pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dom spokojnej starości.

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Dom spokojnej starości.

Post autor: psychiczna »

Co sądzicie o takich ośrodkach? Oddalibyście swoich bliskich rodziców/dziadków do takiego domu?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nie, nigdy. Chociaż rodzice czasami robią pewne sugestie, że ich to czeka, że mamy ich oddać, bo nie chcą być ciężarem. A czy ja mało razy byłam dla nich ciężarem?! Kto wstawał w nocy gdy płakałam, kto zmieniał pieluchy, kto opatrywał mi ranki, gdy się skaleczyłam, kto przynosi ciepłą herbatkę, gdy jestem chora? Moi rodzice - zasługują na spokojną starość we własnym domu pod opieką córek.
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Post autor: Desire »

Wbrew ich woli, na pewno nie. Ale są przecież starsi ludzie, którzy chcą tam trafić. Pozostawiłabym wybór babci/dziadkowi.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Myślę, że moi rodzice w głębi duszy nie chcieliby trafić do takiego miejsca.
Czułabym się niefajnie gdybym ich tam zostawiła. Myśl, że wylądowali tam tylko dlatego, bo mi nie chce się im pomóc jest dla mnie straszna. Miałabym wyrzuty sumienia.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Tyle się ostatnio mówi o domach spokojnej starości ;/ O tym, że starsi ludzie są źle traktowani przez personel, zabierane są im całe emerytury i dużo ludzi po prostu nie stać na pobyt tam. Oczywiście są takie domy, które słyną z dobrych warunków itp. Wszędzie,gdzie widzę ludzi z domów starców (na filmach ) są to przeważnie ludzie samotni, opuszczeni przez bliskich, którzy mają "ważniejsze sprawy na głowie" ;/
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Nie, moja mama jest wspaniałą kobietą i nie zasługuje na dom starości! I tyle na ten temat.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Nie oddałabym. Jeśli Oni mnie wychowywali, teraz ja mogę się zająć nimi. Różne rzeczy się teraz słyszy o domach spokojnej starości. Niestety. Mam na myśli to, co napisała Rose. Właśnie, to też. Niektóre domy są bardzo drogie, że nie stać większość Osób na nie. Tak nie powinno być.
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Nigdy. Nie zamierzam tam nikogo oddawać. Jesteśmy rodziną i chcę, żeby byli wszyscy w swoim domu. Zwłaszcza, że tyle się teraz słyszy o tych domach spokojnej starości...
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Wątpię czy sama bym oddała mamę do takiego domu. Nie potrafiłabym. Decyzję pozostawiłabym jej. Chociaż mimo wszystko chciałabym być przy niej, gdy będzie umierać. Nie, nie widzi mi się dom starości ani trochę.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Wg mnie oddawanie rodziców do domu starości to bezduszność. Zero wdzięczności.
Rodzice nas wychowali. Dali dom, rodzinę, wspomnienia, miłość. A my na starość mamy ich wysłać do jakiegoś przytułku ? Wolałabym mieszkać z moją mamą do końca jej życia, niż oddać ją pod opiekę komuś obcemu. Chcę okazać jej wdzięczność.
Awatar użytkownika
kaśśś177
-#
-#
Posty: 466
Rejestracja: 2009-05-21, 17:18

Post autor: kaśśś177 »

w życiu nie odesłałabym rodziców do takiego domu to by było świństwo, zbytnio ich kocham by po tym ile dla mnie zrobili na starość pozbyć się ich.
zastanawiam się jednak nad tym czy ja nie wolałabym być w domu starców gdy już niezbędna będzie mi pomoc innych, tak by nie być ciężarem dla moich dzieci, nie wiem czy bym się zdecydowała ale nie chciałabym zostać tam umieszczona bez mojej zgody...
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Myślę , że nie zrobiłabym tego rodzicom .
Ale życie przynosi wiele niespodzianek . Nie wiem .
Ale mamę wzięłabym do siebie (chyba)
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Nigdy bym nie oddała rodziców do takiego miejsca.
Mamę wezmę do siebie.
Awatar użytkownika
Aguś15
-#
-#
Posty: 122
Rejestracja: 2010-09-17, 16:26
Lokalizacja: Krk

Post autor: Aguś15 »

Rodzice nie oddali mnie do domu dziecka,więc i ja nie oddam ich do domu starców.
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

W takich rozważaniach, jak zawsze w życiu należy brać pod uwagę wyjątkowe okoliczności. Jeśli moja mamę w wieku 75 lat dosięgnie demencja a mnie spotka na przykład amputacja nogi, to przykro mi ale obawiam się, że nie będę miał innego wyjścia. Jestem jednak pewny, że podjąłbym taką decyzję tylko i wyłącznie ze względu na dobro matki, a nie na swoją wygodę.
ODPOWIEDZ