pompy abs, abs pump

wiercenie studni

sposób nauki

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

sposób nauki

Post autor: niepokorna »

Jak Wam się najlepiej uczy?
W nocy, rano, w dzień? ;]
Wolicie sobie powtarzać na głos, czy w myślach?
Wolicie się uczyć z zeszytów czy z osobnych kartek?
Lubcie sobie pokreślić najważniejsze rzeczy?
Zakreślacie mazakami to, co macie umieć?
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Ja najczęściej uczę się w nocy, bo w dzień mi się nie chce ;p
Chociaż jak mam dużo nauki to uczę się również w dzień.
Na głos czy w myślach? Różnie to bywa, ale chyba częściej na głos.
Uczę się najczęściej z jakiś notatek, czasami z podręczników.
Podkreślam sobie jakieś ważniejsze rzeczy.
Ogólnie lubię się uczyć na dworze, bo zazwyczaj uczę się chodząc, a w domu mam za mało przestrzeni ;D
Często też uczę się robiąc notatki, czasami po prostu kilka razy przeczytam sobie jakiś temat.
Albo piszę ściągę i nagle zauważam, że zapamiętałam to wszystko, co zapisałam i niszczę ściągę ;D
Kijowata
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2010-03-20, 22:30
Lokalizacja: Chorzów

Re: sposób nauki

Post autor: Kijowata »

niepokorna pisze:Jak Wam się najlepiej uczy?
W nocy, rano, w dzień? ;]
Wolicie sobie powtarzać na głos, czy w myślach?
Wolicie się uczyć z zeszytów czy z osobnych kartek?
Lubcie sobie pokreślić najważniejsze rzeczy?
Zakreślacie mazakami to, co macie umieć?
Nocny marek ze mnie, więc raczej wolę się nocą uczyć. Po za tym za dnia jestem zbyt leniwa, żeby wziąć się za naukę. Wolę uczyć się z osobnych kartek, ale zdarza się, że uczę się z zeszytu. I owszem podkreślam najważniejsze rzeczy. Czasem mam nawet cały zeszyt kolorowy. Ale nic na to nie poradzę, że jestem wzrokowcem. Chociaż bywa też, że jak sobie coś powiem kilka razy na głos, łatwiej mi się zapamiętuje. Więc z tym wzrokowcem to różnie. Jak nie umiem zapamiętać jakiejś regułki, zazwyczaj rozrysowuję ją sobie na kartce w postaci symboli. Łatwiej mi się tak uczyć ^^ :D
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Jeżeli się w ogóle ucze to jest to przeważnie wieczór, wole chyba z osobnych katrek lub z zeszytu, nie lubie z podręczników :D
Muszę mieć do tego kompletną cisze i powtarzać na glos, bo strasnie ciężko jest mi coś wkuć na pamięć
Atreju
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-15, 20:30
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Atreju »

Ja uczę się w różnych porach dnia, zależy z jakiego przedmiotu i na co (sprawdzian, kartkówka...). Z reguły powtarzam sobie wszystko w myślach, chyba że jest coś trudniejszego to na głos. Korzystam z zeszytów, bo podręczniki są pisane dla nauczycieli a nie dla uczniów. :D
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Lubię zakreślać.
Ale rzadko się uczę.

Nie cierpię uczyć się z książki, wole z zeszytu albo z kartki.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Najczęściej to przepisuje coś kilka razy myśląc przy tym co przepisuję (bo to jest w tym najważniejsze).
Zdarza się i głośno powtarzać ale raczej nie zakreślam niczego. Nie jestem wzrokowcem.
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

jakl uczę się czegoś na pamięc to głośno powtarzam az wyryję
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Wieczorem i w nocy uczy mi się najlepiej, bo wtedy wiem, że już nikt mi nie przeszkodzi i muszę się zmobilizować, ponieważ nic się nie nauczę. Jestem wzrokowcem, dlatego wszystko sobie podkreślam, zaznaczam, piszę na innych kartkach.. Mam jeden wielki zeszyt, w którym w domu piszę sobie najważniejsze rzeczy z danego przedmiotu i tam mogę sobie zaznaczać i bazgrolić do woli. Robię tak przed każdym sprawdzianem i działa;) No, ale jest jeden problem, za chiny nie nauczę się czegoś, czego zrozumieć nie mogę.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Mi najlepiej uczy się rano i popołudniu, im bliżej wieczora tym trudniej mi się zmobilizować. Ucząc się, powtarzam wszystko na głos i chodzę po pokoju, inaczej nie umiem ;p
Jak powtarzam w myślach to moja efektywność nauki od razu spada.
Uczę się z osobnych kartek, tak mi łatwiej i wygodniej.
Podkreślam tylko najważniejsze rzeczy, główne hasła.
Co do zakreślania mazakami - nie lubię jak to, czego się uczę mieni się wszystkimi kolorami tęczy.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Zwykle o tym, że należałoby się pouczyć przypominam sobie późnym wieczorem, gdy od sprawdzianu/pytania dzieli mnie zaledwie noc. Lubię wypisywać sobie na osobnych kartkach to co ważniejsze, a tak to raczej jakiś cudownych przepisów nie mam. Czytam po kilka razy dany temat, coś tam w głowie zostaje.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Pora dnia obojętna. Musi być dużo kawy. Zazwyczaj przepisuję tematy na osobną kartkę, żeby od razu coś zapamiętać. Czasami też chodzę po pokoju i czytam notatki na głos. Chociaż i tak najlepiej uczy się na przerwie przed lekcją, na której ma być sprawdzian.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Podkreślam zwykle najważniejsze rzeczy.Uczę się bezpośrednio z książek oraz zeszytów,chociaż kiedyś pisałam na kartkach.Naprzemiennie głośno powtarzam jak i po prostu sobie czytam.Pora dnia ? Wieczór odpada.Do popołudnia najlepiej.
Awatar użytkownika
flammable.
-#
-#
Posty: 166
Rejestracja: 2010-03-01, 00:11

Post autor: flammable. »

u mnie pora nie gra roli. po prostu muszę mieć cisze i spokój, powtarzam sobie na głos, to co wcześniej zaznaczyłam, zauważyłam, że mam chyba pamięć fotograficzną, bo kiedy coś czytam to nazajutrz, czy w dzień sprawdzianu, wyobrażam sobie dokładnie to co było napisane, żałuję, że nie zawsze się to sprawdza, ale czasem się zdarza ;]
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

flammable. pisze:wyobrażam sobie dokładnie to co było napisane, żałuję, że nie zawsze się to sprawdza, ale czasem się zdarza ;]
też tak mam, czasami nawet wiem, gdzie coś było napisane, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć, o co dokładnie tam chodziło ;]
ODPOWIEDZ