pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: szambelan »

Patrząc na programy kulinarne, to przeważnie mają kuchnie na gaz. A praktycznie nie widac tam indukcji. To chyba o czymś świadczy. W kuchniach w restauracji jest tak samo, co widać u Geslerowej w programie. Więc chyba to rozwiązanie jest najlepsze do gotowania. Choć same płyty to trochę nuda.
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: malra »

Jestem tradycjonalistką i również wybrałam kuchenkę gazową. Nie zgadzam się jednak z twoim stwierdzeniem, że te płyty są nudne. Popatrz na ofertę dostępną na rynku i zwróć uwagę na nowoczesny design i tzw. płyty typu "gaz pod szkłem"
qlaczynsky
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2019-09-26, 21:00

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: qlaczynsky »

No gaz zawsze będzie inny. Prąd mogą wyłączyć, gaz zawsze jest, więc to też bezpieczniejsza opcja. Wygląd, jak napisano, też się zaczyna zmieniać. Innowacje wchodzą na to pole, choć wolno. Solgaz ma właśnie fajne rozwiązania na tym polu. Na początku eksperymentował z tradycyjnymi płytami, a teraz z całkowicie odmienną technologią. Ciekawe jak to się dalej potoczy.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: szambelan »

malra pisze: 2023-06-25, 23:26 Jestem tradycjonalistką i również wybrałam kuchenkę gazową. Nie zgadzam się jednak z twoim stwierdzeniem, że te płyty są nudne. Popatrz na ofertę dostępną na rynku i zwróć uwagę na nowoczesny design i tzw. płyty typu "gaz pod szkłem"
Pisząc "gaz pod szkłem" to masz na myśli te płyty Solgazu, czy jakieś inne rozwiązania?
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: malra »

szambelan tak, te kuchenki gazowe właśnie miałam na myśli. Solgaz z modelu na model dokłada wszelkich starań by ich płyty miały znakomitą funkcjonalność i wyglądały bosko. Znakomitym przykładem jest ich najnowszy model Innova Premium, sam zobacz i się przekonaj.
Mitka
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2019-09-20, 15:49

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: Mitka »

Ta Innova to niby tradycyjna kuchenka gazowa ale w jak pięknym nowym obliczu. Cały czas jestem pod wrażeniem postępującej technologi i innowacji jakie nasza rodzima firma wprowadziła na rynek. Żeby było jeszcze doskonalej to jest ona bardzo oszczędna w zużyciu gazu.
JacekB
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2019-09-24, 19:27

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: JacekB »

Mają pomysł i go realizują. Mówię o Solgazie. Poszli inaczej niż wszyscy i to widać. Koncepcyjnie. I fajnie że trzymają się tego rozwiązania.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: szambelan »

Czyli sama technologia na gaz, ma sie całkiem dobrze. Można tradycyjnie, można inaczej. Ta koncepcja Solgazu to tak trochę przypomina drogę w piecach gazowych, gdzie zamykało się komorę spalania, by sam proces lepiej kontrolować. Spalanie wtedy jest bardziej bezpieczne i ekonomiczne. Pewnie tu było tak samo.
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: malra »

Na takich technicznych szczegółach to ja się tam nie znam ale znawcy z Solgaz podeszli do tego nowatorsko i wyczarowali prawdziwą perełkę, która w kuchni zdaje swój egzamin.
qlaczynsky
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2019-09-26, 21:00

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: qlaczynsky »

No mają swoje rozwiązania. Solgaz coś tam sobie wymyślił i idzie tą drogą. Konsekwentnie. I jest coraz fajniej w tych ich płytach gazowych. Jak się popatrzy na te pierwsze, a aktualne, to widać postęp. I jako wygląd i w samych funkcjach.
Awatar użytkownika
majki22
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2023-09-19, 13:54
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: majki22 »

Osobiście powiem, że od razu odradzam brać płytę grzewczą i tylko indukcyjną
JacekB
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2019-09-24, 19:27

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: JacekB »

Na indukcję to musisz miec dobrą instalację i to najlepiej siłę, a nie tylko 230V na jednej. Bo wtedy indukcja nie działa na pełnej mocy. Jak ktoś nie ma to kicha i nie ma to sensu. A gazówka praktycznie nie ma ograniczeń. A te Solgazu funkcjonalnie mają podobne możliwości i wygląd, to już zupełnie inna jakość. A nie ma co patrzec na szybkość, bo to sie liczy przy podgrzewaniu, a nie przy gotowaniu. Bo jak ma sie rosołek długo gotowac to musi. I czy to będzie indukcja, czy gaz to im dłużej tym lepszy smak. Tego nie da sie zmienić.
qlaczynsky
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2019-09-26, 21:00

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: qlaczynsky »

To właśnie przewaga gazu. Oczywiście trzeba go mieć w domu, ale jak się ma, to jest zaleta. Z prądem bywają przerwy, bo wiatr, bo awaria, bo coś ta,. Z gazem? Nie ma takich sytuacji, a jeżeli już to na tyle rzadko, że tego się nawet nie pamięta. Co prawda spalanie optymalne gazu to sztuka, do tego jak źle to mamy ten osad na meblach. Ale właśnie to Solgaz wyeliminował, bo spala gaz w bardziej kontrolowanych warunkach, pewnie z dużo wyższą temperaturą. Konstrukcja palnika pozwala pewnie na dużo więcej. No i ten niecodzienny wygląd płyty ;)
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: szambelan »

Mnie nie przekonuje indukcja, bo bywa że nie ma prądu. Więc wtedy nic sie nie ugotuje. Nawet jak ma sie zasilanie awaryjne, to nic nie da, bo mają za małą moc na całe gotowanie. A gaz to praktycznie nie pamietam kiedy by nie było. Zaleta bo rury w ziemi, a przewody wisza sobie. Wieje i może byc awaria. Solgaz swoimi rozwiazaniami tak zmienia te gazowe rozwiązania, płyty, że są one kompletnie inne w używaniu. I wyglądzie.
JacekB
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2019-09-24, 19:27

Re: Najlepsza płyta do kuchni i czemu na gaz

Post autor: JacekB »

No dokładnie. Tutaj zalety gazu są naprawdę spore. Z prądem to bywają awarie, przerwy itd. Z gazem nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. Po prostu zawsze jest. No i cenowo gaz też wypada korzystnie. Solgaz w tym momencie fajnie wypada, bo daje doświadczenie jak płyta na prąd, a mamy tak naprawdę płytę na gaz. Coś kompletnie innego niż większość, inne doświadczenie w używaniu.
ODPOWIEDZ