pompy abs, abs pump

wiercenie studni

czy "kujon" może znależć odwzajemnioną miłość?

Każdy z nas walczy z problemami. Razem zawsze łatwiej je pokonać.
Awatar użytkownika
Arya
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2010-01-27, 13:10

czy "kujon" może znależć odwzajemnioną miłość?

Post autor: Arya »

mam pytanie :
czy osoba uważana powszechnie za kujona może znależć miłość i przyjaciół?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Oczywiście, że tak. Zależy też, co rozumie się pod pojęciem 'kujon'. Bo przeważnie osoby, które osiągają dobre wyniki w nauce, są nazywane kujonami z zazdrości, a tak naprawdę mają z kujonami mało wspólnego. Grunt, żeby nie ślęczeć całe dnie nad książkami,a wychodzić z domu i mieć kontakt z ludźmi.;)
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Może, może.
Bycie powszechnie uznawanym za kujona nie skazuje człowieka na samotność ; ).
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Arya pisze:mam pytanie :
czy osoba uważana powszechnie za kujona może znależć miłość i przyjaciół
A dlaczego nie ?
Kujon jest to tylko etykietka nadana zapewne przez ludzi,którzy nie znają danej osoby,a jej zapał oraz ambicję określają takim nieprzyjaznym mianem. Najważniejsze w tym wieku to odnalezienie pasji,pokazanie,że nauka nie zastępuje całego życia.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Wszystko zależy od tego w jakim środowisku taka osoba się obraca, czy traktuje się ją jako kogoś nudnego, kogoś kto nie ma nic ciekawego do powiedzenia, kto mówi tylko o nauce, kto jest tylko taką ' szarą myszką' - a tak najczęściej się mówi o kujonach w gimnazjach, wtedy 'autorytetami' są osoby, które potrafią wyjść poza szereg, które robią coś zakazanego, dorosłego.
Zmienia się to z czasem, na późniejszych szczeblach nauki, tzw. 'kujony' traktuje się jako osoby, które wiedzą czego chcą, mają określony i do niego zmierzają, które mają swoje ambicje i chcą je realizować.
Ale jak już mówiłam zawsze znajdą się ludzie podobni do nas, którzy nas zrozumieją, odkryją cechy dla innych niewidocznie.
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Haha, jak to mnie dotyczy, oczywiście że może, na mnie wszyscy mówią kujon, a jestem jedną z najbardziej lubianych osób w szkole (chodzę do baaardzo małej szkoły).
Nikomu nie przeszkadza (w moim przypadku) to jak się uczę bo bycie kujonem nie odbija się na zachowaniu w większości przypadków.
Więc to że jest się tzw. kujonem w niczym nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Arya
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2010-01-27, 13:10

Post autor: Arya »

hm. obracam sie w towarzystwie różnych osób, jednak ludzie nie mogą zrozumiec mnie przez co najczesciej jestem sama... chociaz mam czas nikt nie poprosi mnie o jekies wyjscie np. o kina.

[ Dodano: 2010-01-29, 12:19 ]
a jestem powszechnie uważana za kujonke...
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Arya pisze:jednak ludzie nie mogą zrozumiec mnie przez co najczesciej jestem sama
postaraj się im pokazać z ciekawej strony, nikt nie lubi osób, które cały czas są smutne i zamulają. Przejmij inicjatywę, odważ się, pokaż im, że nie jesteś tylko osobą zagrzebaną w książkach, ale naprawdę interesującą osobą.
Arya pisze:hociaz mam czas nikt nie poprosi mnie o jekies wyjscie np. o kina.
to może Ty coś takiego zaproponuj? Spróbuj, jeśli nie zaryzykujesz nic nie zyskasz, weź życie w swoje ręce i zatroszcz się o siebie, bo za Ciebie nikt tego nie zrobi.

Pocieszę Cię, że ja też jestem uważana za kujona, a jestem na studiach, więc wiesz :P ale to mi w niczym nie przeszkadza, chodzę na imprezy, potrafię się dobrze bawić, żartować itp. Pokaż innym, że z Tobą również można się dobrze bawić!
Powodzenia :)
wacek
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-10, 11:40

Post autor: wacek »

Przede wszystkim to nie próbuj być fajnym na siłę. To jest największa porażka kujonów w stosunkach towarzyskich. Próbują być fajni na siłę, próbują zawsze coś ciekawego powiedzieć, ale rzadko im to wychodzi. Po prostu jak nie masz nic do powiedzenia to nie mów. To jest najlepsze wyjście. A jak faktycznie masz coś do powiedzenia to się nie wtryniaj w rozmowę tylko poczekaj na odpowiedni moment i będzie git.
Awatar użytkownika
Jelly.
-#
-#
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07, 11:48

Post autor: Jelly. »

Jasne, że może znaleźć przyjaciół i miłość.. Przez to, że dobrze się uczy, ma ambicje na wyższym poziomie niż inni, czy lubi czyta dużo książek nie oznacza, że będzie samotny.
Oczywiście, jeśli będzie przesiadywał całymi dniami w domu, nie udzielał się towarzysko, czy nawet w szkole do nikogo nie odzywał się to jasne, że nie zdobędzie tak kolegów itp.
Najważniejsze to by nie załamywać się tym, że ktoś inny nazwał Cię kujonem, molem książkowym. Wynika to z zazdrości. A człowiek mądry, mający cele, nie powinien się tego wstydzić.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Data załozenia tematu mówi sama za siebie.
Zablokowany