pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kupię gadającą papugę

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Greenstory
-#
-#
Posty: 146
Rejestracja: 2010-05-08, 14:05
Lokalizacja: Spod nieba

Kupię gadającą papugę

Post autor: Greenstory »

Bardzo chciałabym mieć gadającą papugę. Taką, żeby nie naśladowała jak dyktafon wszystkiego, co usłyszy, ale żeby w miarę łatwo uczyła się mówić. Podobno są gatunki papug, które rozumieją różne słowa, naprzykład witają się mówiąc "dzieńdobry", albo wykonują proste polecenia. Proszę o radę - gdzie można kupić takiego ptaka?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Zapytaj w zoologicznym, nie wiem jak teraz, ale kiedyś były w nich dostępne.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

NAwiedzonA pisze:Zapytaj w zoologicznym, nie wiem jak teraz, ale kiedyś były w nich dostępne.
Teraz też na pewno są, chociaż takie papugi i duża klatka, której wymagają, są dość kosztowne.

Chociaż, gdybym miała kupować gadającego ptaka, wybrałabym Gwarka, który często prowadził ze mną dłuugie konwersacje w zoologicznym.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Greenstory, zoologiczny się kłania ; ). Popytaj, na pewno coś Ci doradzą.
Ja mam falistą. Kwestia 20/30 złotych (ale bez doliczenia akcesoriów itd.). Sęk w tym, że kupując falistą musisz się liczyć z wkładem osobistym. Uczenie jej wymaga konsekwencji. To zdolne ptaki, jak odpowiednio podejdziesz do nauki nie będą stwarzać problemów. Moja nauczyła się samodzielnie wymawiać moje imię, choć wcale tego z nią nie ćwiczyłam. Byłam zaskoczona, ale w sumie jeśli często słyszy jakiś wyraz - powoli go przyswaja.
Co do innych gatunków papug zbytnio się nie orientuję.
Jednak przypuszczam, że ceny będą rosły ; ).
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Taka gadająca to co najmniej wydatek rzędu 100 zł.
ODPOWIEDZ