaza wracał do normy.
ODPOWIEDZ